• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rekord

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
U inaugurua sot tuneli i autostrades Tirane – Elbasan. Ndertimi i ketij tuneli u bë në kohë rekord për 13 muaj, duke treguar fuqine tranformuese te Shqiperise moderne tashme te rilindur.

Emocionet janë të mëdha sa vetë rruga, kënaqësia gjithashtu. Kështu u shpreh kryeministri Berisha në nisje të fjalës së tij lidhur me inaugurimin e këtij tuneli kaq të rëndësishëm jo vetëm për këto dy qytete por për të gjithë vendin.
Pas falënderimeve të shumta mbi firmën e ndërtimit kreu i qeverisë e cilësoi këtë ndërtim si një motiv më shumë për të besuar në alternativën që përfaqëson mazhoranca aktuale.
“Siç bashkon Tiranën me Elabasanin ky tunel, do bashkojë shqiptarë. Ky është modeli ynë i punësimit, zhvillimit, rritjes së rrogave i mirëqenies, i integrimit në BE. Është rasti që të ftoj të gjithë qytetarët e Elbasanasit, e të Shqipërisë të bashkohemi në përpjekjen tonë për Shqipërinë e zhvilluar, që djersa jonë e ballit të japë më shumë fitime e mirëqenie, të bashkohemi për të bërë realitet projekte të tjera të mëdha”, vuri në dukje Berisha.
Por ndërkohë ndërtimi i këtij tuneli përveç rëndësisë që ka për treguin e brendshem, ai ka një rol të veçantë në Korridorin 8 .
“Tuneli, autostrada, është segmenti më i rëndësishëm i Korridorit 8, korridorit që do të sjellë fluks të mëdha të energjisë nga lindja, portë e të cilit në Ballkan është Shqipëria. Eshtë segmenti më i rëndësishëm i korridorit të jugut, që do sjellë Beratin dhe Tepelenën në një kohë rekord në Tiranë. Ky korridor me rëndësinë e tij është i jashtëzakonshëm për zhvillimin e Shqipërisë, për zhvillimin e shqiptarëve. Tuneli monumenti madhështor i një projekti që ka synim përmirësimin e jetës tuaj. Me të ne bëjmë që tregu i madh i Tiranës dhe Elbasanit të shkrihen në një. Ne bëjmë që prodhimet të vijnë në tregun më të madh të vendit me koston më të ulët, që nëna me fëmijën e saj që kërkon ndihmë të kualifikuar të vijë në Tiranë në kohë rekord, studentët nuk kanë më nevojë të kërkojnë më strehim, për çerek ore janë në destinacion”, deklaroi Kryeministri.

Por një përgjigje vjen dhe për sloganet kundërshtuese të së majtës për infrastrukturën rrugore.
“Unë jam mjek, ju e dini për mua trupi i kombit është si trupi i individit. Muskujt e tij janë të kotë nëse zemra nuk funksionon. Po kështu edhe vendi. Le të ketë pasuri përrallore, potenciale të mëdha, po nuk pati rrugë nuk ka zhvillim. Të gjitha mbeten asete të fjetura”, deklaroi ai.
Gjithashtu, pasi evidentoi bojkotin që kreu i Bashkisë së Elbasanit i bëri inaugurimit të këtij tuneli, një ftesë erdhi dhe për Ben Blushin.
“Të gjithë kanë dëgjuar për zotimin e Ben Blushit. Kam vendosur ta ftoj në selinë e PD dhe t'i dorëzoj dokumentin e PD-së vetëm e vetëm për t'i dhënë atij mundësinë një herë në jetë që të mbajë fjalën e tij. Kur të dojë e pres në seli t'i dorëzoj atë dokument”, u shpreh Berisha.
Por kreu i qeverisë bëri dhe një evidentim të asaj çfarë përfaqëson alternativa e majtë.
“Le të shikojmë modelin tjetër, modelin e dëshpërimit, trishtimit, pesimizmit. Ky model i fabrikuar nga njerëz pa ide, kërkon që tunelin tuaj, rrugët tuaja, ujësjellësat, t’i mohojë t'i fusë në thesin e Kocos dhe bashkë me Kocon në autobusin mavi. Atë e ka kapur sindromi i moshës time. Shoku i autobusit ka ardhur te të 50-at me ide boshe në kokën e tij. Meqë tani nuk kap dot vizionin tonë, gërmon gërmon në të shkuarën e tij dhe nxjerr ide të shkuara, mashtrime, mallkime dhe gjëra tërësisht pa vlerë. Por kjo nuk është përgjegjësia ime. Ai u rrit zvarranik në bunker, unë u rrita zog malesh dhe ja ku jam”, u shpreh Berisha, gjatë fjalës së tij.Autostrada Tirane - Elbasan
Ky tunel eshte me standartet e fundit europiane, eshte me dy tuba ne zemer te malit me gjatesi mesatare rreth 2.5 km secili.

