• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kancelarja Merkel në Tiranë...

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,555
Pikët
113
4 mandate, si kancelare e gjermanise -mendon- ia kaloi edhe putinit dhe erdoganit , ne pushtet,
e ndoqa konferencen e shtypit te tyre (merkel, rama) dhe pashe qe ajo ishte shume poshte rames,
nuk dua te mbroj palloshin, por ajo ishte as mish e as peshk, nje politikane e vogel e nje vendi te madh,
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,264
Pikët
113
4 mandate, si kancelare e gjermanise -mendon- ia kaloi edhe putinit dhe erdoganit , ne pushtet,
e ndoqa konferencen e shtypit te tyre (merkel, rama) dhe pashe qe ajo ishte shume poshte rames,
nuk dua te mbroj palloshin, por ajo ishte as mish e as peshk, nje politikane e vogel e nje vendi te madh,
I mungojne keshillat e tua Pjer. Binte shume ne sy kjo gje.
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,397
Pikët
113
Po flet Albini me gazetaret. Me duket lider i vendosur kunder serbise dhe i qarte qe serbia duhet te kerkoje falje dhe te njoh kosoven, bravo i qofte per kte.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
7,788
Pikët
113
4 mandate, si kancelare e gjermanise -mendon- ia kaloi edhe putinit dhe erdoganit , ne pushtet,
e ndoqa konferencen e shtypit te tyre (merkel, rama) dhe pashe qe ajo ishte shume poshte rames,
nuk dua te mbroj palloshin, por ajo ishte as mish e as peshk, nje politikane e vogel e nje vendi te madh,
😂😂😂Sdi ca te them mo,,,, e ke myt
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,476
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
4 mandate, si kancelare e gjermanise -mendon- ia kaloi edhe putinit dhe erdoganit , ne pushtet,
e ndoqa konferencen e shtypit te tyre (merkel, rama) dhe pashe qe ajo ishte shume poshte rames,
nuk dua te mbroj palloshin, por ajo ishte as mish e as peshk, nje politikane e vogel e nje vendi te madh,
Edhe "palloshi" tri mandate po i rrumbullakos edhe atë me shumicë absolute... populli po e do... oritet edhe mandati i katërt.
"pallosh" po, por krejt Ballkanin në gisht po e sjell!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,397
Pikët
113
Edhe "palloshi" tri mandate po i rrumbullakos edhe atë me shumicë absolute... populli po e do... oritet edhe mandati i katërt.
"pallosh" po, por krejt Ballkanin në gisht po e sjell!
Ne cfar menyre po sjedh ne gisht ballkanin?
gjithsesi, cfar mendon ti Gi per open ballkan?
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,476
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Ne cfar menyre po sjedh ne gisht ballkanin?
gjithsesi, cfar mendon ti Gi per open ballkan?
Mund të të shkruaj në privat ... se këtu ka shumë patriotë me FLAMURA do të thoshte Beni ynë @SystemA .

Besoj të kujtohet kur shava Hashimin ... thanë: po i shan komandantat dhe UCK-në.
s'po dua të kem fërkime me FLAMURAT!

Por një di të them hapur:
Pa ia lidhur diqysh kryet me Serbinë ... gjithmonë do ta kemi këtë gjendje dhe gjithmonë profiterët e situatave të këtilla do të kenë përfitime, ndaj u konvenon kjo status quo - as mish as peshk.
* Këso gjendje ndoshta edhe më të keqe kanë pasur me Gjermaninë: Danimarka ime, Franca, Anglia ... po ata kanë kokë.

sepse, dy rrugë ka
* ose të kapim pushkët ( e puna e pushkës u pa ... )
ose
* duhet ndonjë kompromis, ndoshta edhe i dhembshëm, por për hir të Kosovës duhet ta sfidojmë dhembjen!
Trimat bëjnë kompromise...
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
2,082
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Merkeli paska bere shume per Ballkanin Perendimor tha Rama.

