• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kimete Berisha: Shtatë "mrekullitë" e dështuara të Albin Kurtit

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
20,438
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Kimete Berisha

7 propagandat e dështuara të Albin Kurtit!

1. Ka pasur sukses me propagandën e madhe kundër Institucioneve, duke i kualifikuar të gjithë (pa përjashtim), si 'hajna' dhe të korruptuar,
sepse populli nuk kanë mundur ta vërtetojnë akuzën e Albin Kurtit për vjedhje kolektive.
Duke qenë të varfër, popullit i ka konvenuar ta gjejnë fajtorin e mjerimit të tyre, dhe fajtorin ua ka gjetur Albin Kurti.
Nuk ke se si e vërteton se pushtetet e kaluara s'kanë qenë apo kanë qenë të korruptuara.
Prandaj, kjo propagandë e madhe e ka bërë të veten derisa Albin Kurti e mori pushtetin dhe në vend se t'i ndjek penalisht, ai po punon dhe po bashkëpunon ekskluzivisht me ata që i ka akuzuar për hajni dhe për korrupsion.

2. Albin Kurti ka pasur sukses të bëj propagandë me sentimentin e shqiptarëve për bashkim kombëtar dhe e ka shpikur dhe ushqyer neverinë për flamurin e Kosovës.
Ka pasur sukses, sepse bashkimi kombëtar nuk është nevojë urgjente e shqiptarëve të Kosovës, këtë lloj dashurie jemi mësuar ta kemi larg.
Pra, jemi mësuar të jemi të ndarë. Dhe kjo ndarje nuk dhemb aspak.
Albin Kurti ka pasur sukses të luaj me këtë dashuri, sepse, ka luajtur me një dashuri që pret, me një dashuri, për të cilën askujt nuk i bëhet vonë.
E tash, thotë se 'nuk është për bashkim kombëtar, por nuk është kundër bashkimit kombëtar, nëse dikush tjetër (jo ai) e inicon.
E njihni ju ndonjë shqiptar që e ka dert bashkimin shqiptar?
Albin Kurti thotë se nuk është kundër bashkimit kombëtar, mbasi që e di se askush nuk është për bashkim kombëtar.

3. Ka shkumuar me propagandën për vrasjen e 'njerëzve të tij', dhe vazhdimisht ka bërë me gisht kah pushteti i kaluar.
Tash kur e ka pushtetin, nuk i gjen vrasësit, të cilët 'i njihte mirë' para se ta merrte pushtetin.
Ky ende nuk e ka kuptuar, sepse ende luan me letrën e 'vrasjeve misterioze', ama kjo propagandë i ka dështuar.
Askush nuk ia ndalon t'i hetojë 'vrasjet' apo 'vetëvrasjet''.
Por, nuk i heton, sepse e vërteta nuk i konvenon. Nuk i konvenon e vërteta, sepse me rrena e ka marrë pushtetin dhe me rrena po e mban!

4. Ka propaganduar kundër negociatave me Serbinë dhe kushdo që ka biseduar me Serbinë e ka quajtur tradhtar.
Por, në momentin që e ka fituar pushtetin, ka hyrë në negociata me Serbinë, pa asnjë kusht.
Kjo propagandë i ka dështuar më së keqi.
Askush nuk e ka detyruar të heq dora nga zotimi i tij 'Jo negociata - Vetëvendosje'!
Ka hequr dorë nga zotimi i tij, pa ia kërkuar askush!!

5. Ka premtuar se nuk do të bisedojë me Serbinë, pa u zbardhur fati i të zhdukurve dhe pa kërkuar falje Serbia për krimet dhe maskarat ndaj shqiptarëve.
Asnjë fuqi botërore nuk ka kërkuar nga Albin Kurti të heq dorë nga premtimi i tij, por ky ka hequr dorë vet, duke e amnistuar kështu Serbinë për krimet dhe gjenocidin ndaj shqiptarëve.
Është amnisti për Serbinë, kur Albin Kurti bisedon me Serbinë (pa kërkuar Serbia falje),
por nuk quhet amnisti kur këtë e kanë bërë të tjerët, sepse të tjerët nuk kanë premtuar se 's'do të ketë bisedime me Serbinë, pa kërkuar falje Serbia'.

6. Propaganda se 'të gjitha partitë janë bërë kundër' Vetëvendosjes në zgjedhjet lokale, është qesharake.
Është e paqartë se pse Albin Kurtit i dukeni kaq budallenjë, kur s'ka njeri normal që nuk e di se Vetëvendosja në disa komuna ishte së bashku me partitë që thotë se u bënë bashkë kundër tij.

7. Propaganda më ordinere e Albin Kurtit deri më sot është 'peopaganda për zhvillimin të pashembullt ekonomik'!
Pse kjo propaganda e tij është kaq ordinere dhe kaq e sëmurë?
Sepse, nuk mund t'i mashtrosh njerëzit për realitetin që e jetojnë.
Për gjithçka mund t'i mashtrosh, por nuk mund t'i mashtrosh duke u thënë ka rritje ekonomike, në kohën kur ka veç rritje të çmimeve dhe nuk ka rritje të rrogave dhe punësim.
Pra, ka vetëm rritje të papunësisë dhe rritje të çmimeve.
Është anarki e madhe në treg.
Është shthurje aq e madhe, secili tregtar vepron dhe ngrit çmime kokë me vete, dhe askush nuk e bën hesap shtetin, sepse shteti merret ekskuzivisht me rrena dhe me propagandë.


