• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Internetin po e përdorim apo po na përdor ?

Marla

+ -
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,336
Pikët
113
Ato thjesht ju lejua ti përvetësojë ai. Shpikjet i përkasin tjetërkujt, ashtu si Bill Gejc edhe Musk .thjesht përvetësuan disa shpikje... thjesht sepsekishin Lek....
Epo tani edhe une te kisha mundesi ate do beja. Zgjuarsi eshte dhe kjo. Cdokush e ka nje cmim dhe ai ka paguar per ti pasur ato qe vlen. :)
 

kermilli

Super Anëtar
Anëtar
Aug 24, 2011
Postime
414
Pikët
28
Epo tani edhe une te kisha mundesi ate do beja. Zgjuarsi eshte dhe kjo. Cdokush e ka nje cmim dhe ai ka paguar per ti pasur ato qe vlen. :)
Nuk do e quaja zgjuarsi, më shumë do i shkonte fjala MUNDËSI... pra kishte mundësinë...
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,727
Pikët
113
Nuk do e quaja zgjuarsi, më shumë do i shkonte fjala MUNDËSI... pra kishte mundësinë...
Te gjitha ato shpikje qe fliten jane shpikje te Pentagonit,...

Shteti ja ka dhene ne perdorim, dhe shteti mund tja marre, nese nuk zbaton ato qe i thuhen,..

Jane te tjere ato qe e trashegojne dhe e zmadhojne pasurine e tyre,

Per to nuk flitet, jane familje shekullore,..
 

kermilli

Super Anëtar
Anëtar
Aug 24, 2011
Postime
414
Pikët
28
Jo jo zgjuarsi quaj te dish te shfrytezosh momentin dhe te besh zgjedhje te duhura per te ardhmen e biznesit tend.
Intuitë do i thosha më saktësisht. Kishte intuitën dhe Mundësinë (Ekonomike) që të arrinte atë që arriti
 

Marla

+ -
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,336
Pikët
113
Te gjitha ato shpikje qe fliten jane shpikje te Pentagonit,...

Shteti ja ka dhene ne perdorim, dhe shteti mund tja marre, nese nuk zbaton ato qe i thuhen,..

Jane te tjere ato qe e trashegojne dhe e zmadhojne pasurine e tyre,

Per to nuk flitet, jane familje shekullore,..
E mire nuk do ta dua me. :p
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,727
Pikët
113
Kroate sikur e di une
Ka shume kroate qe jane me origjine shqiptare.

Ne ate kohe, origjina, ishte dicka qe seshte si tani...

Shume shqiptare, jane marre per te tjere, edhe ne itali psh i quajne greke,..

Edhe Ibraimovici, ka gen shqiptar nga e jema, nga shqipot e kroacise...

Dhe skishte si te ishte ndryshe me ate karakter qe ka..
 

kermilli

Super Anëtar
Anëtar
Aug 24, 2011
Postime
414
Pikët
28
Ka shume kroatem qe jane me origjine shqiptare.

Ne ate kohe, origjina, ishte dicka qe seshte si tani...

Shume shqiptare, jane marre per te tjere, edhe ne itali psh i quajne greke,..
Në fakt Kroatët janë SHQIPTARË të Sllavizuar, ose thënë më drejt ILIRË të sllavizuar, prandaj Sërbët i urrejnë
 
Top