Nuk e di se cfare dreqin perfshin Ballkani Perendimor, se Kosoven dhe Bosnjen i kane izoluar sikur me qene ne Gaza. Te ishte per Gjermanine do te kishin vdekur me kohe boshnjaket dhe shqiptaret e Kosoves.

I beri ca fabrika Volksvageni ne Serbi. Ne te tjeret paguajme produktet gjermane me euro dhe u cojme atje gjithe infermieret dhe mjeket e vendit.... kurse per vete kurohemi ne Turqi --ose vdesim.

Rrofshin Markela dhe Rambo Ramush Ramala, integrimi i tyre dyzet vjecar --ne radhe mbas serbit vetem (perndryshe nuk ka radhe per ne).
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,397
Pikët
113
Mund të të shkruaj në privat ... se këtu ka shumë patriotë me FLAMURA do të thoshte Beni ynë @SystemA .

Besoj të kujtohet kur shava Hashimin ... thanë: po i shan komandantat dhe UCK-në.
s'po dua të kem fërkime me FLAMURAT!

Por një di të them hapur:
Pa ia lidhur diqysh kryet me Serbinë ... gjithmonë do ta kemi këtë gjendje dhe gjithmonë profiterët e situatave të këtilla do të kenë përfitime, ndaj u konvenon kjo status quo - as mish as peshk.
* Këso gjendje ndoshta edhe më të keqe kanë pasur me Gjermaninë: Danimarka ime, Franca, Anglia ... po ata kanë kokë.

sepse, dy rrugë ka
* ose të kapim pushkët ( e puna e pushkës u pa ... )
ose
* duhet ndonjë kompromis, ndoshta edhe i dhembshëm, por për hir të Kosovës duhet ta sfidojmë dhembjen!
Trimat bëjnë kompromise...
Mos ta nijn hic per idiota se nuk jan kurr me patriota se ti. Ti ke mesuar femijet te lexojn shqip ke edukuar breza shqiptaresh, kush eshte me patriot se ti kta morracaket qe bejn patriotizmin fallco e bejn biznes me serb cdo dite? Kta patriotat jam i bindur qe edhe kan paditur shqiptar te serbi per arm pa leje ne kohen e miloshit, vijn nga familje spiunash kta patriotat fallco.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,476
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Mos ta nijn hic per idiota se nuk jan kurr me patriota se ti. Ti ke mesuar femijet te lexojn shqip ke edukuar breza shqiptaresh, kush eshte me patriot se ti kta morracaket qe bejn patriotizmin fallco e bejn biznes me serb cdo dite? Kta patriotat jam i bindur qe edhe kan paditur shqiptar te serbi per arm pa leje ne kohen e miloshit, vijn nga familje spiunash kta patriotat fallco.
Të faleminderit, Kurt!
ka edhe më keq o Kurt djali.
Sot ata janë më të zhurmëshmit, shiten më patriotët dhe të vie ndot kur i dëgjon duke folur dhe këta, për aq sa kam hetuar unë, vijnë nga të dy anët e kufirit me të njëtin diapazon "patriotizmi".
Derisa në Shqipëri, patriotët e sotëm ishin ngushtë ( apo në gjuhën tonë njihet "ishin bythë" ) me pushtetetin, nga ana jonë thonë: "këta" ( dmth patriotët e sotëm ) e kishin mirë me të gjitha sistemet, me Krajlin,, Serbinë e Parë, Dytë, me Titon, me Rugovë, me Hashimin dhe sot janë me Albinin!
* Sa për mua, se cfarë thonë për mua, dikur ndikonte shumë keq, ka nja 2 vite që kam ndryshuar kursin, nuk po merrem me ta. Mua notën ma kanë dhënë nxënësit e mi. Ata më së miri e dinë kush isha e kush jam!

kështu mirë thotë fjala: .... karvani ( im ) vazhdon rrugën ndershmërisht

ndaj këtyre patriotëve botërisht u kam kërkuar duel:
unë kurrë në jetën time nuk kam spiunuar për njeri,
kuerrë në jetën time nuk i kam bërë komplot dikujt
kurrë nuk kam shantazhuar njeri
kurrë nuk kam shpifur për njeri të gjallë...

