• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Komunikacionit i shtohet një shenjë e re

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,081
Pikët
113


Shenjat e reja që paraqesin një pamje të një iriqi do të shfaqen në rrugët e Mbretërisë së Bashkuar, për të paralajmëruar shoferët për rreziqet potenciale të shkaktuara nga krijesat e shtangura dhe kafshët tjera të vogla.

Ato do të vendosen në zona me numër të madh të kafshëve të tilla si iriq, vidra apo ketra.

Shenjat aktuale përqendrohen në lloje më të vogla të tilla si zhabat, apo dreri dhe bagëtia.

Departamenti i Transportit thotë se shpreson të ndihmojë në parandalimin e aksidenteve dhe të kthejë një rënie në numrin e aksidenteve në kafshët e egra.

Sekretari i Transportit Chris Grayling u bëri thirrje autoriteteve lokale dhe grupeve të mirëqenies së kafshëve për të identifikuar pikat e fatkeqësive të aksidentit dhe kafshëve të egra ku shenjat e reja duhet të vendosen.

DfT thotë se midis 2005 dhe 2017, 100 njerëz u vranë dhe 14.173 të tjerë u plagosën në aksidente në Britani, ku një kafshë, duke përjashtuar kuajt, ishin në rrugë.
 
Top