• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kur do te marri fund dhuna ndaj femres??

Status
Temë e mbyllur.

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,088
Pikët
113
Jo mi,e shef qe e kom shmang kontaktin me ty un,ti coj kisat se je bo nevrike e ste afrohem👀🙄 ``chairhide``
E verteta dhemb pablito 🤫


O Helena ca thelbi ooo goc e dashur ti spo w kupton se ku eshte thelbi dhe i atyre qe kam shkruar une , ca grek e serb amon , se spo me plas edhe per shqipot jo mo per grek e serb lol , clidhje ka po te them qe jo te gjith jan sic I konsideron ti , e te dhash shembull , sa per femrat , vajz e dashur dhun ka ne shqiperi ka ne itali ka ne Amerik ka ne greqi e kudo , dhe e di pse ?! Sepse ne femrat jemi aq te marra sa durojme dhunen , qoft per opinion qofsh per femit qoft per ekonomi, edhe me kryesorja eshte frika !

Deri sa femra ta lejoj qe njera nga keto arsye te mbizoteroj para llogjikes e dhimbjes fizike e shpirterore qe ndjen ne ato momente , sdo rreshti kurr dhuna e padrejtesia ndaj saj !

Ndac te jet shqipetare, kosovare ,italiane , angleze ,americane, greket spo i ze se behesh keq 😅(po jan me te poshter se gjith kombet e tjera po nejse , sikur se kam shkruar bej gjasme )

Nejse se eshte dhe 12e30 e kam pak nerva nga puna , po e le me kaq hugs Helena!:)
Po ti I permende mi goce ne postimin tend te pare , masakra e grekve e te serbve bashke. Moj po Jeni ne te ju apo cfare,ju/ ne sduam as veten,I rrahim nenat tona,vellezerit tane kane shitur e po shesin motrat tona,baballare qe perdhunojne femijet e tyre. Jeni ne vete ju,ku ndodhin keto? Ne Zubulu apo Zimbabwe te Afrikes. Spo flasim per trafik te mishit te bardhe ketu nga Banda kriminale si ne Itali,kosove e shqiperi e kudo qe ekzistojne. Po flasim per vete familjaret per njerezit qe supozohet ata Jane shtylla jone,mbrojtja jone Jane pikerisht ata qe na perdhosin. Po ci keni keto njehere ,mbetet duke thene kudo ndodhin keto. Ku mi lea,ku ? E nese ndodhin ne Zimbabwe apo Europe kjo eshte teper normale per ju te ndodhin e ne shqiperi. Seriozisht e keni ju me? Ore nuk me plas e keqja qe me vjen nga greku,cfare na Ka fundja kur te keqen ta Ben vete njeriu yt. Une vertet por vertet nuk arrij ta kuptoj kete logjiken tuaj,e me vjen keq se me keto mend qe shkoni aty ku kish ngrit pak kryt femra ju e hidhni poshte me keto qe shprehni. Ato lajme si them une,cdo dite dhunohet nje femer ne vendin tat e timin bashke,ato motra e Nena si shita une,si perdhunova une. Eshte historia e kombit tat kjo se cka ndodh nder vite dhe ju vini mohoni dhunen ndaj femres. Po mire na e bejne ,shume mire madje nese ti akuzon femrat qe e pranojne dhunen,ti je nder te parat qe me kete postim e pranon dhunen dhe Jo vetem por e konsideron si dicka normale...kjo eshte vertet Tia besh vetes bam me ju... Ju qofshi per keto mend qe keni,cte them tjeter une
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,310
Pikët
113
Ate po thoja dhe une
me mire e verteta lakuriq, e zhveshur 😁
Nese nuk ndjehesh mire dhe do te rrefehesh sepse shpirti yt i trazuar nuk po gjen paqe
eja bija ime se une do e gjej kohen te degjoj rrefimin tend deri ne oret e para te mengjesit

View attachment 93408
Nuk e kam ndjek debatin, por kjo vajza ne foto meriton ca gruahta stomaku te mire. Hypothetically speaking,lol, in a perfect world, ama kshtu grushta te forte ne stomak sepse duket shume perverse nga natyra, ne sensin me terheqes te fjales.
She deserves a good beat-up,lol no vionlence against women though:cool:
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,217
Pikët
113
Enisa me vjen keq qe po te kundershtoj por te pakten nga ty prisja nje mendim ndryshe nga gjithe te tjeret. Nuk eshte nevoja te luash rolin e zjarrfikeses ketu,te mira shakate por deri diku. Ketu nuk haet shakaja,ketu Han veten me dhembe nga mjerimi e katandia e atij vendi.

