• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kosova, vërtet a mund ta luftojë: korrupsionin,krimin... nepotizmin...

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,316
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Bëjmë analistin:

Kur një orë dite mbeta i vetëm, po mendoja ... kaq vite u bënë dhe s'po luftohen që s'po luftohen dukuritë e këqija... Kur kujton deklarimet e shefave të partive politike gjatë fushatave zgjedhore, që të gjitha partitë ishin me gojën plot: do ta luftojmë korrupsionin, krimin e organizuar, nepotizmin, kapjen e shtetit... Po sa vinin në pushtet i harronin ( dhe po i harrojnë ) këto premtime... Erdha në përfundim se jam në gabim:

Në mendje më erdhi kjo zgjidhje: Lehtë fare! Le t'ia nis secila parti nga vetja ose si thotë fjala e urtë "le ta pastrojë oborrin e vet"! Eh! Dardha ka bisht!

A ka në Kosovë aso partie që së paku një "shef" i madh i saj të mos jetë i përzier në këso aferash?!

Ec e lufto këto të këqija, kur duhet nisur nga vetja!

Keq më doli përfundimi!
Nuk mendova më gjatë.
Po deshet ju zgjateni sa të doni!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
Bëjmë analistin:

Kur një orë dite mbeta i vetëm, po mendoja ... kaq vite u bënë dhe s'po luftohen që s'po luftohen dukuritë e këqija... Kur kujton deklarimet e shefave të partive politike gjatë fushatave zgjedhore, që të gjitha partitë ishin me gojën plot: do ta luftojmë korrupsionin, krimin e organizuar, nepotizmin, kapjen e shtetit... Po sa vinin në pushtet i harronin ( dhe po i harrojnë ) këto premtime... Erdha në përfundim se jam në gabim:

Në mendje më erdhi kjo zgjidhje: Lehtë fare! Le t'ia nis secila parti nga vetja ose si thotë fjala e urtë "le ta pastrojë oborrin e vet"! Eh! Dardha ka bisht!

A ka në Kosovë aso partie që së paku një "shef" i madh i saj të mos jetë i përzier në këso aferash?!

Ec e lufto këto të këqija, kur duhet nisur nga vetja!

Keq më doli përfundimi!
Nuk mendova më gjatë.
Po deshet ju zgjateni sa të doni!
0 gjasa apo NEMA shanca ta luftosh krimin dhe korrupsionin.

@peshkaqeni33 ja u SHPJEGON = PSE-ne.
Ndersa per nepotizmin = PERGJIGJA.
01aec1b9c5ba64e56bff5c2596aac268v1_max_635x498_b3535db83dc50e27c1bb1392364c95a2.jpg

aPO....pasiqe jemi ne kohen e LASKURIQ-ave.
KLM.
oder
Tschyss.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,776
Pikët
113
pyetja demke, eshte se, kur EU do ta shohi Kosoven pa syzet e te tjerve,
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,316
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Më konkretisht:
A mund të fillojë nga vetja partia në pushtet dhe a është vetë e pastër në këtë drejtim ( pra për korrupsion, krim të organizuar, nepotizëm .... )
 
Top