Autostrada Tirane - Elbasan ka filluar ne muajin maj te vitit 2011 me punimet ne tunelin e Kerrabes.
Pas afro 9 muajsh filluan edhe dy kontratat e tjera te segmenteve rrugore para dhe pas tunelit.
Sot ne perrurojme perfundimin e tunelit ne nje kohe rekord prej 13 muajsh.

Ne dite jane germuar mbi 2000 m3 shkemb dhe jane derdhur mbi 550 m3 beton .

Kohe rekord per hapjen per qarkullim te segmentit nga Tuneli ne Elbasan dhe nje segment para tunelit nga Mulleti ne Ibe.

Keshtu rreth 2/3 e rruges eshte ne perdorim te qytetareve ku megjithe kushtet e veshtira dhe te vecanta atmosferike kompania ka arritur te realizoje nje volum te madh punimesh.

Shpejtesia levizje deri 120km/ore.
27 km e gjate, 4 korsi, tuneli 2.5 km i gjate, 7 mbikalime, 21 viadukte, 4 nenkalime,

Segmenti I (Sauk -Tuneli i Krrabës gjatesia 13 km)
Segmenti III (Tuneli i Krrabës – Elbasan gjatesia 11.5 km)
Segmenti II (Tuneli i Krrabës gjatesia 2.5 km )

Autostrada Tiranë-Elbasan shkurton ose u kursen së paku 40 minuta kohë.

• Rruga kryesore drejt kryeqytetit për qytetarët e rretheve Elbasan, Librazhd, Korce, Pogradec, Kolonje

• Pjesa e pare e Boshtit te Jugut. (Cerrik, Belsh, Kucove, Berat, Tepelene,Gjirokaster, Delvine, Satrande)

• Skajet ekstreme jugore apo lindore te Shqiperise do te arrijne ne Tirane per me pak se 2 ore me perfundimin e segmenteve qe vijne pas autostrades se re.

Ne qarqet Tirane – Elbasan jane ndertuar 2100 km rruge, 310 shkolla e koshte, 230 qendra shendetsore e ambulanca, 170 Sistem ujesjellesash e KUZ e subvencionuar mbi 5000ha.Panorama
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,991
Pikët
113
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

U inaugurua sot tuneli i autostrades Tirane – Elbasan. Ndertimi i ketij tuneli u bë në kohë rekord për 13 muaj, duke treguar fuqine tranformuese te Shqiperise moderne tashme te rilindur.

Emocionet janë të mëdha sa vetë rruga, kënaqësia gjithashtu. Kështu u shpreh kryeministri Berisha në nisje të fjalës së tij lidhur me inaugurimin e këtij tuneli kaq të rëndësishëm jo vetëm për këto dy qytete por për të gjithë vendin.
Pas falënderimeve të shumta mbi firmën e ndërtimit kreu i qeverisë e cilësoi këtë ndërtim si një motiv më shumë për të besuar në alternativën që përfaqëson mazhoranca aktuale.
“Siç bashkon Tiranën me Elabasanin ky tunel, do bashkojë shqiptarë. Ky është modeli ynë i punësimit, zhvillimit, rritjes së rrogave i mirëqenies, i integrimit në BE. Është rasti që të ftoj të gjithë qytetarët e Elbasanasit, e të Shqipërisë të bashkohemi në përpjekjen tonë për Shqipërinë e zhvilluar, që djersa jonë e ballit të japë më shumë fitime e mirëqenie, të bashkohemi për të bërë realitet projekte të tjera të mëdha”, vuri në dukje Berisha.
Por ndërkohë ndërtimi i këtij tuneli përveç rëndësisë që ka për treguin e brendshem, ai ka një rol të veçantë në Korridorin 8 .
“Tuneli, autostrada, është segmenti më i rëndësishëm i Korridorit 8, korridorit që do të sjellë fluks të mëdha të energjisë nga lindja, portë e të cilit në Ballkan është Shqipëria. Eshtë segmenti më i rëndësishëm i korridorit të jugut, që do sjellë Beratin dhe Tepelenën në një kohë rekord në Tiranë. Ky korridor me rëndësinë e tij është i jashtëzakonshëm për zhvillimin e Shqipërisë, për zhvillimin e shqiptarëve. Tuneli monumenti madhështor i një projekti që ka synim përmirësimin e jetës tuaj. Me të ne bëjmë që tregu i madh i Tiranës dhe Elbasanit të shkrihen në një. Ne bëjmë që prodhimet të vijnë në tregun më të madh të vendit me koston më të ulët, që nëna me fëmijën e saj që kërkon ndihmë të kualifikuar të vijë në Tiranë në kohë rekord, studentët nuk kanë më nevojë të kërkojnë më strehim, për çerek ore janë në destinacion”, deklaroi Kryeministri.

