• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kë desha une.

Geri

half man, half amazing
Staff member
Morning Star
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
2,484
Pikët
113
Vendndodhja
𝖌𝖊𝖙 𝖑𝖔𝖘𝖙
Desha nje qe mendoi se do gjeje me mire, shpresoj te gjeje me mire se do me vinte keq po te zhgenjehej perseri nga zgjedhjet e saj ☺
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
17,685
Pikët
113
Po "Fantazitë e një gruaje" nga Antoly Toss e ke lexuar apo e ke lënë për më vonë?``fumato``

@Sia ti kërkon rekomandime për librat. Këtu ka sygjerime të mira 😁
Mos u mer me @peshkaqeni33 se ai vetëm libra me komisarë të rreptë dhe partizane të pamotivuara sygjeron 😅
Jo
Ne dore kam Dostojevskin dhe bleva Kafken me letra Milenes. Thashe te lexoja nje tjeter aspekt te Kafkes :)
Por do e ve ne liste
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,186
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Jo
Ne dore kam Dostojevskin dhe bleva Kafken me letra Milenes. Thashe te lexoja nje tjeter aspekt te Kafkes :)
Por do e ve ne liste
Kë ke në dorë nga Dostojevski? Të preferuarat e mia mbeten:
1. Krim dhe ndëshkim
2. Idioti
3. Kumarxhiu (@Kurt nëse nuk e ke lexuar, t'a rekomandoj)
4. Vëllezërit Karamazov
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
17,685
Pikët
113
Kë ke në dorë nga Dostojevski? Të preferuarat e mia mbeten:
1. Krim dhe ndëshkim
2. Idioti
3. Kumarxhiu (@Kurt nëse nuk e ke lexuar, t'a rekomandoj)
4. Vëllezërit Karamazov
Tani kam vellezerit Karamazov. Idiotin dhe Krim e ndeshkim i kam lexuar,me ngelet kumarxhiu 😊
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,339
Pikët
113
Kë ke në dorë nga Dostojevski? Të preferuarat e mia mbeten:
1. Krim dhe ndëshkim
2. Idioti
3. Kumarxhiu (@Kurt nëse nuk e ke lexuar, t'a rekomandoj)
4. Vëllezërit Karamazov
E kam lexuar komplet destojevskin shume vite mepare. Me ka lene te deshiroj shume, por akoma, ok.
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,186
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
E kam lexuar komplet destojevskin shume vite mepare. Me ka lene te deshiroj shume, por akoma, ok.
Ke shkrujt sikur t'a ka dhënë njeri me e lexu me zorr 😁
Apo mbase sepse kumarxhiu është me ruletë dhe ty të pëlqejnë "rounders"? 😁


:)
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,056
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po "Fantazitë e një gruaje" nga Antoly Toss e ke lexuar apo e ke lënë për më vonë?``fumato``

@Sia ti kërkon rekomandime për librat. Këtu ka sygjerime të mira 😁
Mos u mer me @peshkaqeni33 se ai vetëm libra me komisarë të rreptë dhe partizane të pamotivuara sygjeron 😅
Ato jane kryeveprat e artit boteror!
Imagjimo pamjen mbizotruese te te gjithe librit. Kopertina...
Komisari babaxhan me opinga llastiku zgjidhur dhe ulur aty para tij, partizania capkene qe mundohet ti lidh lidheset.

Me dy fjale e nje pamje, kjo eshte esenca e artit!
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
17,685
Pikët
113
Ato jane kryeveprat e artit boteror!
Imagjimo pamjen mbizotruese te te gjithe librit. Kopertina...
Komisari babaxhan me opinga llastiku zgjidhur dhe ulur aty para tij, partizania capkene qe mundohet ti lidh lidheset.

Me dy fjale e nje pamje, kjo eshte esenca e artit!
Peshkuuuu ❤
 
Top