• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Konfiskohen pronat e shtetit shqiptar neper bote per te paguar gjoben e Beketit.

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,727
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Duke qene se qeveria nuk do te paguaje gjoben prej 110 mln € ndaj biznesmenit Francesko Beketi,gjykata nderkombetare vendosi te konfiskoje pronat e shtetit shqiptar neper bote.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,268
Pikët
113
Vendndodhja
Austria konfiskon pronat e shtetit shqiptar sepse "lugati" si paguan "Bexhetit" humbjen e gjyqit ne favor te Agon tv !
Pasuritë shqiptare që nuk mbrohen nga konventat diplomatike tani mund të konfiskohen në të gjithë botën.

Çështja e lirisë së shtypit

Çështja shqiptare është veçanërisht pikante sepse ka të bëjë gjithashtu me lirinë e shtypit, përkatësisht për kompaninë televizive Agonset, e cila, sipas mendimit të gjykatës së arbitrazhit, u shtetëzua sepse ishte tepër kritike ndaj qeverisë.

 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,268
Pikët
113
Vendndodhja
Duke qene se qeveria nuk do te paguaje gjoben prej 110 mln € ndaj biznesmenit Francesko Beketi,gjykata nderkombetare vendosi te konfiskoje pronat e shtetit shqiptar neper bote.
Kam qe dje qe degjoj per kete lajme, mendova mos ishte ndonje shaka por qenka e vertet. Cfare te thuash ne tilla raste ? Mos befshin piken e hajrit te gjithe ata plehra qe mbajn peng ate vend!!
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po pres te prononcohet @Akrepi per kete qeshtje.............pastaj do te llafos edhe une ose do te rri e te kamaros nga llozha ime.

Prisni se skeni pare gje akoma......

perse nuk i konfiskohet bunkeri i Mullait te Surrelit sepse ai nuk ka bere detyren e tij ti sherbej taksapaguesve?
 
  • Like
Reactions: par

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,268
Pikët
113
Vendndodhja
Duke qene se qeveria nuk do te paguaje gjoben prej 110 mln € ndaj biznesmenit Francesko Beketi,gjykata nderkombetare vendosi te konfiskoje pronat e shtetit shqiptar neper bote.
Gjykata te konfiskoje pronat e politikanve dhe jo te shtetit Shqiptar, nuk eshte Shqiperia as e Ed palles dhe as e Sali lulushit.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,923
Pikët
113
Gabimi më i madh ishte lejimi i këtij vampiri që të "investojë" në Shqipëri. Ka shumë të tillë.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,196
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Beketi e përdori shumë mençurisht pastrimin e parave në Shqipëri.
Mbasi bëri pallë ( siç vazhdojnë të bëjnë në Shqipëri me 10-tra apo 100-dra të tjerë) përgaditi mjeshtërisht terrenin për tu dëbuar duke investuar në media për të mediatizuar korrupsionin dhe vjedhjet, mungesën e lirisë së shtypit, padrejtësitë ndaj individit, drejtësi të rrënuar.
Ishte shumë i lexueshëm, por hajvani Rama ra në gracë.
Në fakt nuk ra, por duhej mbyllur media për të mos i nxjerrë vjedhjen dhe abuzimet galopante në tenderimet, konçesionet dhe më KRYESOREN kanabizimin e vëndit.
Ja ku jemi!!!!!!!!
Paguajmë ne varfanjakët e prodhimit dhe tregtimit për ca matrapazë italianë dhe për faje të një Km të droguar, të droguar nga vjedhjet, vrasjet, krimet, arroganca dhe pushteti pa kufi.
Të keqen e diktaturës së Safet Gicave!!!!!
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,890
Pikët
113
Kush, e di, qe ska qene rene dakord me perpara, per te bo ca pare, me kete gje?
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,727
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Beketi e përdori shumë mençurisht pastrimin e parave në Shqipëri.
Mbasi bëri pallë ( siç vazhdojnë të bëjnë në Shqipëri me 10-tra apo 100-dra të tjerë) përgaditi mjeshtërisht terrenin për tu dëbuar duke investuar në media për të mediatizuar korrupsionin dhe vjedhjet, mungesën e lirisë së shtypit, padrejtësitë ndaj individit, drejtësi të rrënuar.
Ishte shumë i lexueshëm, por hajvani Rama ra në gracë.
Në fakt nuk ra, por duhej mbyllur media për të mos i nxjerrë vjedhjen dhe abuzimet galopante në tenderimet, konçesionet dhe më KRYESOREN kanabizimin e vëndit.
Ja ku jemi!!!!!!!!
Paguajmë ne varfanjakët e prodhimit dhe tregtimit për ca matrapazë italianë dhe për faje të një Km të droguar, të droguar nga vjedhjet, vrasjet, krimet, arroganca dhe pushteti pa kufi.
Të keqen e diktaturës së Safet Gicave!!!!!
Ca faji ka Beketi,fajin e ka Rama.Nuk mund te mbyllesh nje televizion ne menyre arbitrare pse eshte kritik ndaj qeverise.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,178
Pikët
113
Po pres te prononcohet @Akrepi per kete qeshtje.............pastaj do te llafos edhe une ose do te rri e te kamaros nga llozha ime.

Prisni se skeni pare gje akoma......

perse nuk i konfiskohet bunkeri i Mullait te Surrelit sepse ai nuk ka bere detyren e tij ti sherbej taksapaguesve?
Ik meru me Trumpetën andej ti ça do këtej?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ik meru me Trumpetën andej ti ça do këtej?

po flet komplet sikur idhulli yt i Surrelit............
Si ca dua...perderisa paguaj taksa dhe jane alamet tasash, kam per detyre te di se ku shkojne dhe si manaxhohen......kapicke ???
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,178
Pikët
113
po flet komplet sikur idhulli yt i Surrelit............
Si ca dua...perderisa paguaj taksa dhe jane alamet tasash, kam per detyre te di se ku shkojne dhe si manaxhohen......kapicke ???
Shkruaj te Shqipëria që duam.al dhe kërko llogari.
Mua personalisht më intereson që Beketi të marri gjobën.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,890
Pikët
113
Na i shtjello pak llogjiken e kesaj ideje.
Ato pare, qe do i shkojne beketit, por do ne fakt do i ndajne, si kto te PPP-ve,..

Pse ca kujton ti, se del parja kot kNEJ.

Merr ndonje ndonje pare nga shtwti, nga kto qe kNe fitu gjyqet, pa ly rroten?

Po noj prone, pa lene nje perqindje?
 
Top