Por një përgjigje vjen dhe për sloganet kundërshtuese të së majtës për infrastrukturën rrugore.
“Unë jam mjek, ju e dini për mua trupi i kombit është si trupi i individit. Muskujt e tij janë të kotë nëse zemra nuk funksionon. Po kështu edhe vendi. Le të ketë pasuri përrallore, potenciale të mëdha, po nuk pati rrugë nuk ka zhvillim. Të gjitha mbeten asete të fjetura”, deklaroi ai.
Gjithashtu, pasi evidentoi bojkotin që kreu i Bashkisë së Elbasanit i bëri inaugurimit të këtij tuneli, një ftesë erdhi dhe për Ben Blushin.
“Të gjithë kanë dëgjuar për zotimin e Ben Blushit. Kam vendosur ta ftoj në selinë e PD dhe t'i dorëzoj dokumentin e PD-së vetëm e vetëm për t'i dhënë atij mundësinë një herë në jetë që të mbajë fjalën e tij. Kur të dojë e pres në seli t'i dorëzoj atë dokument”, u shpreh Berisha.
Por kreu i qeverisë bëri dhe një evidentim të asaj çfarë përfaqëson alternativa e majtë.
“Le të shikojmë modelin tjetër, modelin e dëshpërimit, trishtimit, pesimizmit. Ky model i fabrikuar nga njerëz pa ide, kërkon që tunelin tuaj, rrugët tuaja, ujësjellësat, t’i mohojë t'i fusë në thesin e Kocos dhe bashkë me Kocon në autobusin mavi. Atë e ka kapur sindromi i moshës time. Shoku i autobusit ka ardhur te të 50-at me ide boshe në kokën e tij. Meqë tani nuk kap dot vizionin tonë, gërmon gërmon në të shkuarën e tij dhe nxjerr ide të shkuara, mashtrime, mallkime dhe gjëra tërësisht pa vlerë. Por kjo nuk është përgjegjësia ime. Ai u rrit zvarranik në bunker, unë u rrita zog malesh dhe ja ku jam”, u shpreh Berisha, gjatë fjalës së tij.Autostrada Tirane - Elbasan
Ky tunel eshte me standartet e fundit europiane, eshte me dy tuba ne zemer te malit me gjatesi mesatare rreth 2.5 km secili.

Autostrada Tirane - Elbasan ka filluar ne muajin maj te vitit 2011 me punimet ne tunelin e Kerrabes.
Pas afro 9 muajsh filluan edhe dy kontratat e tjera te segmenteve rrugore para dhe pas tunelit.
Sot ne perrurojme perfundimin e tunelit ne nje kohe rekord prej 13 muajsh.

Ne dite jane germuar mbi 2000 m3 shkemb dhe jane derdhur mbi 550 m3 beton .

Kohe rekord per hapjen per qarkullim te segmentit nga Tuneli ne Elbasan dhe nje segment para tunelit nga Mulleti ne Ibe.

Keshtu rreth 2/3 e rruges eshte ne perdorim te qytetareve ku megjithe kushtet e veshtira dhe te vecanta atmosferike kompania ka arritur te realizoje nje volum te madh punimesh.

Shpejtesia levizje deri 120km/ore.
27 km e gjate, 4 korsi, tuneli 2.5 km i gjate, 7 mbikalime, 21 viadukte, 4 nenkalime,

Segmenti I (Sauk -Tuneli i Krrabës gjatesia 13 km)
Segmenti III (Tuneli i Krrabës – Elbasan gjatesia 11.5 km)
Segmenti II (Tuneli i Krrabës gjatesia 2.5 km )

Autostrada Tiranë-Elbasan shkurton ose u kursen së paku 40 minuta kohë.

