• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

King Leo Messi

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
644

Me i miri i te gjitha koherave
I mire eshte, dribler fjala e fundit, e ka deshmu qe eshte top per shum vite, amo mangesia e tij qe vetem me nje ekip, nuk ka nderru ekipe me teper qe ta shohim sa do kish bere, shembull edhe ti e din qe kur e kishte xavin iniesten, ishte tjeter Mesi apo jo?
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
I mire eshte, dribler fjala e fundit, e ka deshmu qe eshte top per shum vite, amo mangesia e tij qe vetem me nje ekip, nuk ka nderru ekipe me teper qe ta shohim sa do kish bere, shembull edhe ti e din qe kur e kishte xavin iniesten, ishte tjeter Mesi apo jo?
Messi i mire eshte gjithmone, normal ka forme te mire dhe te keqe por ne pergjithesi shume i mire.

Jane mesuar ketu nje me dy permendin xavi e iniesta
Xavi e iniesta mund te jete kushdo por jo cilido mund te jete mesi.


mos ndryshimi i ekipit nuk eshte mangesi. Mangesi eshte keqmanaxhimi i barcelones nga drejtuesit e saj. Dhe po ky keqmanaxhim tregon sa e varur eshte barcelona te messi si me lojtare mbeshtetes te mire e te dobet. Normal kur lojtaret perreth jane shume te mire i heq nje barre te madhe messit.

Hiq messin nga kjo barcelone dhe ulet bindshem golat dhe assistat qe jep.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
Messi i mire eshte gjithmone, normal ka forme te mire dhe te keqe por ne pergjithesi shume i mire.

Jane mesuar ketu nje me dy permendin xavi e iniesta
Xavi e iniesta mund te jete kushdo por jo cilido mund te jete mesi.


mos ndryshimi i ekipit nuk eshte mangesi. Mangesi eshte keqmanaxhimi i barcelones nga drejtuesit e saj. Dhe po ky keqmanaxhim tregon sa e varur eshte barcelona te messi si me lojtare mbeshtetes te mire e te dobet. Normal kur lojtaret perreth jane shume te mire i heq nje barre te madhe messit.

Hiq messin nga kjo barcelone dhe ulet bindshem golat dhe assistat qe jep.
As qe e diskutoj me lart e ke postimin tim tek Rex qe i thash eshte me tu dhimt tani qe ne ekip eshte i vetem, pra ska lojtar te denje per to, amo mire do ishte qe te nderronte ambient dhe te shohim si do ish pershtat shembull ne futbollin anglez qe eshte me fizik, ne futbollin italian, se per Franqez nuk ja vlen se eshte si liga e Kosoves apo Shqiperis. Pra kemi x raste kur ne La liga ishin yje, ne Angli asnje gje, apo ne Itali kur shkonin deshtonin.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
As qe e diskutoj me lart e ke postimin tim tek Rex qe i thash eshte me tu dhimt tani qe ne ekip eshte i vetem, pra ska lojtar te denje per to, amo mire do ishte qe te nderronte ambient dhe te shohim si do ish pershtat shembull ne futbollin anglez qe eshte me fizik, ne futbollin italian, se per Franqez nuk ja vlen se eshte si liga e Kosoves apo Shqiperis. Pra kemi x raste kur ne La liga ishin yje, ne Angli asnje gje, apo ne Itali kur shkonin deshtonin.
E mire neser do i them po nuk nderrove lige ne x forum humb pike
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
E mire neser do i them po nuk nderrove lige ne x forum humb pike
Ndegjo une nuk pajtohem me tjeret kur thojn nuk ka fitu kup te botes, sepse aty eshte fat se cfate lojtar ka nje kombetare siq eshte Franca e mbushur me yje per momentin, apo Spanja qe ishte dikur e Gjermani, amo per qe ka mund te nderron ekipe ka mund :D
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,962
Pikët
113
Maradona fitoi dy kupa bote dhe na dalka Messi me i miri. Maradona luante me emra te medhenj dhe nese Messi do te luante ne kohen e Maradones do kishte dhene doreheqjen qe 20 vjec. Messi eshte sa nje e treta e Maradones. Me Maradonen nuk krahasohet as edhe nje dhe fat i madh qe jetoi kohen tone. Nese si Messi dalin nje ne 200 vjet, si Maradona nuk ka dale njeri akoma. Maradona ka qene kunder ligjeve te fizikes.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
As qe e diskutoj me lart e ke postimin tim tek Rex qe i thash eshte me tu dhimt tani qe ne ekip eshte i vetem, pra ska lojtar te denje per to, amo mire do ishte qe te nderronte ambient dhe te shohim si do ish pershtat shembull ne futbollin anglez qe eshte me fizik, ne futbollin italian, se per Franqez nuk ja vlen se eshte si liga e Kosoves apo Shqiperis. Pra kemi x raste kur ne La liga ishin yje, ne Angli asnje gje, apo ne Itali kur shkonin deshtonin.
Vitin e ardhshem me siguri kalon ne nje kampionat tjeter dhe e heqim te gjithe merakun se a do te kete sukses ose jo. Une nuk e kam asnje dyshim qe ka me pas suskes.

Mire eshte me kalu ne Angli. Liga me interesante per momentin.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Maradona fitoi dy kupa bote dhe na dalka Messi me i miri. Maradona luante me emra te medhenj dhe nese Messi do te luante ne kohen e Maradones do kishte dhene doreheqjen qe 20 vjec. Messi eshte sa nje e treta e Maradones. Me Maradonen nuk krahasohet as edhe nje dhe fat i madh qe jetoi kohen tone. Nese si Messi dalin nje ne 200 vjet, si Maradona nuk ka dale njeri akoma. Maradona ka qene kunder ligjeve te fizikes.
Ju e shikoni me bith
Dhe e llogjikoni messin e maradonen me...spo e them :p
 

Warrior

Super Anëtar
Anëtar
Dec 7, 2020
Postime
180
Pikët
28
Cruyff, Maradona, Ronaldinho, Ronaldo (Braziliani), Zidane dhe George Best jan kan favoritat e mi.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
E na vijne ketu kasemo par lumo e te tjere lol

citimet e maradones dhe peles
Ah ego te mykura hahaha
 
Top