• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kosova refuzon vaksinat kineze nga Shqipëria

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Epo qylin e keni qejf ju Po he 😆
Ndersa asfalti kudo paguhet sot sepse edhe duhet mirembajtur ... por qe ne balte juve nuk ju ka lene asnjehere ndryshe nga Birvrima aka Berisha & co ne fjale . 😆
po ama edhe qyli te jete kualitet 😆 eshte sikur ti thuash dikujt ja po ti jap keto pleherat falas! 😮 jo ato mbaji per vete, se icinerator i duket atij te sjelle mbeturinat chajniseve. Plus qe prej 1 majit, no paye more taxe. Me 10 ojra blihen dy sufllaqe modhe in Odhbenia.
 

Tiku

YshForti….
Anëtar
Feb 11, 2021
Postime
3,401
Pikët
113
Vendndodhja
Kalimthi neper Bote.
Epo ky beu i surrelt do te marre vota prandaj Po e shpie popullin në rradha per vaksina kineze e ruse Te pakontrolluara.
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,283
Pikët
113
S'di kush m'tha qe sivjet kysmet, kosovaret do t'i drejtohen Ulqinit se gjysma e qytetit asht prone e Kosoves. Po edhe bregdeti Bullgarise ka nise me i terhjek turistet e shtetit te Kosoves. Rruga per keto 2 shtete asht free.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,659
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
po ama edhe qyli te jete kualitet 😆 eshte sikur ti thuash dikujt ja po ti jap keto pleherat falas! 😮 jo ato mbaji per vete, se icinerator i duket atij te sjelle mbeturinat chajniseve. Plus qe prej 1 majit, no paye more taxe. Me 10 ojra blihen dy sufllaqe modhe in Odhbenia.
Kjo puna e juaj tashme ka vajtur si puna e atyre rasteve kur qeni kafshon te zotin 😆 edhe sikur helm te ishin ti pranonte dhe ti hudhte ne kosh fundja fundit .😀
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,988
Pikët
113
Do vi lulka ne do i pasuroje....DARAT+virusi tremet ka TORRJA ne iken me....sprint.
PS...FAZITI....petlla me voda boj ne vet.
Rama ik se na qmene.
FAZITI...se me vajti spät per lavoro.
AGRE.
"Rama ik...se na qmene..."-qesh- tap_fare
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,599
Pikët
113
rama nuk ka covid puro, vikingesh. demokratet qe si keltet e kane me te forte ate!
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Kjo puna e juaj tashme ka vajtur si puna e atyre rasteve kur qeni kafshon te zotin 😆 edhe sikur helm te ishin ti pranonte dhe ti hudhte ne kosh fundja fundit .😀
ti vaksinoj Taulant Yarisin, Elisen, Xhaçken e gjithe ata te vetet, do te rrezikojme te vdesim vetem e vetem qe te jetoje rilindja se i duhet popullit bangladeshian of Odhbenia ``fumato``

Nuk pranojne, sepse ai surrati i ka sjellur raportet ne minimumin e rrespektit nderinstitucional, eshte shume me shume se pune takse e 10 kamionave me patate.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,368
Pikët
113
"Rama ik...se na qmene..."-qesh- tap_fare
Sami mirë je? 😜
Të thash ishalla nuk më del llafi mua se do ket mirë Kosova por për fat të keq...
Të vdesësh popullin tënd për ti bër qefin Salmut Berishmutës, Ilmut Mutës, Lulmut Bashmutës, Monmut Kryemutës...
Në qaf time po nuk qe spiun sërbi ky Almut Kurmuti. :p
Më mirë për ne fundja se ato që do harxhonin ata i bëjmë për vete.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,988
Pikët
113
Sami mirë je? 😜
Të thash ishalla nuk më del llafi mua se do ket mirë Kosova por për fat të keq...
Të vdesësh popullin tënd për ti bër qefin Salmut Berishmutës, Ilmut Mutës, Lulmut Bashmutës, Monmut Kryemutës...
Në qaf time po nuk qe spiun sërbi ky Almut Kurmuti. :p
Më mirë për ne fundja se ato që do harxhonin ata i bëjmë për vete.
Unë dhe ti kemi qenë të një mendimi. Me një ndryshim të vogël që unë e toleroja që t'a kenë apo marrin mundësinë për t'a dëshmuar veten në politikën përmbrenda Kosovës.
Atë të jashtme e udhëheqin të tjerët .."miqtë"...kjo dihet...

Mirë jam Kepo,dhe faleminderit për pyetjen. Shpresoj e uroj të jesh mirë dhe ti, i nderuar.
Respekte🙋‍♂️

P.s. qesha me parollën e Benit se kësaj rradhe i'a kishte shtu dhe togfjalëshin; "se na qmene.." në një formë a mynyrë të qëlluar... -qesh-
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,283
Pikët
113
Çfare kryeministri eshte ai qe fal vaksinat per popuj te huaj e privon qytetaret e vete nga vaksina qe u shpeton jeten qytetareve shqiptare !
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,764
Pikët
113
Fiton apo humbet pike Kosova e Albini duke refuzu vaksinat? Perse perzihen detaje/teknikalitete te parendesishme proceduriale me mundesite qe ofrohen nga njeri-tjetri Shqiptar? Gjithmone do t'na deziluzionojne/deshperojne keta "udheheqesit" tane. :(
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Po vijne Pfizerat fringo, jueeeseeej, jueeeseeej edhe from Israel ``fumato`` no more chajna, roshia, north korea prodakshen :LOL:

Udhëheqësit institucionalë deklaruan se pritet që shumë shpejt të arrijnë në vend edhe kontingjentet e tjera me vaksinat kundër virusit SARS-CoV-2.

