• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kulla Book Building

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,170
Pikët
113
Vendndodhja
Këshilli Kombëtare i Territorit me vendimin nr. 10 datë 2.2.2018 ka miratuar Lejen e zhvillimit për objektin Kullë 24 kate e quajtur “Book Building”. 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,170
Pikët
113
Vendndodhja
Ja dhe katraura e rradhes, ku vetem aty nuk duhej ndertuar.

 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
9,757
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Tani seriozisht.
Kam banuar në një qytet britanik para dy dekadash, ku në vitet '75-90 të shekullit të kaluar ishin ndërtuar disa ndërtesa 8-12 katëshe për turizëm.
Asnjëra prej tyre nuk kishte arritur të konkuroj hotel Burstin , Çarlton dhe disa të tjera që ishin më të hershme të ndërtuara.
Afërsisht 5-7 prej ndërtesave të reja përfunduan në skrap, të papërdorshme.
Një lagje buzë detit gërmadhë, që edhe refugjatët nuk dëshironin ti merrnin me qera për të banuar.
Kështu do përfundojnë shumica e këtyre bunkero-beton ndërtimesh që po shpërlajnë paratë e KRIMIT në të ardhmen.
 
Top