• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ilace popullore - Naturopathic medicine. (English)

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
Hello - Kitty .. I’m a bit confused can you take :

Vitamin D , magnesium and Iron tablets all together ? Or is there any other way which u can take them all in one ?

Even though my diet is quite rich and high In good stuff , I think tablets will help a bit further and faster .
Zana,

- Vitamina D dhe Magnesium mund te merren bashke dhe eshte kombinim i shkelqyer.
- Ndersa Iron merret vecante nga Magnezium (te pakten 2 ore apart), sepse ngaqe magnezium eshte highly reactive (hyn ne reaksion me cdo mineral), nuk e le Iron te shkoje i pastert aty ky duhet e ne kohen e duhur.

Beje kshu: Iron merre ne mengjez, ngaqe perdoret per energji, ndersa Magnezium dhe vit D, merri nga darka para se te flesh, se Magnesium perdoret per relaxim.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Per mendimin tim, Zana, tabletat e hekurit duhet t'i marresh vetem pas nje analize gjaku qe tregon ekuilibrin midis rruazave te kuqe te gjakut dhe atyre te bardha.

Anemia si semundje presupozon pakesimin e rruazave te kuqe, ndersa leucemia ne te kundert presupozon pakesimin e rruazave te bardha, roli i te cilave eshte ruajtja e sistemit imunitar te trupit.

Vetdiagnostikimi eshte i rrezikshem per arsye se te dyja keto shkalle ekstreme te semundjeve te gjakut mund te paraqesin te njejtat simptoma. Mungese energjie dhe apatia jane ato me te spikatshmet.

Nqs ti ke mungese rruazash te bardha dhe duke kujtuar te kunderten merr tableta hekuri, kjo do te te destabilizoje me teper.

Shenjat e pakesimit te rruazave te bardha manifestohen te kockat. Ato hollohen shume dhe me kalimin e moshes thyen kollaj.

Nje shoqja ime e Universitetit, gjate kohes se pergatitjes se parades ushtarake ne Tirane, befas uleret dhe ulet ne toke. Ajo kishte thyer nje kocke. Thjeshte duke ecur.

Ne spital diagnostikohet me leucemi te grades se fundit.

Shenjat e semundjes nuk shfaqen gjithmone dhe ajo nuk i kishte lajmeruar prindrit per gjakun qe i dilte nga mishrat e dhembeve.

Fatkeqesisht ishte shume vone per te.


Adea
I’m sorry for ur loss and thank u for explaining .

Never thought of Iron this way ... I feel great after giving up Dairy and plenty of energy ... but as winter is approaching I thought to give it an extra boost .

...about 3 years back I was very low on Vit D , and u would never think how dangerous it is till it happens 2u ... I was so shocked that my body was shouting down just cox of low Vit D .
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Zana,

- Vitamina D dhe Magnesium mund te merren bashke dhe eshte kombinim i shkelqyer.
- Ndersa Iron merret vecante nga Magnezium (te pakten 2 ore apart), sepse ngaqe magnezium eshte highly reactive (hyn ne reaksion me cdo mineral), nuk e le Iron te shkoje i pastert aty ky duhet e ne kohen e duhur.

Beje kshu: Iron merre ne mengjez, ngaqe perdoret per energji, ndersa Magnezium dhe vit D, merri nga darka para se te flesh, se Magnesium perdoret per relaxim.
Thank u H- Kitty .. Shyqyr qe te kemi . ?

Ps... I’m going for a cryotherapy tonight , have u heard of it & what do u think of it?
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
I will let u know later .. tonight . : )
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
Sot mesova nje fakt të ri. Megjithese ky Dr Sebi eshte pak i cuditshem per mua.

Fakti eshte ky sipas Dr Sebi (me emrin Alfredo Bowman), se cdo human, cdo racë ka Pineal Gland, por jo cdo racë ka Thymus Gland.

Po ua sjell si kuriozitet, se as une nuk e di ndryshimin ndermjet ketyre gjendrave.

98DF4C42-CBBE-4ABE-A420-4EB0BD619789.jpegBEBF5F5D-60A2-4172-A0D2-A51AA1A862CB.jpegEE3839CE-F512-44B0-8F83-C00C8560DB2E.jpegE9A6C183-1879-4E81-8883-FF42CDF5305C.jpeg
 
Last edited:

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
35,829
Pikët
113

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
Si te kurohesh apo të mbrohesh nga COVID, thjesht duke perdorur keto ilace.

Hydroxychloroquine - Zinc - ZithromaxHydroxychloroquine sherben per të kuruar edhe LEMZËN.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
@Ragnar, ja nje video tjeter per autism. Flet per të njejtin produkt PBX - Pure Body Detox.

Bashke me toxinat, do shikosh edhe parasites qe do dalin nga kjo cleanse.

Mos i nderpre keshillat e mjekut, por të pakten provo edhe keto, qe të shikosh ndryshimin.


C51BA8BB-F81D-491A-A956-079882F1A1C8.jpeg
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
@Ragnar,

Ky detox vlen per ty, per mua, sidomos per djalin tend, per cdo njeri ne planet.

Dy here në vit cleanse dhe heavy metal detox.
3 dite në muaj pa ngrene fare.

Ju myslimanet e beni nje here në vit. Në të vertete duhet cdo muaj nga 3 dite pa ngrene fare Qe trupi të konsumoje qelizat e vdekura aka qelizat w vdekura nga kanceri ose thjesht nga mosha.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
35,829
Pikët
113
@Ragnar,

Ky detox vlen per ty, per mua, sidomos per djalin tend, per cdo njeri ne planet.

Dy here në vit cleanse dhe heavy metal detox.
3 dite në muaj pa ngrene fare.

Ju myslimanet e beni nje here në vit. Në të vertete duhet cdo muaj nga 3 dite pa ngrene fare Qe trupi të konsumoje qelizat e vdekura aka qelizat w vdekura nga kanceri ose thjesht nga mosha.
une se bej dot detox pa ngrene fare lol
ama jam shqep nja dy dite me ato qe me the ti , cilantro ,coriander
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
A eshte e njejt si qaj spray TRS
Yeah yeah e njejta.
TRS eshte advanced, PBX eshte mbas pastrimit radikal. Dmth, në fillim ben TRS dhe pastaj cdo here PBX.

Per dozen konsultohu me kompanine. Merri me telefon dhe pyeti.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,903
Pikët
113
@Ragnar, bej prove nje jave me keto sprays.

Mos harro ta shoqerosh me vitamina dhe minerale.

Duhet doemos të beje a$$ cleanse. Mos qesh, se nga ngordhja e parasiteve, do rikthehen të gjitha toxinat mbrapsht. Ke dhimbje koke nga helmi i parasitave. Para se të fillosh me keto sprays, merr Psyllium Husk per zbrazjen e zorreve per nja dy dite. Pastaj fillo me keto sprays.

Beje order keto të dyja dhe me dergo MP per me teper keshilla.
 
Top