• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kë desha une.

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,084
Pikët
113
Une po i bie shkurt.

S´desha kurre njeri ne fakt.
Une se besoj kurre kete.
Ne fakt per ty mendoj qe je dashuruar dikur me dike marrezisht por qe ndoshta nuk ishte e thene te ishit bashke dhe kjo te ka dhene zhgenjim te madh deri te mohosh dashurine.

Une mendoj se gjithcka varet nga kendveshtrimi jone ku duam te pozicionohemi.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,236
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
mgja se jemi ne kufijt e legalitetit....
Ligja denon cilindo qe ben "thekth" nen moshen 16 vjec.
Une per vete kur isha i vogel ne ate moshe, lujsha me llastiqe dhe karroce me guzhineta, apo mblidhja lule Mullage dhe i shisja me bo leke!
Kur nuk mjaftonte, shkojsha ne vere dhe shisja librat e shkolles tek dyqoni i letrave ( Dyqoni Grumbullimit i thojshin mgja apo jo @doganieri ;))
Kur vinte vera dhe ishte tha cdo gjo nga vapa modhe dhe nuk mblidhja dot as lule Mullage dhe as Lulekamomili, shifja filma me "trupa" ke RaiUno si pershembull Maciste dhe 7 Heronjte, Trimerite e Herkulit te Tebes, e ksi gjonash....
Mazallah se me binte n'mend per sekës..... -qesh-``fumato``
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
13,923
Pikët
113
Ne universitet njoha dy shoke,shqiptar. Kokerrodhja dhe nje pizzaiol. Pizzaiolo sishte i bukur,kishte dhe nje ze te holle. Une isha mesuar me zera qe kumbonin fort. Kokerrodhja ishte i zene asokohe pastaj u trasferua. Une pizzaioli dhe nje tjeter ndiqnin cdo leksion. Une si shejtan njeri provokoja pizzaiolin. Studionim gati gjithe diten bashke ,edhe ne mense po. Me shume studionim shkalleve se ziheshin bankat . Dhe aty u afrua te me puthte ,une sprapsem me zemren ne fund te kembeve . Ai iku. Mori ashensorin. Ashensori nuk vinte. Ai me shume e godiste. Pastaj u kthye te shkallet,pershendeti ftohte dhe iku. Me shkruan nje mesazh qe nuk e mbaj mend fort mire,por di qe i thashe o shoke ose mos me flit fare. Di te them qe isha nje adoleshente shume kokemushke. Sot e kesaj dite jemi akoma miq.
Pas ketyre njohjeve qe me ngjajne te lumtura sikur ajo vajza tek " bijte e diellit" njohjet e mia fillojne ne menyre drastike nje rreshkitje. Disfata njera pas tjetren.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
13,923
Pikët
113
Disfata njera pas tjetren.
Njoha nje person qe do e quaj X.

Iksi ishte shume i fiksuar,iksit ju bera obsesion. Per ta shfajesuar ne nje fare menyre..une pas ca koheve i flakja njerezit. Se di cfare psikoze u ngjall te mua ,por nuk afeksionohesha dot per shume kohe. Por X u ndje i zhgenjyer sepse me koken e tij kishte bere shume plane per jeten.
Iksi filloi nje periudhe te gjate perndjekjeje,telefonata pa fund,stalker i teri. Dinte cdo levizje timen. Aq sa u detyrova ti thoja qe do shkoja ne polici nese sme linte rehat. Nje mankth i vertete.
Iksi nuk u kenaq me asgje por tha do e zgjidh kete gje ne menyre te vjeter...foli me tim ate. Goca jote me mashtroi tha. Goca jote me do.
Aty kuptova qe ka dy lloj meshkujsh,keta loqe fare dhe kavaljeret. Ceshtja u mbyll,per fat sme martoi me zor iksi.
Per shume kohe e vuajta ate stres sepse se kisha perjetuar ndonjehere. Une qe adhuroj lirine njoha dike qe ma hoqi ne pak kohe. Per ta lidhur ceshtjen e fatit me jeten dhe sa ironik jane keta te dy do ju tregoj qe pas shume vitesh kthehem ne Tirane.
Fillova te kerkoja pune dhe dergoja cv gjithandej. Dhe tadaaaaaa cv ime iku dhe tek puna e atij qe sia kisha fare idene qe ishte ai.
Ndersa lexoja ate email qe me ishte pergjigjur vija re nje lloj ngutje. Shkronja te medha,pastaj te vogla,nje here shqip pastaj italisht,nje here me drejtohej me ju pastaj me ti. Me merrte ne telf dhe dergonte sms 2-3 here ne dite.
Qelloi qe te puna qe kisha asokohe pyes njeren nese kish punuar te x kompani..po tha...punon X person nga Lezha..mbase e njeh. Aty me rane krahet dhe mendova se u fundos bota.
Nuk vajta asnjehere,se takova me asnjehere dhe sdi cfare ben me jeten e tij,di te them qe ka zhvilluar nje ane te mire te shqisave te mia dhe intuites. Disfatat vetem sa vazhdojne.
 
Top