• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kë desha une.

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,086
Pikët
113
Ne toke ka mbi 7 miliard njerez sa asnjeriu ne cepin tjeter te botes si bie mendja se cfare ben ti. Fjale te shenjta te degjuara e te thena.
A keni rrefime ju?
Une po. Pak.
-Shpesh kur gjate jetes sime takoj dike,gjithmone pyes veten per cfare motivi fati desh qe ta njihja. Arsyet njihen me kohen,por keto jane te destinuar qe te ndaj nje pjese te shpirtit me ta.
-Keshtu ndodhi kur pata afrimin tim te pare me nje cun. Mbase diku ishim,6 vjec, me pushime te dy,ai nga Fieri une ne zonat afer dhe jetonim ne tenda me familjet. Mbaj mend lekuren e tij te zeshket dhe fakti qe me ndiqte gjithandej. Kishte premtuar qe do martohej me mua ( 🙊) ,mezi prisja te vinte qe te me therriste dhe me mesonte si te gjuaja me llastiqe,me mesonte si te beja not dhe me tregonte nje guacke te re deti apo cilat gineshtra perdoreshin per te bere kapele e canta. Me mbante nga krahu dhe ecnim naten duke u puthur fshehurazi (🙈)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,086
Pikët
113
Pasi filloi shkolla jetova me nje vegim ndaj dy cunave. Kur je e vogel ske sigurine qe ke sot. Thjeshte te skuqen faqet pastaj ndryshon dimensioni i gjerave qe mendon. Mbanin qendrim sa larg- afer. Por kishin ate menyren e tyre si te me trajtonin,sishte asnjehere si e vajzave tjera. Kur hidhnin shikimet fshehtas dhe pastaj ulnin kokat. Njeri quhej Jetmir e tjetri Evi shkurt. Njeri bjond e tjetri brun. Njeri protektiv dhe tip i mbyllur,tjetri me i qeshur dhe tip i hapur. Kushedi sa kane ndryshuar tani. Di qe te dy jane te martuar. Kushedi sa kam ndryshuar une..mbase sjam me ajo qe skuqej sapo thonin ndonje alegori e pastaj kthenin shikimin nga une.
Pastaj njoha Landin. Landi ishte cuni me i gjate. Me floke kacurela dhe shume gentil. Me Landin ndiqnim te njejtin serial dhe ( meqe une gjithmone jam vone) ai dilte nga dritarja e me tregonte cfare kishte pare. Une qe e degjoja gjate gjithe oborrit te shkolles ,ndersa te tjeret e terhiqnin brenda qe te mosdilte shume. Edhe Landi eshte martuar
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,086
Pikët
113
Pastaj erdhi shkolla e mesme. Duke cilesuar qe nuk provova asnjehere puthjen e pare me asnje ,sepse si ndjeja ne nivelin tim ( 🤦) dhe doja dike te vecante,dicka te vecante.
I pari qe me beri nje efekt aspak te mire ishte Vini. Vini nje dite nuk me la te dilja nga klasa dhe une desh qava,Vini qe i tha shoqes sime do me blinte telefon qe te komunikoja me te,Vini qe bertiste me sa kishte ne koke qe donte njeren dhe pastaj me shihte mua.
Vinin se desha asnje moment,por ishte nje impakt qe me trazoi. Ai po vendoste per cdo gje dhe une su ndjeva mire. U martua dhe Vini.
Kur une them qe ndan shpirtin me dike jane edhe raportet shoqerore. Eshte ajo gjeja qe ndan dicka me dike dhe se kupton aq vete se si.
Keshtu ishte i dashuri i shoqes se ngushte. Te dy ne te njejten klase. Ai bjond sybojeqielli,ajo brune dhe normale. Une qe kur rrija me ne cep duke shijuar detin,Genti vinte shihte ne cep te syrit e buzeqeshte. Ste pelqejme ne te tjeret : ia bente ,ee. Genti qe kur u ndame u puthem ne faqe u skuq i teri.
Ajo e tradhetonte ky besnik,ajo zbavitej ky qante une e ngushelloja. E ngushellonim gjitha shoqet e klases Gentin. Genti me shihte e me thosh " si tia bej une". Qe me Gentin cdo bjond per mua me dukej pa karakter e pa shije. Kot.