• Rruga kryesore drejt kryeqytetit për qytetarët e rretheve Elbasan, Librazhd, Korce, Pogradec, Kolonje

• Pjesa e pare e Boshtit te Jugut. (Cerrik, Belsh, Kucove, Berat, Tepelene,Gjirokaster, Delvine, Satrande)

• Skajet ekstreme jugore apo lindore te Shqiperise do te arrijne ne Tirane per me pak se 2 ore me perfundimin e segmenteve qe vijne pas autostrades se re.

Ne qarqet Tirane – Elbasan jane ndertuar 2100 km rruge, 310 shkolla e koshte, 230 qendra shendetsore e ambulanca, 170 Sistem ujesjellesash e KUZ e subvencionuar mbi 5000ha.Panorama
MALOKU eshte rritur ne BLLOK si zog malesh!
I forte eshte,jepi hakun.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,812
Pikët
113
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

MALOKU eshte rritur ne BLLOK si zog malesh!
I forte eshte,jepi hakun.
ja ka lon amanet enveri.

za zisa kan ra caty ne krrabe.

hallall ja bofte zoti.a ka nai1 elbasonlli ktu?
do na zejn deren tani
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

nuk me pelqeu qe ne an te rruges kan vu tabela...voto 44..

ne rrug ka .. ose duhet te kete.. vetem shenja teknike qe kan lidhje me trafikun e asgje tjeter.
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

tmerr ka qen qafa krrabes..

me ne fund poplli mistrec i elbasanit do shkoj i sigurt ne tiran..

me sa e nuhas une.. elbasanllijte do votojne banden e pocaqive me ne krye edvin blushin e compani..

per mu ka rendsi qe nje mikja ime.. nuku do i bjeri me nga qaf krraba..

keshtu qe o ta pim kafene ne taivani pa merak..

lavdi heroit sali berisha..

bravo olldashi.. e lul bashi..
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,991
Pikët
113
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

nuk me pelqeu qe ne an te rruges kan vu tabela...voto 44..

ne rrug ka .. ose duhet te kete.. vetem shenja teknike qe kan lidhje me trafikun e asgje tjeter.
Pse nuk të pëlqeu ti mo...po inagurimi me nxitim pse u bëti mo? Ja për këto të shkreta zgjedhje u bëti.
Unë duke parë gjim ato inagurime dhe gjim ato postera vendosa të votoj dizeekatrën (44).:p
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

tmerr ka qen qafa krrabes..

me ne fund poplli mistrec i elbasanit do shkoj i sigurt ne tiran..

me sa e nuhas une.. elbasanllijte do votojne banden e pocaqive me ne krye edvin blushin e compani..

per mu ka rendsi qe nje mikja ime.. nuku do i bjeri me nga qaf krraba..

keshtu qe o ta pim kafene ne taivani pa merak..

lavdi heroit sali berisha..

bravo olldashi.. e lul bashi..
plako,serjozisht e kishe kte populli mistrec i elbasanit ti!?


dhe autostraden nuk e beri sala apo olldashi qe permend me propaganden tende te lodhur ti,autostraden e ben taksat tona qe i vodhi sala bashk me olldashin,dhe qe fmit tan do vashdojne te paguajne borxhet qe mer sala sipas interesave te tija personale...
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

akrep..

ne se je ed rucist i thjeshte..pa njohje privato personale me ed rucet.. e baftjaret e dakot e gjikot.. nuku ben keq te votoc dizet e katren..

ne se je bos betoni apo kapo magazesh e mik me rucon.. ahere voto 29..

se po qe ed rucist i vogel do gjec belan me regjimin ed ruc qe do instalohet ne 24 qershor..

harro pallen qe ke ber me berishen..

ama po qe mik i birose..ahere vertet do benec miliarder brenda veres..

kurse une qe ta dic ti nuku kam asnji interes biznesor ne shqiperi e keshtu nuku me prek fare se kush fiton..

fare fare..

..


angel..

po me verte e kam qe poplli elbasanit eshte mistrec..
edhe i beratit ashtu eshte.. dhe i lushnjes ashtu.. i fierit po e po.. i vlores ala me keq..i cerrikut krejt zhapika jan.. kavajsit pisa.. etj.
muta jan dhe laci lezha e rubik rresheni..kopliku e burreli.. kurse kuksi ka vetem nje burr te mir.... dydrinasin.. tjeret jan lesh me kime..

