• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kam nevoje per ndihme...

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,958
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Me ndizet lap-topi po nuk hapet ekrani... sa hapet 1 sec dhe mbyllet...cfare ka ndodhur dhe
si te veproj ju lutem ????
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,290
Pikët
113
pasi i ndrrova screen iphone-it, me fiket kur dua te telefonoj, ose kur me telefonojne. Qofshin keto calls nga facetime, messenger apo telefonate e zakonshme.
ndonje ide..deri neser?
 

Vanitas

V.I.P
Anëtar
Sep 17, 2021
Postime
606
Pikët
63
Vendndodhja
Pulvis et humbra sumus

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
679
Pikët
63
pasi i ndrrova screen iphone-it, me fiket kur dua te telefonoj, ose kur me telefonojne. Qofshin keto calls nga facetime, messenger apo telefonate e zakonshme.
ndonje ide..deri neser?
une do te sugjeroja duro deri neser dhe coje tek ustai se nuk e ka bere punen si duhet.
 

Baptist

Restaurator Orbis
Staff member
Anëtar
Jul 24, 2011
Postime
4,347
Pikët
113
Vendndodhja
Dardania Parva
pasi i ndrrova screen iphone-it, me fiket kur dua te telefonoj, ose kur me telefonojne. Qofshin keto calls nga facetime, messenger apo telefonate e zakonshme.
ndonje ide..deri neser?
Nese nuk ia ke nderruar me doren tende - coje te gomari qe ia nderroi, dhe thuaj :: shiko c'mi ke bere - rregulloje!
 

Baptist

Restaurator Orbis
Staff member
Anëtar
Jul 24, 2011
Postime
4,347
Pikët
113
Vendndodhja
Dardania Parva
Me ndizet lap-topi po nuk hapet ekrani... sa hapet 1 sec dhe mbyllet...cfare ka ndodhur dhe
si te veproj ju lutem ????

Nuk ke dhene informate te mjaftueshme.


"Te ndezurit" tashme ka tri-kater kuptime logjikist te ndryshme.
Po te jete se e ke fjale e te "zgjuarit nga gjumi" mund te jete se ke qene duke pare ndonje film qe ka mbaruar me ''fullscreen" te erret.
 

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,958
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Nuk ke dhene informate te mjaftueshme.


"Te ndezurit" tashme ka tri-kater kuptime logjikist te ndryshme.
Po te jete se e ke fjale e te "zgjuarit nga gjumi" mund te jete se ke qene duke pare ndonje film qe ka mbaruar me ''fullscreen" te erret.
Po ja si ta spjegoj ndryshe ...e hap laptopin ,ndizet , hapet ekrani dhe per 2 sec. shuhet! Nuk di cfare ka! Kontrollova prizen, fishen jane mire!Kaq!
 

Baptist

Restaurator Orbis
Staff member
Anëtar
Jul 24, 2011
Postime
4,347
Pikët
113
Vendndodhja
Dardania Parva
Po ja si ta spjegoj ndryshe ...e hap laptopin ,ndizet , hapet ekrani dhe per 2 sec. shuhet! Nuk di cfare ka! Kontrollova prizen, fishen jane mire!Kaq!
:) Nukmjafton kjo qe ke thene as per te krijuar idene me te vogel te peroblemit.
Kjo eshte si te pershkruash 0.1% te gjithe kushteve e opreacioneve qe ngjajne ne interval kohor qe po pershkruani.

Llaptopi nuk ndizet vec pse ia hape kapakun.
A. Duhet te tregosh ne c'mod e gjendje eshte llaptopi para kesaj. Ne ç'menyre po e ndez?
.
.
Z. Cfare duket ne ekran gjate atyre 2 sekondave te shtrenjte qe po rri i hapur? lol
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
679
Pikët
63
Po ja si ta spjegoj ndryshe ...e hap laptopin ,ndizet , hapet ekrani dhe per 2 sec. shuhet! Nuk di cfare ka! Kontrollova prizen, fishen jane mire!Kaq!
Mund te jete djegur edhe procesori. Nuk mendoj se do jete dicka e thjesht qe mund ta rregullosh vete nga momenti qe nuk jep me shume hollesi..
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,290
Pikët
113
Kane shume ndryshim 13 pro max me ate 13 pro? Ja vlen te paguash 200-300 me shume?
 
Top