Ste merito i thashe. Ste meriton i thashe shoqes.
U martuan bashke.
Pastaj ishte Edi. Edi ishte gomist. Edi qe nuk me linte nje here pa me pershendetur dhe pse nuk ia ktheva qofte edhe nje here. Edi qe sdinte gje cfare ishte femra,ai qe bezdiste deri ne momentin qe me pa te shoqeruar me cunin e halles. Pasi pershendeti ate,duke njohur famen e tij te keqe nuk me foli me qofte edhe nje here.
He Ed: thoja me vete,sta mban me tani eee ( 😂)
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,161
Pikët
113
Pasi filloi shkolla jetova me nje vegim ndaj dy cunave. Kur je e vogel ske sigurine qe ke sot. Thjeshte te skuqen faqet pastaj ndryshon dimensioni i gjerave qe mendon. Mbanin qendrim sa larg- afer. Por kishin ate menyren e tyre si te me trajtonin,sishte asnjehere si e vajzave tjera. Kur hidhnin shikimet fshehtas dhe pastaj ulnin kokat. Njeri quhej Jetmir e tjetri Evi shkurt. Njeri bjond e tjetri brun. Njeri protektiv dhe tip i mbyllur,tjetri me i qeshur dhe tip i hapur. Kushedi sa kane ndryshuar tani. Di qe te dy jane te martuar. Kushedi sa kam ndryshuar une..mbase sjam me ajo qe skuqej sapo thonin ndonje alegori e pastaj kthenin shikimin nga une.
Pastaj njoha Landin. Landi ishte cuni me i gjate. Me floke kacurela dhe shume gentil. Me Landin ndiqnim te njejtin serial dhe ( meqe une gjithmone jam vone) ai dilte nga dritarja e me tregonte cfare kishte pare. Une qe e degjoja gjate gjithe oborrit te shkolles ,ndersa te tjeret e terhiqnin brenda qe te mosdilte shume. Edhe Landi eshte martuar
Të tër jan martuar kta,Evi Jetmiri dhe Landi😁
Rri ti ,bëj fresk akoma😂😂
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
6,042
Pikët
113
Pastaj erdhi shkolla e mesme. Duke cilesuar qe nuk provova asnjehere puthjen e pare me asnje ,sepse si ndjeja ne nivelin tim ( 🤦) dhe doja dike te vecante,dicka te vecante.
I pari qe me beri nje efekt aspak te mire ishte Vini. Vini nje dite nuk me la te dilja nga klasa dhe une desh qava,Vini qe i tha shoqes sime do me blinte telefon qe te komunikoja me te,Vini qe bertiste me sa kishte ne koke qe donte njeren dhe pastaj me shihte mua.
Vinin se desha asnje moment,por ishte nje impakt qe me trazoi. Ai po vendoste per cdo gje dhe une su ndjeva mire. U martua dhe Vini.
Kur une them qe ndan shpirtin me dike jane edhe raportet shoqerore. Eshte ajo gjeja qe ndan dicka me dike dhe se kupton aq vete se si.
Keshtu ishte i dashuri i shoqes se ngushte. Te dy ne te njejten klase. Ai bjond sybojeqielli,ajo brune dhe normale. Une qe kur rrija me ne cep duke shijuar detin,Genti vinte shihte ne cep te syrit e buzeqeshte. Ste pelqejme ne te tjeret : ia bente ,ee. Genti qe kur u ndame u puthem ne faqe u skuq i teri.
Ajo e tradhetonte ky besnik,ajo zbavitej ky qante une e ngushelloja. E ngushellonim gjitha shoqet e klases Gentin. Genti me shihte e me thosh " si tia bej une". Qe me Gentin cdo bjond per mua me dukej pa karakter e pa shije. Kot.
Ste merito i thashe. Ste meriton i thashe shoqes.
U martuan bashke.
Pastaj ishte Edi. Edi ishte gomist. Edi qe nuk me linte nje here pa me pershendetur dhe pse nuk ia ktheva qofte edhe nje here. Edi qe sdinte gje cfare ishte femra,ai qe bezdiste deri ne momentin qe me pa te shoqeruar me cunin e halles. Pasi pershendeti ate,duke njohur famen e tij te keqe nuk me foli me qofte edhe nje here.
