• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kur do te marri fund dhuna ndaj femres??

Status
Temë e mbyllur.

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
Kur femrat te behen lesbike.
E thash une ate kur te fillojme ta duam e respektojme njera tjetren. Dashuria shfaqet ne menyra te ndryshme ,perfshire edhe lezbiket 😆 por pikerisht me kete koment timin desh me hengren per pak femrat e forumit 🤷
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nese do te thuash qe femrat tani jan me te edukuara dhe nuk lejojn veten te abuzohen me si me perpara, atehere po bie dakort me ty
No I’m not saying this sepse nuk Po flasim as per k’te ....sic e lexon edhe titullin e temes dhe debatet qe kemi shkembyer and my question it’s very clear .
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
12,498
Pikët
113
Buuuum ne nje shkolle (sot)mbush me femra.
Bombe sipas medias
50 femra.

Kush e beri bomben?
Burrat!

Mbyllni temen. 😎
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
49,743
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
No I’m not saying this sepse nuk Po flasim as per k’te ....sic e lexon edhe titullin e temes dhe debatet qe kemi shkembyer and my question it’s very clear .
Nuk e kuptova ne fakt, smu duke e qart
Nejse te paktem jemi dakort qe te dy palet sduhen te abuzojn
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nuk e kuptova ne fakt, smu duke e qart
Nejse te paktem jemi dakort qe te dy palet sduhen te abuzojn
Te thashe qe nuk Po flasim per ate qe thuan ti ... por Po Flasim per te kunderten so kur them qe jane dobesuar femrat it doesn’t automatically makes us look bad but we have 2accept the prb and the issues in our side and work on it ... so those females needs help dhe zgjidhja nuk eshte qe te lene meshkujt ne mase se meshkujt paskan dhe qenkan prb i vetem.... por k’to femra te merren me veten e tyre build themselves up and help those man as well .

Ndersa rastet ekstreme nga te dyja palet te denohen straight away si nga ligji edhe nga shoqeria/familja... and this way all pairs connect and get together to bring a better relationship community and future together .
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Dhuna në familje ndaj burrave: nuk merret parasysh dhe është tabu.

View attachment 89911

Që gratë janë më paqësore se burrat është një mit i vazhdueshëm. Këshilltarët dhe ekspertët që kujdesen për viktimat e dhunës dhe kanë njohuri të diferencuara në marrëdhëniet në çift, nga ana tjetër, thonë se....
gratë janë të paktën po aq agresive sa burrat, thjesht nuk është aq e dukshme për botën e jashtme. Sepse armët e shumë grave nuk janë grushtat, por fjalët.

Por numri i grave që luftojnë fizikisht është gjithashtu në rritje. Kjo mund të ketë lidhje me....
pavarësinë në rritje dhe vetë-imazhin aktual të vajzave dhe grave, por edhe me ndryshimin e stereotipave gjinorë dhe idetë e.... feminitetit.
Ndër të tjera, ato shprehen në një lloj të ri të gruas, e cila përcillet përmes.... filmave,
romaneve kriminale,
komike...
dhe lojërave kompjuterike.
Ato karakterizohen si.... luftëtare mbrojtëse, të testuar ne beteja, që nuk = shmangin konfliktet.

Dhuna në familje e grave ndaj burrave vjen në forma....a,b,c,d e tjera.
Varianti më i zakonshëm është dhuna psikologjike. Të tjerat përfshijnë, për shembull.....
fyerje,
poshtërim,
ngacmime,
kontrolle,
ndalesa,
kërcënime dhe.... zhvatje.
Shumë burra nuk mbrojnë veten, por në vend të kësaj i durojnë në heshtje, veçanërisht pasi që.... seksi femëror shpesh është verbalisht më i lartë se ai mashkullor.
Kur burrat reagojnë, kjo është më shumë në nivelin fizik duke goditur... dhe në raste ekstreme edhe duke vrarë partneren e tyre.
Gratë zakonisht godasin me...
shpulla
ose
grushta,
ato te kafshojnë,
te gërvishin,
te kapne ka flokët ose të napin.... shkelma.

PS.... kto gra apo femra, kanë probleme me rregullimin e.... impulseve.

FAZITI....NUK e di,se si do reagoja!!!!!!

DANKE.
Mua me vjen tmerresisht keq per meshkujt Shqiptare ne pergjithesi dhe vitet e fundit Po bien goxha ne sy lodhja e tyre dhe perhumbja e vetvetes ... sepse qe ne nje fare Moshe ju fillon presioni i te qenurit mashkull dhe etikohen ne baze te sjelljes dhe gjinise ne pergjithesi ... meshkujt Shqiptare jane source nr1 ne familje si provider dhe kjo shpeshhere do te thote qe te mbajne familje te medhaja me shpatullat e tyre plus ju shtohen edhe prb e marteses pastaj ... ku shume femra prape ecin me idene qe eshte detyra e mashkullit dhe as qe mundohen per me tej ... lere pastaj qe kemi edhe k’te idene e femrave te emancipuara ne thonjeza per qe nuk e ngulin ne asnje vend ose nese e Kane nje pune te nxjerrin dy syte vendit and this not the right away either ... dhe kshu per fat te keq rritet edhe presioni psikologjik dhe lodhja fizike ku rezulton edhe ne prb te tjera ne fjale.

Dhe as qe mund ta krahasojme me mashkullin e huaj... ku ta pin lengun mire e mire si femer dhe te hudh ne rruge kur te doje pa pike prb . K’to shumica jane te lindur te tille ndryshe nga meshkujt tane Shqiptare .
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
kjo eshte nje reagim instinktiv i mashkullit!
po arriti te rritet, te linde, femra, ata marrin fund dhe do paditeshin si te cmendur dhe do filonte numerimi i viteve nga e para!
por si mund te rritet femra kur ajo rrihet vazhdimisht, pa arritur te behet nje qenje besnike kurre?
perderisa ben seks dhe ngacmon nervin qe i zgjon deshirat, ajo gjithnje do mbetet e rrezikshme. ajo nuk e le dot seksin sepse ashtu rritet dhe ushqehet, por edhe mashkulli nuk ka ditur ti thote ende jo seksit dhe te mbareshtohet ne menyre artificiale...femijet artificiale ashtu si bastardet kishin psikika te dobeta dhe tendenca per cmenduri!
 
Status
Temë e mbyllur.
Top