• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Imami arab në Gjermani urren flamurin shqiptar

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
3,092
Pikët
113
Ptu rraca e flliqte, u ba bythzivi dreqit me msu e me tregu kush ashte Shqiptar e kush jo! Thphu te pshurrte dreqi ne goje, sikur te ka pahurre, rrece bollai shkretetine!
O Tarzan, o loja ashtu, mos u nxej se eshte i pagume.
I ka more eurot ai...dhe prandaj flet ashtu.
Ia kan fut shukun nen dore.
Eshte e gjitha politike.
 
Last edited:

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,194
Pikët
113
@Mandi @3d1 @cool_shqype @engel
Ndonje e vertet dhe thelbesore nuk ben keq here pas here,


Ky eshte Problemi i radikalizmit ne Islam . Pyetja do ishte kujt i intereson ky radikalizem dhe cilat qellime fshihen mbas Radikalizmit ?

Islami si fe eshte Fe e paster ashtu sic eshte Katolizmi.
Shume predikues e shohin predikimin si nje lloje konkurrence .
Sa katolik ke , se ne kemi dyfishin e tuj . Eufori imam psikopatesh .

Ndonjeher te vjen me qesh kur i sheh tek ulerasin ne predikim , ashtu sic kam njohur Imam qe gjunjezohesh kur e sheh . Njerz qe vetem miresi njohin !

Kur degjon ca predikues ne Internet , fillon dhe dyshon perekzistencen e Zotit !
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,688
Pikët
113
Shqipenia e kryeministrit katolik shqiptar, Edi Rama, eshte anetare me te drejta te plote te Konferences Islamike.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
5,255
Pikët
113
Ky eshte Problemi i radikalizmit ne Islam . Pyetja do ishte kujt i intereson ky radikalizem dhe cilat qellime fshihen mbas Radikalizmit ?

Islami si fe eshte Fe e paster ashtu sic eshte Katolizmi.
Shume predikues e shohin predikimin si nje lloje konkurrence .
Sa katolik ke , se ne kemi dyfishin e tuj . Eufori imam psikopatesh .

Ndonjeher te vjen me qesh kur i sheh tek ulerasin ne predikim , ashtu sic kam njohur Imam qe gjunjezohesh kur e sheh . Njerz qe vetem miresi njohin !

Kur degjon ca predikues ne Internet , fillon dhe dyshon perekzistencen e Zotit !
Kur degjon ata, degjon SHERBIMET SEKRETE PERENDIMORE DHE MOSSAD
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,194
Pikët
113
Kur degjon ata, degjon SHERBIMET SEKRETE PERENDIMORE DHE MOSSAD
Athere i bie qe falja s'ka karakter Fetar , thjesht si nje ushtri e padukshme mes Besimtarve .

Ca faji kane ata te tjere qe shkojn falen se besojn ne urdherasat e Zotit ?
Si puna e barerave te keqia qe mezi dallohen ne fushen e gjelber .
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113
Qfarë thot çafiri?
Ky ose KTA si puna e KTIJ ZHULIT....NATYRISHT qe e di(ne) se cfare firme eshte.
Po nuk pati simbol komik apo noi gjo qeter...quhet sipas ktij.
DHE....nuk habitem qe ka INJORANTE ka trojet qe shkojne ne...
Afganistan,
Siri,
Irak dhe ku ta di une KU qeter.
Ti...VRASIN,nga ana e IME perseri apo APET....ASPAK keqardhje.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,555
Pikët
113
ky imam, dashur pa dashur, i ben nje sherbim çeshtjes sone shqiptare, se duke folur budalliqe, i ben edhe ata me fetaret, te largohen nga keta ekstremiste
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113
ky imam, dashur pa dashur, i ben nje sherbim çeshtjes sone shqiptare, se duke folur budalliqe, i ben edhe ata me fetaret, te largohen nga keta ekstremiste
Beni TANI do vrej....champions league.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,270
Pikët
113
Shqipenia e kryeministrit katolik shqiptar, Edi Rama, eshte anetare me te drejta te plote te Konferences Islamike.
Po boll fole marrezira o njeri. Po ne ate konference Shqiperine e futi Berisha. Vendim i drejte apo i gabuar eshte tjeter diskutim por fakti eshte ai qe sapo thashe.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,907
Pikët
113
Shqipenia e kryeministrit katolik shqiptar, Edi Rama, eshte anetare me te drejta te plote te Konferences Islamike.
E kemi peshqesh nga z.NON GRATA Konferencën Islamike o islamik që ha bukën e krishtërimit. :p
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
5,255
Pikët
113
Athere i bie qe falja s'ka karakter Fetar , thjesht si nje ushtri e padukshme mes Besimtarve .

Ca faji kane ata te tjere qe shkojn falen se besojn ne urdherasat e Zotit ?
Si puna e barerave te keqia qe mezi dallohen ne fushen e gjelber .
Dembelat degjojn ata dhe keta. Mund te lexohet Bibla dhe Kurani vet. Pa manipulime te sherbimeve sekrete
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,519
Pikët
113
Keta allahuekverinjte vendas jane te rrezikshem
Nje kuller (djem te ri qe mundohen mu be modern me tripa), i sheh do me mjekrra, ju thot ku jeni bre lesha, ata e rrafin, kur vijn policia, kush te rrafen pse te rrafen,. Tha une asgje nuk ju bera, i thash ku jeni bre lesha, me rrafen hahahahhah
 
Top