• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Konfiskohen pronat e shtetit shqiptar neper bote per te paguar gjoben e Beketit.

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,923
Pikët
113
Ti nuk ke luksin te ndalosh investitoret se nuk eshte se po mbajne radhen njerezit per te investuar ne shqiperi.
Shteti ka per detyre te krijoje kushtet qe ne vend te vijne investitore serioze dhe jo spekulante. E shikon se cfare eshte bere me Rafinerine e Ballshit gjithe keto vite? Dhe keshtu me radhe.
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,724
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Ato pare, qe do i shkojne beketit, por do ne fakt do i ndajne, si kto te PPP-ve,..

Pse ca kujton ti, se del parja kot kNEJ.

Merr ndonje ndonje pare nga shtwti, nga kto qe kNe fitu gjyqet, pa ly rroten?

Po noj prone, pa lene nje perqindje?
Shteti nuk kishte rruge tjeter vecse ta humbiste ate gjyq.Pse Beketi do pranonte tu jepte ndonje lek nese gjyqin e kishte te sigurt qe do e fitonte?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,478
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Pronat e shtetit Shqiptar ? Si pshm ? Ka ndonje liste per k’to e qysh e tek ?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ta shpjegova qartë më duket, mua personalisht më intereson që BeXheti të paguhet.
perse ben sikur nuk kupton......qe Bexheti te paguhet, krijuesi i kesaj shembelltyre me te cilen Behxheti gjeti rastin dhe hodhi shtetin ne gjyq eshte pikerisht sjellja e kryeministrit dhe si e tille perse faji i sjelljes se kryemutistit duhet te paguhet nga taksapaguesit e jo nga zhepi privat i kryemutitsti ???

sa here do te xhvatet buxheti per te paguar gabimet e politikaneve tane e ata te mos japin pergjigje. ???
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,881
Pikët
113
Shteti nuk kishte rruge tjeter vecse ta humbiste ate gjyq.Pse Beketi do pranonte tu jepte ndonje lek nese gjyqin e kishte te sigurt qe do e fitonte?
Plani fillon te sekuestrimi,...demi seshte asnjihere, sa pare fitoj,..

Ka harxhuar 10 milione, dhe fitoj 170 miline,..

Bej icik llogarite,..

Por jo si Lulushi,..:p
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,166
Pikët
113
perse ben sikur nuk kupton......qe Bexheti te paguhet, krijuesi i kesaj shembelltyre me te cilen Behxheti gjeti rastin dhe hodhi shtetin ne gjyq eshte pikerisht sjellja e kryeministrit dhe si e tille perse faji i sjelljes se kryemutistit duhet te paguhet nga taksapaguesit e jo nga zhepi privat i kryemutitsti ???

sa here do te xhvatet buxheti epr te paguar gabimet e politikaneve tane e ata te mos japin pergjigje. ???
Ça do nga unë se s'po të kuptoj, nuk jam unë kryeministri ke gabuar shënjestër. :p
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,193
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Ti nuk ke luksin te ndalosh investitoret se nuk eshte se po mbajne radhen njerezit per te investuar ne shqiperi.
Po gabohesh
Këta nuk janë investitorë, të tillë janë matrapazë të pastrimit të parave.
Asgjë nuk ka investuar, thjeshtë ka shitblerë ca punime për ti rritur vlerën konçesionit.
Por sigurisht që Shqipëria është parajsë për të tillë matrapazë për 1001 shkaqe.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,166
Pikët
113
Un tek tema e Trumpit nuk te kam thene "ca do ti ketej".....mos e ke gje private kete teme ??? o llaaaa
Po kështu na thoni andej ju, mos flisni se s'merrni vesh ju nga Shqipëria, punët në Amerikë i dim ne.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ça do nga unë se s'po të kuptoj, nuk jam unë kryeministri ke gabuar shënjestër. :p

Kujtova, meqi i dilje sa e sa here ne mbrojtje kryemutistit se mos i njeh me mire keto pune por me sa duket nuk dashke te implikohesh.....sak gje ruaj reputacionin dhe mire ben......o llaaa
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,166
Pikët
113
Kujtova, meqi i dilje sa e sa here ne mbrojtje kryemutistit se mos i njeh me mire keto pune por me sa duket nuk dashke te implikohesh.....sak gje ruaj reputacionin dhe mire ben......o llaaa
Unë jam në rregull, do marri BeXheti do marr edhe unë.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po kështu na thoni andej ju, mos flisni se s'merrni vesh ju nga Shqipëria, punët në Amerikë i dim ne.
Paguan gje taksa ti ne Amerikiki ? jo......shkon ti cdo vit te rrish aty nga 4-5 jave ne vit? ...jo
Si i ditke ti punet e HaMerIkkise me mire se Landi ???
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,881
Pikët
113
Ai i fitoi me levizjet e tija.Ketyre gjytyrymeve nuk ju detyrohet asgje.
I detyrohet sekuestrimin,...

Beketi, kete skeme ka lersorur kudo, per te fituar,..

Edhe me dojc bank, ...

Dhe paret perfundojne ne Angli,..

Te rotqildet,..
 
Top