Po themi te njejten gje por spo themi asgje,asnje lidhje ne fakt. Ku ndodhin keto Enisa,ku perdhunon I jati te bijen e ku e shet vellai motren per prostitute. Ne cilin vend Enisa? Ne Afrike,Pakistan,Indi ? Me vjen shume keq qe po degjoj te njejten pizge sic ndodh rendome ne Tema te ngjashme si kjo...
Dhe ti Po e egzagjeron pak. Mund te kete raste te tilla, por jane random, tek tuk. Perdhunime ne familje. Sa per vllain qe sheet motren nuk kam degju ndonje rast deri tani. Ose do jete ndonje rast i rrallle, se zakonisht vllezerit shqiptare jane fanatiker per motrat. Vriten zihen po ti shash - te befsha motren, imagjino Po tua prekesh. Dhunimet/abuzimet te femrat ndodhin dhe kudo neper bote. Mos u nxef kaq shume, fundja kjo edhte jeta, sometimes fair, sometimes not fair.
 

Lorè

My heart is now your home.
Staff member
Anëtar
Jun 13, 2020
Postime
739
Pikët
93
E verteta dhemb pablito 🤫
Po ti I permende mi goce ne postimin tend te pare , masakra e grekve e te serbve bashke. Moj po Jeni ne te ju apo cfare,ju/ ne sduam as veten,I rrahim nenat tona,vellezerit tane kane shitur e po shesin motrat tona,baballare qe perdhunojne femijet e tyre. Jeni ne vete ju,ku ndodhin keto? Ne Zubulu apo Zimbabwe te Afrikes. Spo flasim per trafik te mishit te bardhe ketu nga Banda kriminale si ne Itali,kosove e shqiperi e kudo qe ekzistojne. Po flasim per vete familjaret per njerezit qe supozohet ata Jane shtylla jone,mbrojtja jone Jane pikerisht ata qe na perdhosin. Po ci keni keto njehere ,mbetet duke thene kudo ndodhin keto. Ku mi lea,ku ? E nese ndodhin ne Zimbabwe apo Europe kjo eshte teper normale per ju te ndodhin e ne shqiperi. Seriozisht e keni ju me? Ore nuk me plas e keqja qe me vjen nga greku,cfare na Ka fundja kur te keqen ta Ben vete njeriu yt. Une vertet por vertet nuk arrij ta kuptoj kete logjiken tuaj,e me vjen keq se me keto mend qe shkoni aty ku kish ngrit pak kryt femra ju e hidhni poshte me keto qe shprehni. Ato lajme si them une,cdo dite dhunohet nje femer ne vendin tat e timin bashke,ato motra e Nena si shita une,si perdhunova une. Eshte historia e kombit tat kjo se cka ndodh nder vite dhe ju vini mohoni dhunen ndaj femres. Po mire na e bejne ,shume mire madje nese ti akuzon femrat qe e pranojne dhunen,ti je nder te parat qe me kete postim e pranon dhunen dhe Jo vetem por e konsideron si dicka normale...kjo eshte vertet Tia besh vetes bam me ju... Ju qofshi per keto mend qe keni,cte them tjeter une
E mirëkuptoj euforinë tënde, sepse ndonjëherë është realisht e vështirë, sidomos për ne që jetojmë këtu. Por nuk janë gjërat aq skandal. E kur ta them unë këtë imagjino dmth. Burrat e djemtë në këtë vend vërtetë në dominancë i shfrytëzojnë gratë e vajzat ( edhe pse nuk iu pëlqen ky si fakt edhe e mohojnë me këmbëngulje, sërish e vërteta mbetet e vërtetë, injoroje sa të kesh dëshirë), por nuk bën ti përfshijmë të gjithë meshkujt në një thes. Madje ky është gabim shumë i madh. Sepse as femrat nuk janë të gjitha të mira e të mbara. Ngjarje të tilla ndodhin në të gjithë botën, mbase shumë më rëndë e shumë më keq (anëtarët e forumit që jetojnë në USA psh mund të të japin shumë shembuj nga atje, sepse është një vend i madh me shumë popullsi ku mund të ndodhë çdo gjë). Tek ne bëjnë bujë sepse jemi shoqëri e izoluar dhe e vogël. Dhe mbi të gjitha nuk e kemi traditë e zakon të përdhunohen fëmijë, apo vëllezërit të përdhunojnë motrat. Pastaj po të flasim për skllavërimin social të grave e vajzave, mund të themi se vetë ato janë pjesërisht kontributore në këtë gjë. Se fillon diferencimi që nga familja, që nga prindërimi. Ndryshe e rrit një nënë djalin, e ndryshe vajzën. Nis gjithçka në gjenezë e zgjatet pastaj në çdo hallkë.
 