..
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

angel..

po me verte e kam qe poplli elbasanit eshte mistrec..
edhe i beratit ashtu eshte.. dhe i lushnjes ashtu.. i fierit po e po.. i vlores ala me keq..i cerrikut krejt zhapika jan.. kavajsit pisa.. etj.
muta jan dhe laci lezha e rubik rresheni..kopliku e burreli.. kurse kuksi ka vetem nje burr te mir.... dydrinasin.. tjeret jan lesh me kime..

..
te siguroj dhe te garantoj qe gabohesh ne gjykimin tend per popullin e elbasanit qe thua mistrec.njerzit dur dur jane gjithandej,dhe pyll pa derra nuk ka,por ama ne pergjesi elbasani dhe e gjithe shqiperia e mesme duke perfshi elbasan durres tirane kavaje,mbahet per njerez te bute te qefit dhe me kulture dhe sjellje mbi te gjitha...

nejse mendimi yt ngelet ai gjths!
 

POKO

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 18, 2012
Postime
403
Pikët
0
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

plako,serjozisht e kishe kte populli mistrec i elbasanit ti!?


dhe autostraden nuk e beri sala apo olldashi qe permend me propaganden tende te lodhur ti,autostraden e ben taksat tona qe i vodhi sala bashk me olldashin,dhe qe fmit tan do vashdojne te paguajne borxhet qe mer sala sipas interesave te tija personale...
e ben thote me taksat tona :p...jo por mos prite se tash po e ndertone me rrogen e vet e te ministrave,hej bela...po cdo shtet e qeveri punon e investon me ato taksa qe mbledh mo...por ti thuaj qe ishin disa me perpara,qe edhe ti vodhen edhe te lane prape me gisht bithes,edhe prape ju ndiheshit te gezuar :p

del ai i gjati e mburret dhe pas 12 vitesh,se pastroje nje lane e nje park,e spaska te drejt te jet krenare berisha e demokratet,qe po i bejn e po ia lejn vendit keto investime kapitale per cdo vit nje...pfff

e mandej ju vjen dhe keq,kur ju thote brari "popull mistrec", e qe ne fakt eshte me e vogla qe munde te ju thoshte,se ju ne fakte meritoni me shume "lavdata lol
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

e ben thote me taksat tona :p...jo por mos prite se tash po e ndertone me rrogen e vet e te ministrave,hej bela...po cdo shtet e qeveri punon e investon me ato taksa qe mbledh mo...por ti thuaj qe ishin disa me perpara,qe edhe ti vodhen edhe te lane prape me gisht bithes,edhe prape ju ndiheshit te gezuar :p

del ai i gjati e mburret dhe pas 12 vitesh,se pastroje nje lane e nje park,e spaska te drejt te jet krenare berisha e demokratet,qe po i bejn e po ia lejn vendit keto investime kapitale per cdo vit nje...pfff

e mandej ju vjen dhe keq,kur ju thote brari "popull mistrec", e qe ne fakt eshte me e vogla qe munde te ju thoshte,se ju ne fakte meritoni me shume "lavdata lol
mos e inteprento ne menyren tende ti mer provincjal inferior i shoqerise.kur thashe qe rrugen e ben taksat tona,citova brarin sepse brari dhe ti, jeni hipnotizuar duke thene qe rrugen e beri sala personalisht.jo mer mr llumi jo.paske pasoja me gishtat bithes ti sepse dukesh qe nga koplekset qe ke ne menyren e ty gjykuarit.te ktheva kte pergj,sa per te ven ne dukje disa virtyte qe ti mbart,sepse ti meriton te injorohesh
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,784
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

Bejn mire qe ta mbyllin tynelin tani deri ne perfundimin e plote te tij.....sepse shqiptaret nuk e kane akoma kulturen e respektimit te normave te shpejtesise dhe te respektimit te tabelave.....
Nese ky tynel do te vazhdoje pune me dy kalime me nje vije ndarese ne mes do te kemi shume aksidente.
 

POKO

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 18, 2012
Postime
403
Pikët
0
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

Bejn mire qe ta mbyllin tynelin tani deri ne perfundimin e plote te tij.....sepse shqiptaret nuk e kane akoma kulturen e respektimit te normave te shpejtesise dhe te respektimit te tabelave.....
Nese ky tynel do te vazhdoje pune me dy kalime me nje vije ndarese ne mes do te kemi shume aksidente.
o te vehet gardhe ne mes,me blloqe betoni,o ashtu te mos lihet,e vertet ajo qe thua ti...shqipot nuk kan mesuar ende mire se si ecet kembe,e lere me me makina :p...edhe jane mesuar te shkretet te jetonje te rethuar me gardhe si ne stane malit...50 vjet izolim,e ka lan sakat per nje kohe te gjate trurin e atyre njerzeve lol
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

angjello...