 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,368
Pikët
113
Po vijne Pfizerat fringo, jueeeseeej, jueeeseeej edhe from Israel ``fumato`` no more chajna, roshia, north korea prodakshen :LOL:

Udhëheqësit institucionalë deklaruan se pritet që shumë shpejt të arrijnë në vend edhe kontingjentet e tjera me vaksinat kundër virusit SARS-CoV-2.

Ishte njëri në Kosovë dhe e pleksën me një vajzë me mblesëri.
Vajza dashuronte një tjetër dhe në kohën që do bënin celebrimin në Bashki sapo firmosën letrat dhe do ktheheshin në shtëpi erdhi i dashuri dhe e rrëmbeu nusen e çoi në shtëpinë e tij.
Kthehet dhëndri në shtëpi dhe e pyet e ëma:
-Ku e ke nusen bre bir?
-E mori ai që ka dashur më parë
-Po ti si e le ta merrte, ajo është gruaja jote.
-Po sa ktheva pak kurrizin unë ikën ata
-Mos bre bir, po tani si do bësh?
-Mos u mërzit oj nanë, letrat i kam unë me firmë dhe me vulë nuk e merr dot ai.
-Epo iQ shkresat o bir i nanës se nusen ta iQ ai që ta mori. 😜 😜

Vaksinohuni me shkresa o Pirdhat sa të mbrrijë kontigjenti.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,659
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
ti vaksinoj Taulant Yarisin, Elisen, Xhaçken e gjithe ata te vetet, do te rrezikojme te vdesim vetem e vetem qe te jetoje rilindja se i duhet popullit bangladeshian of Odhbenia ``fumato``

Nuk pranojne, sepse ai surrati i ka sjellur raportet ne minimumin e rrespektit nderinstitucional, eshte shume me shume se pune takse e 10 kamionave me patate.
E kam vene re shpeshhere qe e quan Shqiperine me terma Bangladesh apo lesh me qime oj Fatime 😆 sic i themi ne ... dhe duhet te besh kujdes sepse vetem nje serb del me budalliqe kshu si puna e jote .

E morem vesh qe je happily ne gojen e serbit ameriqenit dhe izraelit... dhe kjo gje nuk Na pengon ne aspak , madje te na zhdukeni nje here e mire ... sepse asgje e mire nuk Na ka ardhur nga ju dhe ndryshe juve nga ne . .. alright . 😆
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Ishte njëri në Kosovë dhe e pleksën me një vajzë me mblesëri.
Vajza dashuronte një tjetër dhe në kohën që do bënin celebrimin në Bashki sapo firmosën letrat dhe do ktheheshin në shtëpi erdhi i dashuri dhe e rrëmbeu nusen e çoi në shtëpinë e tij.
Kthehet dhëndri në shtëpi dhe e pyet e ëma:
-Ku e ke nusen bre bir?
-E mori ai që ka dashur më parë
-Po ti si e le ta merrte, ajo është gruaja jote.
-Po sa ktheva pak kurrizin unë ikën ata
-Mos bre bir, po tani si do bësh?
-Mos u mërzit oj nanë, letrat i kam unë me firmë dhe me vulë nuk e merr dot ai.
-Epo iQ shkresat o bir i nanës se nusen ta iQ ai që ta mori. 😜 😜

Vaksinohuni me shkresa o Pirdhat sa të mbrrijë kontigjenti.
I thuaj atij te gjatit kur te shikoj nga Kosova, para vetes te shof si ne pasqyre dhe te riperseris vetevetes: sa here qe zgjohem ne mengjes shikoj veten ne pasqyre nuk di a duhet ta puth a ta peshtyje!

Perxhixha nga ana tjeter e Kalimashit eshte, jo po, do te te pshurrim mu ne surratin e drogiraqit edhe IQ ta rrisim po aq sa je i gjate!

E ka thene edhe ai tjetri nga Kukesi: Kosova nuk është Shqipëri në kuptimin e ndërgjegjes, vetëdijes dhe kulturës politike! don`t play loqe me with Kusova, nuk ka me Hashima e Rrambusha ketej, te ti bejne humorin e te zgerlaqet dixhenirata juve.

Heren qeter, jane gjasat e medha te shpallet Persona dixhenirata, drogiraqe dhe non grata in Kusova ``fumato``
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,845
Pikët
113
Po vijne Pfizerat fringo, jueeeseeej, jueeeseeej edhe from Israel ``fumato`` no more chajna, roshia, north korea prodakshen :LOL:

Udhëheqësit institucionalë deklaruan se pritet që shumë shpejt të arrijnë në vend edhe kontingjentet e tjera me vaksinat kundër virusit SARS-CoV-2.

Pirati a ka ndonje per mua 😁😁
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,368
Pikët
113
I thuaj atij te gjatit kur te shikoj nga Kosova, para vetes te shof si ne pasqyre dhe te riperseris vetevetes: sa here qe zgjohem ne mengjes shikoj veten ne pasqyre nuk di a duhet ta puth a ta peshtyje!

Perxhixha nga ana tjeter e Kalimashit eshte, jo po, do te te pshurrim mu ne surratin e drogiraqit edhe IQ ta rrisim po aq sa je i gjate!

E ka thene edhe ai tjetri nga Kukesi: Kosova nuk është Shqipëri në kuptimin e ndërgjegjes, vetëdijes dhe kulturës politike! don`t play loqe me with Kusova, nuk ka me Hashima e Rrambusha ketej, te ti bejne humorin e te zgerlaqet dixhenirata juve.

Heren qeter, jane gjasat e medha te shpallet Persona dixhenirata, drogiraqe dhe non grata in Kusova ``fumato``
 
Top