• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Klasifikoni Feriz Llovca

Anëtar
Aug 20, 2014
Postime
2,542
Pikët
48
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

Cub ose gangster, qe nuk jane te pakte nder shqiptaret.

Luftoi dhe vrau serve per 2 vite dhe mbas lufte shkonte dhe u merrte njerezve para si '' cosa nostra'', deri sa nje shkupjan e vrau....

Edhe Jungu e ka te veshtire me i dhe nje perkufizim psikologjik shqiptareve.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

Cub ose gangster, qe nuk jane te pakte nder shqiptaret.

Luftoi dhe vrau serve per 2 vite dhe mbas lufte shkonte dhe u merrte njerezve para si '' cosa nostra'', deri sa nje shkupjan e vrau....

Edhe Jungu e ka te veshtire me i dhe nje perkufizim psikologjik shqiptareve.
Nga cka po i bazon keto gjera ? mos i beso krejt senet qe i lexon neper gazeta Shqiptare se kane qef ma ja fut kot ata edhe me gossip
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,739
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

Ka luftue ne kosove , ne luginen e presheves edhe ne maqedoni ,kom ni qe mas lufte e ka vra njoni i rethines se vitijes ...
 

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
32,687
Pikët
113
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

po shikoja klasifikimin e ketij nenforumi taxonomy ? cdmth kjo fjale se kam ndeshur ndonjeher …
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

po shikoja klasifikimin e ketij nenforumi taxonomy ? cdmth kjo fjale se kam ndeshur ndonjeher …
eshte antropologi apo rracore klasifikim , ke tylifare ne evrope apo ne bote. eshte pseudoscience ne mendimin tem por veq per qef , sepse eshte veshtire me klasifiku dikon veq nga foto , antropologia ka qene me matje kafke dhe karakteristika ndryshe i ni personit , edhe ato me matje sikur huna, kembet, floket, kafke, veshet, gjatesia, durt, pigmentacioni etj

Ka qene ni Antropolog Carleton Coon qe i ka studiuar Shqiptaret per 10 vjet, ma se shumti Geget te veriut apo Malsoret sesa Tosket .

https://archive.org/details/TheMountainsOfGiants

https://archive.org/details/racesofeurope031695mbp/page/n3

Une kam qene ne ni forum ku i marrin keto shume serioze dhe e mbushur me trolls lol por eshte me te vertet pseudo science , kam bere edhe teste gjenetike qe eshte me te vertet ma interesant , do ta boj ni postim per ket ndoshta ma von
 
Last edited by a moderator:

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
32,687
Pikët
113
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

flm per shpjegimin :)
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,120
Pikët
113
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

Kush eshte personi me mjeker?
OMG

Si nuk e kisha pare me pare.

Ate me mjeker nuk e kam pare ndonjehere POR ai bjondi eshte pasqyre e vertete e djalit te halles se burrit i cili quhet David.

Nuk e harroj takimin e pare me te. Ai ra ne dashuri me emrin tim dhe me tha se ai do te quante vajzen e tij me emrin tim. Heren e dyte qe me takoi me solli dhurate dy peshq te arte te cilet i kishte kapur ne liqenin e fshatit qe quhet LaReine (Mbreteresha). Elaneir (le noir).

Ai ra ne dashuri me nje grua te ndare me dy femije, vajze e djale, e cila nuk donte te kishte femije tjeter per mos perzjerje barqesh.

I vellai megjithate perdori gjysmen e emrit tim per te bijen. Eljana.

Cili eshte Ferizi nga te dy?

Adea
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,739
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

OMG

Si nuk e kisha pare me pare.

Ate me mjeker nuk e kam pare ndonjehere POR ai bjondi eshte pasqyre e vertete e djalit te halles se burrit i cili quhet David.

Nuk e harroj takimin e pare me te. Ai ra ne dashuri me emrin tim dhe me tha se ai do te quante vajzen e tij me emrin tim. Heren e dyte qe me takoi me solli dhurate dy peshq te arte te cilet i kishte kapur ne liqenin e fshatit qe quhet LaReine (Mbreteresha). Elaneir (le noir).

Ai ra ne dashuri me nje grua te ndare me dy femije, vajze e djale, e cila nuk donte te kishte femije tjeter per mos perzjerje barqesh.

I vellai megjithate perdori gjysmen e emrit tim per te bijen. Eljana.

Cili eshte Ferizi nga te dy?

Adea

Ferizi osht flokbardhi .


[ame="https://www.youtube.com/watch?v=_VV_qHAk72E"]https://www.youtube.com/watch?v=_VV_qHAk72E
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,865
Pikët
113
Përgjigje e: Klasifikoni Feriz Llovca

Per Ferizin pas lufte nuk eshte fol mire, siq e paska permend edhe Kaci, eshte marr me pune te keqija, me kujtohet rasti qe nje i Vitis e ka vra kete.
 
Top