• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,574
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po kuptoj qe ti pretendon ti marrim vendin e pare Anglise nderkohe qe ne jemi te eleminuar.
K’te po e thuan ti dmth jane fjalet e tua dhe jo te miat.. une Po te them qe ne momentin kur behet shorti dhe ti mbush breket akoma pa ja nisur dhe me k’te pretendimin tend … atehere e ke te kote dhe kot Luan futboll .
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,318
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Gabim i madh u be kur nuk riperterine kontraten me De Biasi aka Ganiu......
ai mjeshterisht kirjoi nje metode pune dhe kerkimore duke vene ne shina profesioniste cdo gje te mire qe mundej te krijohej e punohej me elementin e brendeshem e ate te jashtem........dhe ja prene kete pune pikerisht kur ishte ne fazen me delikate te saj......si gjothmone ne jemi te keqinjt e vetvetes dhe tani kerkojme me arrnime e shtrengesa groshe te bejme nje futboll sic do ta kishim te gjithe qef.
Po nuk u kulturuan njerezit qe jane dashmires te ketij sporti qe e mbeshtesin skuadren jo vetem ne fitore por edhe ne humbje e po nuk u be nje pune profesionale duke filluar nga moshat e vogla, futbolli Shqiptar nuk do te kete kurre nje rrezultat pozitiv neper kampionate.
 
Last edited:

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
K’te po e thuan ti dmth jane fjalet e tua dhe jo te miat.. une Po te them qe ne momentin kur behet shorti dhe ti mbush breket akoma pa ja nisur dhe me k’te pretendimin tend … atehere e ke te kote dhe kot Luan futboll .
Atehere cfare po thua ti? Se nuk po te merr vesh njeri.
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
6,143
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Gabim i madh u be kur nuk riperterine kontraten me De Biasi aka Gani......
ai mjeshterisht kirjoi nje metode pune dhe kerkimore duke vene ne shina profesioniste cdo gje te mire qe mundej te krijohej e punohej me elementin e brendeshem e ate te jashtem........dhe ja prene kete pune pikerisht kur ishte ne fazen me delikate te saj......si gjothmone ne jemi te keqinjt e vetvetes dhe tani kerkojme me arrnime e shtrengesa groshe te bejme nje futboll sic do ta kishim te gjithe qef.
Po nuk u kulturuan njerezit qe jane dashmires te ketij sporti qe e mbeshtesin skuadren jo vetem ne fitore por edhe ne humbje e po nuk u be nje pune profesionale duke filluar nga moshat e vogla, futbolli Shqiptar nuk do te kete kurre nje rrezultat pozitiv neper kampionate.
epoooo Duka nuk vidhte dot lirshem kur ishe Ganiu trainer ja perse !!!
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
epoooo Duka nuk vidhte dot lirshem kur ishe Ganiu trainer ja perse !!!
Nuk ka lidhje. De Bizai e mbylli ciklin, nuk kishte se cfare te jepte me. Traineri qe kemi eshte shume trainer i mire. Ne duhet te kuptojme ca gjera shume te thjeshta. E para ne nuk jemi nje nder 13 skuadrat me te mira te Europes. Nuk ka lidhje De Biazi apo Reja apo kushdo. Mos u merr me budallenj qe fluturojne me presh.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
50,318
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
epoooo Duka nuk vidhte dot lirshem kur ishe Ganiu trainer ja perse !!!
Shum eshte folur por personalisht zdi gje......... por po te shikosh grafikun imagjinar te ketyre 30 viteve do te gjesh nje ulje ngritje pa piken e llogjikes dhe per kete dikush duhet te jete pergjegjes....dikush apo disa, kjo duhe te shqyrtohet e shihet ne menryre te detajuar por kam bindjen se kushtdo qe te marre nje post ne cdo cep te administrates qofte edhe ate te FSHF, ata e shohin si nje lope e duan jo vetem ta mjelin por edhe ta coptojne e ti shesin cdo gje, bile edhe krenarine.......vari hejebete me nje fjali e me disa llafa :)
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
32,056
Pikët
113
Po ky rrota kur e dinte qe Broja eshte ne top form, pse nuk e fuste nga fillimi, por provonte fatin mos po i dhez cdo her nga pankina.
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
6,143
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Po ky rrota kur e dinte qe Broja eshte ne top form, pse nuk e fuste nga fillimi, por provonte fatin mos po i dhez cdo her nga pankina.
po smund ta fusi direkt qe ne pjes te pare mer , i bje qe pjesen e dyt me
Nuk ka lidhje. De Bizai e mbylli ciklin, nuk kishte se cfare te jepte me. Traineri qe kemi eshte shume trainer i mire. Ne duhet te kuptojme ca gjera shume te thjeshta. E para ne nuk jemi nje nder 13 skuadrat me te mira te Europes. Nuk ka lidhje De Biazi apo Reja apo kushdo. Mos u merr me budallenj qe fluturojne me presh.
e ke shum gabim ... nuk e mbylli de biazi cliklin ,.... perkundrazi sapo kishte fillu ... thjesht nuk ishte dakord me shum gjera , ai donte te bente sipas vetes se tij ,,, jo diku i thon te tjeret ke te merrte e ke te linte se kishin dhen lek !!! ndoshta ti di shum gjera por dhe un disa i di ! ... jan fakte shok !
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
po smund ta fusi direkt qe ne pjes te pare mer , i bje qe pjesen e dyt me