Lea

Sdua tja di !!!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
14,805
Pikët
113
Vendndodhja
Ku zemra e saj rreh💖💖
E verteta dhemb pablito 🤫
Po ti I permende mi goce ne postimin tend te pare , masakra e grekve e te serbve bashke. Moj po Jeni ne te ju apo cfare,ju/ ne sduam as veten,I rrahim nenat tona,vellezerit tane kane shitur e po shesin motrat tona,baballare qe perdhunojne femijet e tyre. Jeni ne vete ju,ku ndodhin keto? Ne Zubulu apo Zimbabwe te Afrikes. Spo flasim per trafik te mishit te bardhe ketu nga Banda kriminale si ne Itali,kosove e shqiperi e kudo qe ekzistojne. Po flasim per vete familjaret per njerezit qe supozohet ata Jane shtylla jone,mbrojtja jone Jane pikerisht ata qe na perdhosin. Po ci keni keto njehere ,mbetet duke thene kudo ndodhin keto. Ku mi lea,ku ? E nese ndodhin ne Zimbabwe apo Europe kjo eshte teper normale per ju te ndodhin e ne shqiperi. Seriozisht e keni ju me? Ore nuk me plas e keqja qe me vjen nga greku,cfare na Ka fundja kur te keqen ta Ben vete njeriu yt. Une vertet por vertet nuk arrij ta kuptoj kete logjiken tuaj,e me vjen keq se me keto mend qe shkoni aty ku kish ngrit pak kryt femra ju e hidhni poshte me keto qe shprehni. Ato lajme si them une,cdo dite dhunohet nje femer ne vendin tat e timin bashke,ato motra e Nena si shita une,si perdhunova une. Eshte historia e kombit tat kjo se cka ndodh nder vite dhe ju vini mohoni dhunen ndaj femres. Po mire na e bejne ,shume mire madje nese ti akuzon femrat qe e pranojne dhunen,ti je nder te parat qe me kete postim e pranon dhunen dhe Jo vetem por e konsideron si dicka normale...kjo eshte vertet Tia besh vetes bam me ju... Ju qofshi per keto mend qe keni,cte them tjeter une
loool a ti sje ne terezi vallaj , e mir si te thuash ti cte te them une ty ! Klm helena

Une te them mos I fut te ter ne thes te jap dhe shembuj qe kudo ke dhun , ti me thua te ngeli ne goj greku e Serbi !

Une te them qe femra eshte e afte ta ndaloj nje situat te till , ti me thua qe e mbroj dhunen ndaj saj !

Me pak fjal une te them mirmengjes ti me thua naten e mir , u kuptuam bashk !!!
 
Last edited:

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,088
Pikët
113
🙄🙄🙄 Qyqa o Helena mos I fut te ter ne nje thes ooo goc, ca jan keto ofendime e mallkime te renda!

Ne cdo pyll ka derra me shumic , qofshin shqipetar grek italian anglez americano ect ect, na mi goc se ska vend pa keto gjera e njerez kafsh !

Na lemeritet, ca eshte kshu , kaq inat i ke shqipot, sa nje e dy u shofshin u shofshin, goc e dashur sjan vetem shqipot kafsh , kudo ka te till !

Greket kan ber masakra nder vite edhe sot, gjithashtu edhe pse te mcefta!

Italianet- ngelen duke vrar femi foshnje perdit , plus dhuna ndaj femres e vrasja!


America- me mir mos flas se ska gje qe sndodh atje , kshu dhe anglia gjermania e shum vende te tjera !

Mos I fut te ter ne nje thes , me ty jam ishalla ata qe I bejne vafshin mbas djellit por jo te ter se na bet kafsh te terve lol
Na mi goce na,hapi googllat. Nuk I thash une keto po ti. Ti ose me mire ju kur mundoheni te justifikoni shqipet me flisni per masakra greke apo ato italiane apo serbe qofshin. E se kuptoj pse pretendoni qe te ju doje dikush sikur e Ka per detyre kur jemi ne qe se duam as veten... Dashurine ashtu si dhe respektin Lea e fiton me ane te veprave te tua,nuk e pretendon...
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
12,275
Pikët
113
te them te drejten ..mbase nuk eshte emisioni i référinces,por ngaqe kam me shume kohe shoh nganjehere shihemi ne gjyq..
Habitem sa te egra femrat more..kur bejne ashtu edhe mua me vjen ti vras ;)
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,847
Pikët
113
te them te drejten ..mbase nuk eshte emisioni i référinces,por ngaqe kam me shume kohe shoh nganjehere shihemi ne gjyq..
Habitem sa te egra femrat more..kur bejne ashtu edhe mua me vjen ti vras ;)
-qesh- -qesh- -hug-
 
Status
Temë e mbyllur.
Top