vet erdhe na dhe lajmin e gezuar se u hap tyneli.. e po vet thua saliu e vodhi..

ti e di cdo te thote..e beri dhe e vodhi..

kemi nje shembull ..

ps tha.. hidhni paret o shqiptar se do bejm rrugen..
i hodhi mileti parate.. ne..taksen majko..
nga fundi i epokes se tyre coj pandushi dy maqina..ne nje faqe mali..
njera me ca ushtar me lopata.. tjetra me ca zhavorr..
u dha lajmi se.. e filluan..

mirpo.. lol.. kaq ishte fillimi..


kesaj i thon vjedhje..or cun..

kur erdhi berisha me vote ne pushtet..u tha..ku i kini parat e takses majko qe poplli i dha per te ber rrugen..
nuku i kemi than ata..se i perdorem per ca pun tjera..
cilat pun u tha saliu..
ska cte duhet ty than ata..e kaq qe historia e takses majko rruga..

qe berisha e bash olldashi.. qe ben realitet ca endrra..

u lumte..

thx angello per fotot e bukura..----Arritje e madhe, Berisha njeri i fjales se dhene

Qindra njerez u mblodhen dje nga e gjithe Shqiperia ne celjen e per te qene deshmitar te vepres se madhe te hapjes dhe funksionimit se tunelit te Kerrabes, te autostrades Tirane-Elbasan. Jane entuziaste dhe kane deshire ta shprehin gezimin me ze te larte per kete rruge te re. “Rrofte zoti Sali Berisha. Une jam nga Elbasani dhe ndertimi i kesaj rruge per mua eshte nje veper madheshtore. Rilindja e shqiptareve eshte Sali Berisha”, - u shpreh nje banore e Elbasanit. Ndersa te tjere pohuan se kjo rruge vlen per te gjithe shqiptaret, jo vetem ata ne Shqiperi, por edhe ne Maqedoni. “Kjo rruge eshte per te gjithe shqiptaret, te gjithe ata shqiptare qe jetojne ne Maqedoni, Greqi eshte mbare kombetare. Ndaj Sali Berisha do te fitoje serish dhe do ta votojne te gjithe, te djathte e te majte”, - u shprehen te tjere banore te ardhur nga Korca. Ata theksuan se rruga per ta eshte ardhje ne kryeqytet me shpejt, kursim karburanti dhe kohe. Ndertimi i tunelit ka domethenie te vecante thuajse per kedo. “Une jam nga Tropoja, kam ardhur se kam nusen nga Struga ne Maqedoni dhe me bie shpesh ta beje kete rruge, por tani do ta bej edhe me shpesh”, - u shpreh nje banor i Tropojes. Te tjere e quajten Kryeministrin Sali Berisha, njeri te fjales se dhene, pasi e premtoi dhe e realizoi tunelin, madje nuk harruan ti bejne thirrje edhe socialistit Ben Blushi qe te marre teseren e PD-se tashme, pasi keshtu u shpreh nese do te ndertohej tuneli dhe ai u be. Ne hapjen e rruges nuk munguan as shqiptare te Maqedonise. “Une vi nga Tetova. Per mua kjo eshte arritje, sepse Kryeministri e shkriu kodren, erdha shume shpejt ne Tirane. Per mua kjo rruge eshte bashkim kombetar”, - u shpreh nje shqiptar i Maqedonise. Por kishte edhe nga ata per te cilet ndertimi i tunelit ishte nje mundesi punesimi, duke pohuar se punojne per ndertimin e tij.

ENTUZIAZMI

“Rrofte zoti Sali Berisha. Une jam nga Elbasani dhe ndertimi i kesaj rruge per mua eshte nje veper madheshtore. Rilindja e shqiptareve eshte Sali Berisha. Kjo rruge eshte per te gjithe shqiptaret, te gjithe ata shqiptare qe jetojne ne Maqedoni, Greqi eshte mbare kombetare. Ndaj Sali Berisha do te fitoje serish dhe do ta votojne te gjithe, te djathte e te majte”, - u shprehen dje entuziaste banoret.

koha jone

--
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,091
Pikët
0
Përgjigje e: Inaugurohet tuneli i autostradës Tiranës – Elbasan. Ndërtimi në kohë rek

Tani po qe ma mbushi mendjen, do ia jap voten!
 
Top