• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kosova refuzon vaksinat kineze nga Shqipëria

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,895
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Po vijne Pfizerat fringo, jueeeseeej, jueeeseeej edhe from Israel ``fumato`` no more chajna, roshia, north korea prodakshen :LOL:

Udhëheqësit institucionalë deklaruan se pritet që shumë shpejt të arrijnë në vend edhe kontingjentet e tjera me vaksinat kundër virusit SARS-CoV-2.

Tre urra per fuqite e medha.. urra urra urra
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,988
Pikët
113
Ishte njëri në Kosovë dhe e pleksën me një vajzë me mblesëri.
Vajza dashuronte një tjetër dhe në kohën që do bënin celebrimin në Bashki sapo firmosën letrat dhe do ktheheshin në shtëpi erdhi i dashuri dhe e rrëmbeu nusen e çoi në shtëpinë e tij.
Kthehet dhëndri në shtëpi dhe e pyet e ëma:
-Ku e ke nusen bre bir?
-E mori ai që ka dashur më parë
-Po ti si e le ta merrte, ajo është gruaja jote.
-Po sa ktheva pak kurrizin unë ikën ata
-Mos bre bir, po tani si do bësh?
-Mos u mërzit oj nanë, letrat i kam unë me firmë dhe me vulë nuk e merr dot ai.
-Epo iQ shkresat o bir i nanës se nusen ta iQ ai që ta mori. 😜 😜

Vaksinohuni me shkresa o Pirdhat sa të mbrrijë kontigjenti.

-qesh-...ai së paku po e ditka se kush kend po e shk**ika,... ka disa që nuk e dijnë se kush kend, dhe kush ata vetë i shk**inë...madje as që e kuptojnë se çfarë është e shk***imja...-qesh--qesh--qesh-
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Pirati a ka ndonje per mua 😁😁
Ka qene gadishmeri e amerikaneve qe ta ndihmojne Kosoven, por edhe Zvicres ju kerkua qe ta furnizoj me vaksina qofte si donacion qofte si shitje dhe kane treguar gadishmeri. Me mire te bie te presesh edhe ndonje dite, leri keta rilindasit te vaksinohet me keto te chajnisave edhe sputnjikin gjysma vodke e gjysma uje :ROFLMAO:
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,988
Pikët
113
Kryeministri i Republikes fuqiplote te Kosoves ka deklarue se Qeveria qe ai drejton ka marre te gjitha masat per mbrojtjen e shendetit te qytetareve te kombit kosovar.
Nëse kryeminsitri dhe qeveria e (ndër tjerët edhe e ytja) e Kosovës së fuqishme konsideron se ekziston "kombi kosovar" t'a dhjevsha e shkërdhjevsha atë kryeministër, qeveri e të gjithë të tillët ...
Po ti a je i vetëdijshëm se çfarë shkruan, pash besën?
Dhe këtë tezë teori pisanjoze e idiote duhet të mos e përdorësh më...
Unë kam mendu se ti ke kry e mbaru edhe shkolla e fakultete të larta e të mençme dhe duhet t'a die faktin që nuk ekziston "kombi kosovar"

Apo është thjeshtë provokim nxitës vëllavrasës?


"Eh moj shypni e mjera shypni..."

Po s'keni faj ju të tillët, jo...
Ka fajin ai që ju toleron juve të lehni e pillni në këtë mënyrë këtu...
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Qashtu e kishte shkruajtur njeri ne faqebuke :unsure:
Ka mbete veq edhe Edi Rama... Dalëngadalë po pastrohet skena politike në Shqipëri e Kosovë...!
🇽🇰
🇦🇱
🇺🇸


Amerika fitoj!
Kosova fitoj dhe
Shqiperia fiton me 24 prill. Ka per te ju vaksionuar edhe ate me dekret Nard Noka 😂 minister i ardhshem shendetesise ``fumato`` me antidixhenirat, anti-droge, anti-injorance vaksina, te gjitha made in Juropa prodakshen :unsure:
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,895
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Nëse kryeminsitri dhe qeveria e (ndër tjerët edhe e ytja) e Kosovës së fuqishme konsideron se ekziston "kombi kosovar" t'a dhjevsha e shkërdhjevsha atë kryeministër, qeveri e të gjithë të tillët ...
Po ti a je i vetëdijshëm se çfarë shkruan, pash besën?
Dhe këtë tezë teori pisanjoze e idiote duhet të mos e përdorësh më...
Unë kam mendu se ti ke kry e mbaru edhe shkolla e fakultete të larta e të mençme dhe duhet t'a die faktin që nuk ekziston "kombi kosovar"

Apo është thjeshtë provokim nxitës vëllavrasës?


"Eh moj shypni e mjera shypni..."