e ke shum gabim ... nuk e mbylli de biazi cliklin ,.... perkundrazi sapo kishte fillu ... thjesht nuk ishte dakord me shum gjera , ai donte te bente sipas vetes se tij ,,, jo diku i thon te tjeret ke te merrte e ke te linte se kishin dhen lek !!! ndoshta ti di shum gjera por dhe un disa i di ! ... jan fakte shok !
Nuk kishte cfare jepte. Arriti maksimumin me kualifikimin ne Europian, por edhe aty dihet si vajtem, po nejse. Ju mor me e mira si trainer, nderrohet. Edhe njehere dua te perseris se une nuk po kuptoj cfare pretendimi ke, per cfare po flet? Dje ishe me nje skuader me lojtare te rendesishem mangut. Nje barazim do kishte qene nje rezultat i mire dhe i ndershem per sa pame ne fushe. Cfare pretendon, te shkosh ne boteror? Jane 10 grupe ne zonen e Europes. 10 vendet e para shkojne direkt. Nga 10 vendet e dyta vetem 3 mbas play-off arrijne te shkojne. Pra edhe nese ne do arrinim ne vend te dyte do perballeshim me te tjera skuadra per te arritur qe te shkonim ne Boteror. Mua me duket se ju nuk e ndiqni me vemendje futbollin.
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
6,143
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Nuk kishte cfare jepte. Arriti maksimumin me kualifikimin ne Europian, por edhe aty dihet si vajtem, po nejse. Ju mor me e mira si trainer, nderrohet. Edhe njehere dua te perseris se une nuk po kuptoj cfare pretendimi ke, per cfare po flet? Dje ishe me nje skuader me lojtare te rendesishem mangut. Nje barazim do kishte qene nje rezultat i mire dhe i ndershem per sa pame ne fushe. Cfare pretendon, te shkosh ne boteror? Jane 10 grupe ne zonen e Europes. 10 vendet e para shkojne direkt. Nga 10 vendet e dyta vetem 3 mbas play-off arrijne te shkojne. Pra edhe nese ne do arrinim ne vend te dyte do perballeshim me te tjera skuadra per te arritur qe te shkonim ne Boteror. Mua me duket se ju nuk e ndiqni me vemendje futbollin.
per mendimin tim ti shifke futboll kot ... po esht shpresa ajo qe na mban gjall mo vlla ... ca do te thot qe ne kurr sdo futemi ne boteror apo europian sepse e dim gjendjen ton ku jemi ? ca lidhje ka kjo mer shok ? robi ka icik ambincje , jo me ngel ne vend numro !
un e shof futbollin e shof me entuziazem , por mbi te gjitha e shof me shpresen per te fitu ! ndoshta po tkishim pas pak fat mbrem do merrnim dhe barazim , sido e te jet cunat kan bo loj te bukur ne krahasim nga dikur . te vetmet gjera qe kan jan qe disa aty jan akoma mendjemedhenj , nuk lujn me shoket po dun te lujn vet !
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
per mendimin tim ti shifke futboll kot ... po esht shpresa ajo qe na mban gjall mo vlla ... ca do te thot qe ne kurr sdo futemi ne boteror apo europian sepse e dim gjendjen ton ku jemi ? ca lidhje ka kjo mer shok ? robi ka icik ambincje , jo me ngel ne vend numro !
un e shof futbollin e shof me entuziazem , por mbi te gjitha e shof me shpresen per te fitu ! ndoshta po tkishim pas pak fat mbrem do merrnim dhe barazim , sido e te jet cunat kan bo loj te bukur ne krahasim nga dikur . te vetmet gjera qe kan jan qe disa aty jan akoma mendjemedhenj , nuk lujn me shoket po dun te lujn vet !
Jo une nuk e shoh kot. Ne vetem njehere kemi arritur ne historine tone qe te shkojme ne nje eveniment te madh, Europian/Boteror. Me sa kuptoj une ti ke mendimin qe ne duhet te shkojme ne keto kompeticione sa here qe keto zhvillohen. Cfare nuk ben vaki. Por mua me duken mendime njerezish qe nuk e njohin futbollin. Keto gjera nuk jane ceshtje deshirash por mundesishe reale.
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
6,143
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Jo une nuk e shoh kot. Ne vetem njehere kemi arritur ne historine tone qe te shkojme ne nje eveniment te madh, Europian/Boteror. Me sa kuptoj une ti ke mendimin qe ne duhet te shkojme ne keto kompeticione sa here qe keto zhvillohen. Cfare nuk ben vaki. Por mua me duken mendime njerezish qe nuk e njohin futbollin. Keto gjera nuk jane ceshtje deshirash por mundesishe reale.
nuk e di ca mendimi ke ti o shok ... un thjesht jam entuziast , thjesht shpresoj , qe Kombetarja jon te shkoj ne boteror dhe ne europian ... fundja si mungon asgje ! pervec se vullnetit dhe punes ne grup ...
kjo esht deshira ime shok . ta shof perher , pavaresisht rrethanave !
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,993
Pikët
113
nuk e di ca mendimi ke ti o shok ... un thjesht jam entuziast , thjesht shpresoj , qe Kombetarja jon te shkoj ne boteror dhe ne europian ... fundja si mungon asgje ! pervec se vullnetit dhe punes ne grup ...
kjo esht deshira ime shok . ta shof perher , pavaresisht rrethanave !
Ate deshire e kemi te gjithe por varet se sa jane mundesite konkrete.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,425
Pikët
113
@SystemA ,

Amon mer, kur do e shisni ket, se o bo me keq se Qamushi,..

 
Top