He Ed: thoja me vete,sta mban me tani eee ( 😂)
Ca fati moj,te ter martuar😱
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,086
Pikët
113
Thoni te juajat ju,mos ma beni temen lemsh. Sapo e thashe bota eshte e madhe. Ne ikem edhe ne mars. Se rruan njeri se ca beni ju.

Ne 2007 nese sgaboj mora tragetin per ne Itali. Ishte hera e pare qe po udhetoja aq larg. Ne traget njoha dy nga Lushnja. Ceshte e verteta skuptova gati asnje fjale nga ato qe me thane (😂) por njeri qe sa me shihte vetem afrohej te kapte muhabet,une beja sikur se shihja e ikja ne ane tjeter. Pastaj me tha " cna thua ndonje gje te bukur" . Ne snjihemi i thashe,kam 18 vite jete pas dhe mund te them shume,por ceshte e bukur per mua,seshte per ty. Dhe ai se kuptoi dhe thjeshte po priste akoma pergjigjen i hutuar "asgje me rendesi i thashe,ika".
Ne te njejtin traget njoha Federikon. Fede eshte nje nder njerezit qe me ka ngelur peng qe se njoha. Me thane te pyesja per te ,dhe une pyes njerin " me fal e njihni Federikon ju". " Jam une ,tha ai. Une qe sisha pergatitur fare per kete gje ,ngeca. Ama me beri te ndihesha rehat,beri disa batuta,une disa te tjera dhe te nesermen me ftoi per kafe. Nuk dola sepse isha shume e paditur ( 😂sa turp) dhe pastaj te kapin ato dritherimat e frikes,panikut ,mijra mendimeve,qe zakonisht ndodh kur dikush te pelqen tejmase.
Pastaj Fedes ishte nje tjeter.
Qeros.
Nuk e harroj dhe e theksoj qe ishte i tille sepse mua qeroset sme kane pelqyer asnjehere. Pra ishte cun tejet i mire. Vellai i nje shoqeje. Te gjithe na linin kastile vetem dhe qerosi vrap te bente muhabet,une me vrap te ikja pas te tjerave. Pastaj ishte dhe ca i madh ne moshe dhe me dukej sikur do shfrytezonte pafajsite e mia (😂)
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
50,818
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Ne toke ka mbi 7 miliard njerez sa asnjeriu ne cepin tjeter te botes si bie mendja se cfare ben ti. Fjale te shenjta te degjuara e te thena.
A keni rrefime ju?
Une po. Pak.
-Shpesh kur gjate jetes sime takoj dike,gjithmone pyes veten per cfare motivi fati desh qe ta njihja. Arsyet njihen me kohen,por keto jane te destinuar qe te ndaj nje pjese te shpirtit me ta.
-Keshtu ndodhi kur pata afrimin tim te pare me nje cun. Mbase diku ishim,6 vjec, me pushime te dy,ai nga Fieri une ne zonat afer dhe jetonim ne tenda me familjet. Mbaj mend lekuren e tij te zeshket dhe fakti qe me ndiqte gjithandej. Kishte premtuar qe do martohej me mua ( 🙊) ,mezi prisja te vinte qe te me therriste dhe me mesonte si te gjuaja me llastiqe,me mesonte si te beja not dhe me tregonte nje guacke te re deti apo cilat gineshtra perdoreshin per te bere kapele e canta. Me mbante nga krahu dhe ecnim naten duke u puthur fshehurazi (🙈)
Mbaj mend ne park
isha dhe une aty 5-6 vjece...nje djal afer moshes se di pse por me tregoj pjesen private dhe me tha do me bej nuse...vrapova ne shtepi duke qare...me pyeti mami cfare kam dhe i thash “me than se do me bej nuse” dhe vuu lotet...habitem qe nuk mbeta beqo gjithe jeten 😒
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,086
Pikët
113
Mbaj mend ne park
isha dhe une aty 5-6 vjece...nje djal afer moshes se di pse por me tregoj pjesen private dhe me tha do me bej nuse...vrapova ne shtei duke qare...me pyeti mami cfare kam dhe i thahs “me than se do me bej nuse” dhe vuu lotet...habitem qe nuk mbeta beqo gjithe jeten 😒
Me mire kjo,se historia qe ujku do te hante ullinjt 😆
 
Top