Po s'keni faj ju të tillët, jo...
Ka fajin ai që ju toleron juve të lehni e pillni në këtë mënyrë këtu...
Po pra ne presim te bashkohemi keta na nxjerin teori patatinash.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Ta mbani me mendje, qe per here te pare ne gjitha keto vite, me qeverine ne Prishtine dhe nje qeveri antikriminele ne Tirane, te bejne projektet me madhore ne mes dy shteteve dhe jo foto takimesh e nenshkruarje marreveshjesh te fshishe bycen me to, pa asnje ndikim dhe as hapin me te vockel te bashkepunimit. Ai turikali i Surrelit ka drejtur turinjet nga Beligradi dhe prit kur do e shaloj ustai i tij.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,241
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Ta mbani me mendje, qe per here te pare ne gjitha keto vite, me qeverine ne Prishtine dhe nje qeveri antikriminele ne Tirane, te bejne projektet me madhore ne mes dy shteteve dhe jo foto takimesh e nenshkruarje marreveshjesh te fshishe bycen me to, pa asnje ndikim dhe as hapin me te vockel te bashkepunimit. Ai turikali i Surrelit ka drejtur turinjet nga Beligradi dhe prit kur do e shaloj ustai i tij.
Mos merr vaksina kineze, por një byrek si thua!!!!

 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,368
Pikët
113
Ta mbani me mendje, qe per here te pare ne gjitha keto vite, me qeverine ne Prishtine dhe nje qeveri antikriminele ne Tirane, te bejne projektet me madhore ne mes dy shteteve dhe jo foto takimesh e nenshkruarje marreveshjesh te fshishe bycen me to, pa asnje ndikim dhe as hapin me te vockel te bashkepunimit. Ai turikali i Surrelit ka drejtur turinjet nga Beligradi dhe prit kur do e shaloj ustai i tij.
😜 😜
Ustai dhe nxënësi.

 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,895
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Ta mbani me mendje, qe per here te pare ne gjitha keto vite, me qeverine ne Prishtine dhe nje qeveri antikriminele ne Tirane, te bejne projektet me madhore ne mes dy shteteve dhe jo foto takimesh e nenshkruarje marreveshjesh te fshishe bycen me to, pa asnje ndikim dhe as hapin me te vockel te bashkepunimit. Ai turikali i Surrelit ka drejtur turinjet nga Beligradi dhe prit kur do e shaloj ustai i tij.
Ai ne 26 prill shkon ne beograd me pushime,populli do e perzere me bajga.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,657
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Komb Kosovar or Koqevar 😆 se C’fare nuk po lexojme. -fershellen--fershellen-
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,988
Pikët
113
Po pra ne presim te bashkohemi keta na nxjerin teori patatinash.
O nuk janë teori patatinash, se po të ishin të tilla do të qeshnim e argëtoheshim të gjithë, o Shoku.
Por janë ide e teori serbosllave për t'a nxitë shqiptarin idiot për përçarje e vlla-vrasje ..
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
😜 😜
Ustai dhe nxënësi.

Prandaj ardhja e Albinit e beri Vuqiqin qe te griste marrevshjen e nenshkruar tek Trapi edhe ate publikisht. Nuk gjene me ai injorant pa tru si Hashimi e Edvini qe ti shaloj ballkanit! Kusova do jete arre e forte, qe nuk e thyen dot. Me diplomaci te rikonsoliduar dhe dinjitoze kudo qe shkon ne bote.

E shikon qe ka njerez qe kane force qe ti refuzojne edhe vaksinat kineze, se jo me ti servosh projekte e axhenda antikombetare e shkembime territoresh.
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,895
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
O nuk janë teori patatinash, se po të ishin të tilla do të qeshnim e argëtoheshim të gjithë, o Shoku.
Por janë ide e teori serbosllave për t'a nxitë shqiptarin idiot për përçarje e vlla-vrasje ..
Kjo e kombit kosovar eshte teza me idiote qe kam degjuar ndonjehere,nuk ia vlen as ta maresh NE konsiderate.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,764
Pikët
113
...
E shikon qe ka njerez qe kane force qe ti refuzojne edhe vaksinat kineze, se jo me ti servosh projekte e axhenda antikombetare e shkembime territoresh.
Ndigjo or shoq, e mbaje mend prej meje, ndonse nuk pelqehet doemos, e na vjen tharet.: nuk heqin dore serbet pa marre ndonji llokem te mire; nuk njifet Kosova prej Serbie pa u pranu asosacioni komunar serb dhe nji status i posaçem per Mitrovicen, te pakten.

Ka mundesi qe kjo marrveshje te firmoset prej Albinit, ndonse tash per tash duket si e pabesueshme dhe e pamundur.

Jeni te lire te leshoni epitete nga me te larmishmet, ne çfardo lloj deformimi gjuhe. :p
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,233
Pikët
113
Ndigjo or shoq, e mbaje mend prej meje, ndonse nuk pelqehet doemos, e na vjen tharet.: nuk heqin dore serbet pa marre ndonji llokem te mire; nuk njifet Kosova prej Serbie pa u pranu asosacioni komunar serb dhe nji status i posaçem per Mitrovicen, te pakten.

