• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

I dënuari me vdekje kërkon që të ekzekutohet me pushkatim, jo me injeksion

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,276
Pikët
113
Një vrasës, i cili mund të bëhet i dënuari i parë që ekzekutohet në Nevada të ShBA-së në 15 vitet e fundit, ka kërkuar që dënimi më i rëndë ndaj tij të zbatohet me pushkatim nga skuadra e qitjes dhe jo me injeksion vdekjeprurës.

Avokatët e të dënuarit Zane Michael Floyd, të cilët po mundohet ta kundërshtojnë datën e mundshme të ekzekutimit në qershor, thanë se kërkesa e klientit të tyre nuk është taktikë për ta shtyrë datën e zbatimit të dënimit.

Në dokumentet e gjykatës, të cilat i ka parë agjencia “Associated Press”, shkruhet se avokatët kanë deklaruar se pushkatimi është metodë me më pak dhimbje sesa ekzekutimi me injeksion vdekjeprurës.
I dënuari me vdekje për vrasjen e 4 personave, Zane Michael Floyd

Përdorimi i skuadrave të qitjes për ta zbatuar dënimin me vdekje ndaj një të burgosuri është i rrallë në Shtetet e Bashkuara.

Kundërshtimi i dënimit me vdekje përmes injeksionit vdekjeprurës kërkon që pala ankuese të propozojë një metodë tjetër, ndërsa avokati Brad Levenson tha se të shtënat me armë do të ishin mënyra më njerëzore.

Ekzekutimi i të dënuarve me vdekje me armë zjarri tash për tash është i lejuar vetëm në tri shtete të ShBA-së: Mississippi, Oklahome dhe Utah, ndërsa kjo procedurë nuk është përdorur që nga viti 2010.

Floyd, 45 vjeç, është dënuar me vdekje për vrasjen e katër personave dhe lëndimin e rëndë të një tjetri në një dyqan në Las Vegas më 1999.
----
__________________
Denimi me vdekje : praktike e "civilizimeve" barbare, trasheguar nga lufta civile (vellavrasese) franceze e vitit 1789. Kjo praktike shtazarake qe konsistonte ne prerjen e kokes (masakrim i trupit te njeriut) me gijotine ka zgjat nga 1789-1981.
 

Nikoleta

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
11,843
Pikët
113
Eshte i rralle ne Shba vrasja e njerzve me arme thote
Aty pam pam gjithe diten 😆
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
Një vrasës, i cili mund të bëhet i dënuari i parë që ekzekutohet në Nevada të ShBA-së në 15 vitet e fundit, ka kërkuar që dënimi më i rëndë ndaj tij të zbatohet me pushkatim nga skuadra e qitjes dhe jo me injeksion vdekjeprurës.

Avokatët e të dënuarit Zane Michael Floyd, të cilët po mundohet ta kundërshtojnë datën e mundshme të ekzekutimit në qershor, thanë se kërkesa e klientit të tyre nuk është taktikë për ta shtyrë datën e zbatimit të dënimit.

Në dokumentet e gjykatës, të cilat i ka parë agjencia “Associated Press”, shkruhet se avokatët kanë deklaruar se pushkatimi është metodë me më pak dhimbje sesa ekzekutimi me injeksion vdekjeprurës.
I dënuari me vdekje për vrasjen e 4 personave, Zane Michael Floyd

Përdorimi i skuadrave të qitjes për ta zbatuar dënimin me vdekje ndaj një të burgosuri është i rrallë në Shtetet e Bashkuara.

Kundërshtimi i dënimit me vdekje përmes injeksionit vdekjeprurës kërkon që pala ankuese të propozojë një metodë tjetër, ndërsa avokati Brad Levenson tha se të shtënat me armë do të ishin mënyra më njerëzore.

Ekzekutimi i të dënuarve me vdekje me armë zjarri tash për tash është i lejuar vetëm në tri shtete të ShBA-së: Mississippi, Oklahome dhe Utah, ndërsa kjo procedurë nuk është përdorur që nga viti 2010.

Floyd, 45 vjeç, është dënuar me vdekje për vrasjen e katër personave dhe lëndimin e rëndë të një tjetri në një dyqan në Las Vegas më 1999.
----
__________________
Denimi me vdekje : praktike e "civilizimeve" barbare, trasheguar nga lufta civile (vellavrasese) franceze e vitit 1789. Kjo praktike shtazarake qe konsistonte ne prerjen e kokes (masakrim i trupit te njeriut) me gijotine ka zgjat nga 1789-1981.
Brace moj....ti edhe Wikipedian nuk e kqyr mir.

Mendoj qe... gijotina NUK eshte keq per do specie.

Vetem....varet se si interpretohet.

Per SHEMBULL....Per shumicen e bashkeqytetareve tane, gijotina eshte(ISHTE) ende nje simbol i sigurise. Ajo eshte streha e fundit e krimineleve me te keqinj(VARET kjo si e vidish) si nje mase ...FRENUESE.(per te tjeret-shenimi IM).
Asht......... perfundimisht, dhe per kete arsye, nje mase = parandaluese kunder krimit.

Kjo me...1979.

PS....ky nuk ka qene noi burre i mire kshu nga natyra, por paska hulumtue ne shkrue diqka te quditqme....

51SYIq+X6eL._SX323_BO1,204,203,200_.jpg

FAZITI...paska ken largpames dhe do....qmenden do me plisa.

Tunga.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,776
Pikët
113
fshataro, po pse lajm eshte ky, kjo e shumta mund te quhet nje lajm lokal,
here tjeter na sill noi lajm qe i kalon caqet e amerikes,
 
Top