• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetësh

admiral

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2011
Postime
317
Pikët
0
Vendndodhja
Ke kodra e kuqe
Përgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetësh

Mbase eshte me mire kanuni i LEK (PLEPIT) DUKAGJINIT !!!!!``Msn``
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,941
Pikët
113
Përgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetësh

jo, po thone qe tani kishte filluar edhe çuni i Maliqit, duke i pergaditur edhe bere update ca kode te reja bashke me ligjin :D te ua beje kompaktibel me ligjet e Junionit te Juropes.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,614
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetësh

nga tema e vetmja gje qe "mesova" jane batutat

Kodi i Zogut ---> i Kujt??? i Tunes?
Pergjigje: i kohes se zogut

1. Zogu u veteshpall -----------> Jo
2. Zogu beri shtetin shqiptar --> Jo, Jo
3. Zogu vodhi arin -------------> Jo, Aspak
4. Zogu vrau -------------------> Morpo Jo
5. Zogu ja mbathi --------------> Absolutisht qe Jo
6. Zogu burre shteti -----------> Jo hiiiiic fare

Enveri = maskara, katil, qen, vrases, cinik, sadist, primitiv, kanibal
Saliu = Idem
Komunistet = Ekzekutues
Ballistet = Spiuna te komunistave ne kohen e Enverit, aktualisht sot me te "sofistikuar"

Perfundimi: Jemi Skllever

p.s. persa i perket temes mendimi im eshte: ne Shqiperi drejtesia eshte e njejte

per te gjithe, padrejtesia gjithashtu...
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,317
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetësh

Busave,vrasja e Avni Rustemit qe nje akt i gabuar i Zogut,ose nje kunderpergjigje e gabuar ndaj atentatit qe Avni Rustemi kishte organizuar ndaj Zogut.Qe nje hakmarje,per aq sa e shpegon koha,o viti 1924,se historia eshte pak me ndryshe.E gabuar si vrasje por qe hakmarje.
Kur vret Avniu quhet akt heroik,kur vret Zogu quhet tradheti. Kjo nisi si nje teme per kodin civil te kohes se Zogut,mirepo vetem per kod civil nuk flitet ketu.Kjo teme u kthye ne nje tabele qitjeje ndaj Zogut me llogjiken militanteske te fleterrufeve e me frymezimet qe dilnin nga kongresi i Partise se Punes dhe citaet e shokut Enver. Turp qe ne edhe sot nuk arrijme dot te ndajme historine nga propaganda per fitime politike.Turp qe c'do gje e shohim bardh e zi.Turp per kete varferi mendimi dhe ndrydhje shpirterore te skajshme.Lexoni dhe rilexoni ato qe keni shkruar dhe ndoshta do kuptoni se sa dem iu ka bere propaganda,ndrydhja gjenetike e mentale,tolloni dhe citatet bajate,fleterrufete dhe aksionet ku celikosej ndergjegjja proletare e njeriut te ri. Lexoni se c'fare shkruani dhe do kuptoni pse Shqiperia vazhdon te zvarritet.
 
Top