• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

kadri udbashi : s'na gjen gje nga gjytata speciale serbe

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,257
Pikët
113
Veseli LDK'së: Mos i fërkoni duart, s'na gjen asgjë nga Gjykata Speciale

Pas takimit të thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli me ekipin negociator, Veseli dhe bashkëkryesuesi i delegacionit shtetëror, Shpend Ahmeti dolën në një konferencë për medie.
Ndër tjerash, Veseli tha se ka vetëm një vendimmarrje, ajo është Kosova e pavarur e sovrane, ajo është Kosova e pacenuar, ajo është njohja e Kosovës nga Serbia dhe ulësja në Kombet e Bashkuara. Veseli duke folur për mospjesëmarrjen e LDK-së dhe VV-së ka thënë se LDK qe 20 vjet po i fërkon duart.
“Siç duket LDK po e dinë se nuk është rendi i zgjedhjeve dhe sa më shumë po flasim për procesin e dialogut ata po e intensifikojnë edhe më shumë çështjen e procesit zgjedhor, si një mënyrë për të fituar politikisht ndaj neve, që jemi në procesin e dialogut. Unë kisha thënë se është mirë të marrin përgjegjësi dhe të mos mendojnë shumë kur është momenti për vendimmarrjet e rëndësishmet ë vendit. Është Kuvendi i Kosovës që do të vendos për çdo vendimmarrje të marrë nga ekipi negociator. Kam dhe një farë ftese për LDK-në: Mos i fërkoni duart, sa maroj qe 20 vjet. Ska me na gjet kurgjo. As prej Gjykatës Speciale dhe se kem njet me gabu, kot po i fërkon durt. Le të bahet gati, kadal dale. Shkojmë në reformën zgjedhore dhe hina në zgjedhje. Dhe çdo herë le t’i pranon zgjedhjet”, tha Veseli.
Ndërkaq, bashkëkryesuesi i dialogut, Shpend Ahmeti tha se nuk do të ketë më dialog teknik dhe se ky dialog rezulton me njohje të ndërsjelltë.
______________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/veseli-ldk-se-mos-i-ferkoni-duart-s-na-gjen-asgje-nga-gjykata-speciale-615781/
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,261
Pikët
113
Përgjigje e: kadri udbashi : s'na gjen gje nga gjytata speciale serbe

Veseli LDK'së: Mos i fërkoni duart, s'na gjen asgjë nga Gjykata Speciale

Pas takimit të thirrur nga kryeparlamentari, Kadri Veseli me ekipin negociator, Veseli dhe bashkëkryesuesi i delegacionit shtetëror, Shpend Ahmeti dolën në një konferencë për medie.
Ndër tjerash, Veseli tha se ka vetëm një vendimmarrje, ajo është Kosova e pavarur e sovrane, ajo është Kosova e pacenuar, ajo është njohja e Kosovës nga Serbia dhe ulësja në Kombet e Bashkuara. Veseli duke folur për mospjesëmarrjen e LDK-së dhe VV-së ka thënë se LDK qe 20 vjet po i fërkon duart.
“Siç duket LDK po e dinë se nuk është rendi i zgjedhjeve dhe sa më shumë po flasim për procesin e dialogut ata po e intensifikojnë edhe më shumë çështjen e procesit zgjedhor, si një mënyrë për të fituar politikisht ndaj neve, që jemi në procesin e dialogut. Unë kisha thënë se është mirë të marrin përgjegjësi dhe të mos mendojnë shumë kur është momenti për vendimmarrjet e rëndësishmet ë vendit. Është Kuvendi i Kosovës që do të vendos për çdo vendimmarrje të marrë nga ekipi negociator. Kam dhe një farë ftese për LDK-në: Mos i fërkoni duart, sa maroj qe 20 vjet. Ska me na gjet kurgjo. As prej Gjykatës Speciale dhe se kem njet me gabu, kot po i fërkon durt. Le të bahet gati, kadal dale. Shkojmë në reformën zgjedhore dhe hina në zgjedhje. Dhe çdo herë le t’i pranon zgjedhjet”, tha Veseli.
Ndërkaq, bashkëkryesuesi i dialogut, Shpend Ahmeti tha se nuk do të ketë më dialog teknik dhe se ky dialog rezulton me njohje të ndërsjelltë.
______________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/veseli-ldk-se-mos-i-ferkoni-duart-s-na-gjen-asgje-nga-gjykata-speciale-615781/
dhe me emër të Zotit kshtu ashtu ka me njoft Serbia-Kosovën, dine, tha Veseli.

shtoi kadri veselJOVIC.

PS...tungi se fillo pune Beni tash.
 
Top