Ju ku e gjeni veten këtu?
Kurrë nuk kam marrë ndonjë prononcim prej tyre.
E po s'ke si të marrësh....
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,397
Pikët
113
Të faleminderit, Kurt!
ka edhe më keq o Kurt djali.
Sot ata janë më të zhurmëshmit, shiten më patriotët dhe të vie ndot kur i dëgjon duke folur dhe këta, për aq sa kam hetuar unë, vijnë nga të dy anët e kufirit me të njëtin diapazon "patriotizmi".
Derisa në Shqipëri, patriotët e sotëm ishin ngushtë ( apo në gjuhën tonë njihet "ishin bythë" ) me pushtetetin, nga ana jonë thonë: "këta" ( dmth patriotët e sotëm ) e kishin mirë me të gjitha sistemet, me Krajlin,, Serbinë e Parë, Dytë, me Titon, me Rugovë, me Hashimin dhe sot janë me Albinin!
* Sa për mua, se cfarë thonë për mua, dikur ndikonte shumë keq, ka nja 2 vite që kam ndryshuar kursin, nuk po merrem me ta. Mua notën ma kanë dhënë nxënësit e mi. Ata më së miri e dinë kush isha e kush jam!

kështu mirë thotë fjala: .... karvani ( im ) vazhdon rrugën ndershmërisht

ndaj këtyre patriotëve botërisht u kam kërkuar duel:
unë kurrë në jetën time nuk kam spiunuar për njeri,
kuerrë në jetën time nuk i kam bërë komplot dikujt
kurrë nuk kam shantazhuar njeri
kurrë nuk kam shpifur për njeri të gjallë...

Ju ku e gjeni veten këtu?
Kurrë nuk kam marrë ndonjë prononcim prej tyre.
E po s'ke si të marrësh....
Mos ta nijn hic. Ti ke rrezikuar jeten tende duke mesuar shqipen te shiptart. Ku ka patriotizem me te madh se nje mesues shqiptar qe meson femijet te lexojn shqip nen sundimin e serbise?
 

Zhuzhu

V.I.P
Anëtar
Sep 22, 2020
Postime
965
Pikët
93
4 mandate, si kancelare e gjermanise -mendon- ia kaloi edhe putinit dhe erdoganit , ne pushtet,
e ndoqa konferencen e shtypit te tyre (merkel, rama) dhe pashe qe ajo ishte shume poshte rames,
nuk dua te mbroj palloshin, por ajo ishte as mish e as peshk, nje politikane e vogel e nje vendi te madh,
Ke sens humori lol
 

Zhuzhu

V.I.P
Anëtar
Sep 22, 2020
Postime
965
Pikët
93
At qy e ka e ka. Poooor nuk ia ka fut fare kot.

E ke ngju ket?

Njera nuk ka te beje fare me tjetren.. fillo vetem nga arsimi qe kane keta te dy .. Merkel nje shkenctare ne fushen e kimise ndersa rama nje piktor i deshtuar .
Te flasesh si halabak nuk eshte politik por kabarett sic ben ky ne vidio .
Se Merkelit i ka ik koha eshte e natyrshme .. se Merkel erdh nga DDR dihet .. se Merkel i hengri koken atij qe e beri kjo qe eshte .. po ashtu dihet .
Por nuk mund te thuash qe nuk eshte pomitikane dhe e forte madje .
Tani qe Gjermania do me sundu boten po te kishte mundesi edhe kjo dihet .
Por sot per sot Gjermania eshte 1 i europes , fale politikes se saj.
Gjermanet nuk do e kishin zgjedhur kurre 4 here rradhazi nese sdo ishte ne gjendje te mbabte standartet e ssj.
Ps: kabarati eshte per kete pune dhe mire ben qe e tallin .. asnje politikan nuk duhet te fleje i qete thuhet .
Cti bejme ne qe kabaretistin me te madh e kemi kryeminister pa.
 
Top