P.S. Vladimir Lenini ka thënë se 'Rrena kur përsëritet shumë, bëhet e vërtetë', ama Vladimiri e ka pasur fjalën për rrena ideologjike, jo për rrena si të Albin Kurtit që ia demanton kuleta e shqptarëve (që janë fukarenjtë më të mëdhenj në Evropë)...
dhe jo për rrena që maten me peshoren e tregtarit.
Shqiptari nuk ka pare. Ky është fakt.
Albin Kurti thotë se 'shqiptari po pasurohet në mënyrë të pashembullt'.
Ti në daç besoji vetes, në daç Albin Kurtit, i cili po e udhëheq Kosovës si guru: me fall, me rrena, me propaganda, me shtrembërim të realitetit.
Pra, nuk mund të ketë sukses asnjë propagandë që mund të 'vërtetohet' me fakte, siç mund të vërtetohet me fakte varfërimi i madh i shqiptarëve.
Prandaj propaganda e Albin Kurtit për 'rritje të pashembullt ekonomike', duhet të merret seriozisht nga Jusuf Ulaj.
 

harph

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 22, 2021
Postime
4
Pikët
3
lerieni keto dromca mendimesh bulevardeske amani ju qoft ,se po i jepni peshe Kimete hanmit thuja ti kjo eshte keshilltare e pare e Joe Baidenin , aq kompetenca merr.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,111
Pikët
113
Shume e temat me karakter argetimi dhe zbavites je duke i hapur kohet e fundit. ``fumato`` Qimetja ne pydh, Qimetja ne oborr, Qimetja ne divan, Qimetja mbi trapazan, Qimetja ne qiler, Qimetja ne fllanik, Qimetja ne ara, Qimetja ne livadhe, Qimetja duke be shurren pas kaçubes, Qimetja duke bere m..in pas murit .... Gjitha keto jane spamm ore ti shoku i kumanant Dhakumit te Dhapit te dhipit.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,177
Pikët
83
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Shume e temat me karakter argetimi dhe zbavites je duke i hapur kohet e fundit. ``fumato`` Qimetja ne pydh, Qimetja ne oborr, Qimetja ne divan, Qimetja mbi trapazan, Qimetja ne qiler, Qimetja ne fllanik, Qimetja ne ara, Qimetja ne livadhe, Qimetja duke be shurren pas kaçubes, Qimetja duke bere m..in pas murit .... Gjitha keto jane spamm ore ti shoku i kumanant Dhakumit te Dhapit te dhipit.

Skuthqibari i ka lëshuar pelat në garë: cila po e formon fontanën ma t'gjanë e ma t'naltë me çishë. :D


*
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,111
Pikët
113
Skuthqibari i ka lëshuar pelat në garë: cila po e formon fontanën ma t'gjanë e ma t'naltë me çishë. :D


*
Gadaströöööööfeeee, keshtu njerez qibari livadhi, hala nuk e kane kuptuar qe edhe ne perditshmeri njerezit perdorin arka ku vendosin gjerat e gjosendat e destinimit te njejte, po ashtu i kane edhe kontainerat edhe per berllogun kur hedhin, per ti ikur kaosit.

Ama vjen Qibari qupaki, per çdo leter e hap nga nje kontajner ne veti :LOL: paramendo si do te dukej ne praktike 10 kontanjera per çdo leter qe gjene dhe hudhe, ne vend te njerit, qe do ti mjaftonte ti zbarkonte gjitha perlat.

Se ai Fshatari i ka thene ke twitteri, qe fluturon Kanjusha ``fumato`` ama ai qetri nuk e ka kuptuar kujt i thone Kanjushe.

Qimetja ne Matratze, Qimetja ne dyshek me ta shtrire flach edhe me ja fute fishek dhavaqke edhe ate me saçma kastraveci -qesh-
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
20,438
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Gadaströöööööfeeee, keshtu njerez qibari livadhi, hala nuk e kane kuptuar qe edhe ne perditshmeri njerezit perdorin arka ku vendosin gjerat e gjosendat e destinimit te njejte, po ashtu i kane edhe kontainerat edhe per berllogun kur hedhin, per ti ikur kaosit.

Ama vjen Qibari qupaki, per çdo leter e hap nga nje kontajner ne veti :LOL: paramendo si do te dukej ne praktike 10 kontanjera per çdo leter qe gjene dhe hudhe, ne vend te njerit, qe do ti mjaftonte ti zbarkonte gjitha perlat.

Se ai Fshatari i ka thene ke twitteri, qe fluturon Kanjusha ``fumato`` ama ai qetri nuk e ka kuptuar kujt i thone Kanjushe.

Qimetja ne Matratze, Qimetja ne dyshek me ta shtrire flach edhe me ja fute fishek dhavaqke edhe ate me saçma kastraveci -qesh-
hahahahah. jo sorrë e pshurrt i ka thânë!
Ani ku, në forumin ku pretendon të jetë shqiptar dhe aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,111
Pikët
113
hahahahah. jo sorrë e pshurrt i ka thânë!
Ani ku, në forumin ku pretendon të jetë shqiptar dhe aty ku shqiptarët mblidhen!
E ka pas fjalen per Kanjushen ne maje te lisit 😆 se do i thone ndryshe dhafave te shpezeve nga krahinat qe vijne.

Te neve i themi Quran me kaquroten e kuqe 😂 si puplat ne koken e hapaçi indianit tu Hamerikes.
 
Top