Ka mundesi qe kjo marrveshje te firmoset prej Albinit, ndonse tash per tash duket si e pabesueshme dhe e pamundur.

Jeni te lire te leshoni epitete nga me te larmishmet, ne çfardo lloj deformimi gjuhe. :p
Asociacionin Kosoves i ka sjellur e imponuar Hashim muti i Kusov’s. Vetem nje njeri i paditur si ai i vendos ne bisedime çeshtje te mbyllura. Kosova u ka dhene gjitha te drejtat komunitetit serbe, i kane futur ne kushtetute, i kane dhene maksimumin e te drejtave te perfaqesimit.

Serbet i kane 10 vende te rezervuara ne parlament, gjuhen serbe te shpallur gjuhe zyrtare krahas shqipes dhe e gjene ne mbishkrimet e institucioneve, vendbanimeve, dokumenteve zyrtare. Kane univerzitetin ne gjuhen serbe, gjykaten ne gjuhen serbe.

Çfare llokem po deshka ti ofrohet me shume? te fidhojne edhe te perllunojne nga fidhimi, te vrasin dhe ti debojne shqiptaret nga aty.

E shikon se çfare bene efekti i drogiraqave ne Shqiperi, ai qetri e tymos e ty te ben deme qe nuk e din , as çfare po thua 🤔
 

je suis de retour

je suis de retour
Anëtar
Apr 5, 2021
Postime
138
Pikët
43
Kosova dhe sot e kesaj dite importon dhe perdor miell per buke qe vjen nga Serbia. Kosova ka ngrene per vite e vite buke te gatuar nga nje miell qe nuk dihet se cfare ka brenda. Dhe te mendosh se kur vite me pare ky miell u afrua per shitje ne Maqedoni,maqedonasit nuk donin te blenin buke te bere nga ai miell duke thene: Ate lloj mielli vetem kosovaret e hane (nuk e di se nga e merr sot Maqedonia miellin per buke). Nuk e di aresyen se pse e e kane refuzuar vaksinen kineze kosovaret, nderkohe qe vaksinen kineze apo ruse sot po e perdorin apo e kane prenotuar per perdorim shume e shume shtete. Thua ata jane budallenj dhe kosovaret te zgjuar ? Po qe se nkane frike se do pesojne gje nga kjo vaksine te jene te sigurte qe vazhdojne dhe e pesojne cdo dite nga mielli serb. Ka vite qe ne Kosove jane shtuar numrat e te semureve me kancer.

J'u kujtohet kjo me poshte e thene ne 29 dhjetor 2020?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
Kryeministri Rama reagoi ndaj ambasadës së Rusisë në Tiranë, e cila u ofrua për të sjellë vaksinën ruse në Shqipëri.

Rama e cilësoi këtë veprim si një provokim qesharak. “Kam menduar se ka qenë një meme ajo që pashë, që ambasada e Rusisë kishte postuar nga Twitter-i i drejtorit të komunikimit, një “retweet” të shefes së komisionit Europian.

“Mendova se ishte një meme, pasi për një shtet serioz është e papërshtatshme të bëjë provokime të tilla. Kur them provokim nuk i paraprij ndonjë demarshi pranë shtetit rus, sepse ky është një provokim qesharak dhe nuk është mirë që Rusia të bëhet qesharake, nëpërmjet këtyre postimeve. Shpreh keqardhjen për këtë!”, tha Rama.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Sot Rama rrezik eshte gati t'ja marre e goje dhe barbonit me pisanjos ne Rusi (po qe Rusia ja ve si kondite), vetem qe te siguroje ca doza vaksine Sputnik. Helbete ,premtime zgjedhjesh.

Po kosovaret , pse nuk i shtyne dhe ca zgjedhjet?
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,764
Pikët
113
Asociacionin Kosoves i ka sjellur e imponuar Hashim muti i Kusov’s. Vetem nje njeri i paditur si ai i vendos ne bisedime çeshtje te mbyllura. Kosova u ka dhene gjitha te drejtat komunitetit serbe, i kane futur ne kushtetute, i kane dhene maksimumin e te drejtave te perfaqesimit.

Serbet i kane 10 vende te rezervuara ne parlament, gjuhen serbe te shpallur gjuhe zyrtare krahas shqipes dhe e gjene ne mbishkrimet e institucioneve, vendbanimeve, dokumenteve zyrtare. Kane univerzitetin ne gjuhen serbe, gjykaten ne gjuhen serbe.

Çfare llokem po deshka ti ofrohet me shume? te fidhojne edhe te perllunojne nga fidhimi, te vrasin dhe ti debojne shqiptaret nga aty.

E shikon se çfare bene efekti i drogiraqave ne Shqiperi, ai qetri e tymos e ty te ben deme qe nuk e din , as çfare po thua 🤔
Koha do e tregoje se kujt i ben efekt droga e atij tjetrit qe tymos - kjo e kushtezuar ne mos perdor ti vete droge -qesh-
 
Top