• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kuriozitete te ndryshme

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113
Shpikja e re që lejon burrat të ushqejnë foshnjet me.....gji.

Më në fund ka një zgjidhje edhe për burrat se si mund të ushqejnë fëmijët me gji.

Sigurisht kjo ndodh falë ndihmës së teknologjisë.

Dentsu, një kompani japoneze, krijoi një mjet për ta veshur baballarët kur ushqejnë fëmijët e tyre.

Bëhet fjalë për një rezervuar qumështi i veshur, në formë gjiri.

Pajisja lidhet me njërën nga shpatullat e babait dhe ka një ‘thithkë” që fëmija të ushqehet.

Kjo shpikje do u mundësojë nënave të jenë më të qeta kur nuk ndodhen pranë foshnjes.

Dhe kjo është e thjeshtë, ushqyerjen tashmë mund ta bëjnë baballarët.


Quna dhe padret junior.....ska mo....kili-vili.

PS...xhapanezet jane peoples KREATIV.

Pra te dashur vellezer....ta GZONI.``fumato``
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,860
Pikët
113
Ne revolten e Capitol Hill Washington ne 6 janar 2021 jane bere vleresimet e demeve nga
turma.
Jane prishur pajisje ndricimi te shekullit te 19 si dhe buste(skulptura)
Demi vleresohet ne 30 miljon dollare.
Te gjithe njerezit ne turme ishin paguar nga Trampi.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
14,947
Pikët
113
Shpikja e re që lejon burrat të ushqejnë foshnjet me.....gji.

Më në fund ka një zgjidhje edhe për burrat se si mund të ushqejnë fëmijët me gji.

Sigurisht kjo ndodh falë ndihmës së teknologjisë.

Dentsu, një kompani japoneze, krijoi një mjet për ta veshur baballarët kur ushqejnë fëmijët e tyre.

Bëhet fjalë për një rezervuar qumështi i veshur, në formë gjiri.

Pajisja lidhet me njërën nga shpatullat e babait dhe ka një ‘thithkë” që fëmija të ushqehet.

Kjo shpikje do u mundësojë nënave të jenë më të qeta kur nuk ndodhen pranë foshnjes.

Dhe kjo është e thjeshtë, ushqyerjen tashmë mund ta bëjnë baballarët.


Quna dhe padret junior.....ska mo....kili-vili.

PS...xhapanezet jane peoples KREATIV.

Pra te dashur vellezer....ta GZONI.``fumato``
Tani po qe duhet me pjell 😅😅😅 , sikur ta mbulonin ne ate proçes sa mire do ishte 😁
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
15,084
Pikët
113
Skrik nga Munch.
Para ca koheve u zbulua nje shkrim ne pikture kohet e fundit eshte konfirmuar qe shkrimi "kjo mund te jete piktuar vetem nga nje i cmendur"i perket pikerisht Munch.

The_Scream.jpg
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,860
Pikët
113
Nje burre u hodh (jumped) nga dritarja e katit te 9-te te nje ndertese ne San Diego,Kalifornia.
Kur ra poshta ai ra mbi nje grua qe po kalonte ne trotuar me nje shoqen e saj.
Ajo gruaja e tij vdiq menjehere.Shoqja e saj ngriu nga tmerri dhe befasia.
Ai burri u mor nga ambulanca dhe vdiq ne spital.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,860
Pikët
113
Ne New York City fliten 800 gjuhe te ndryshme te botes perfshire edhe dialekte.
Lagja e Queens ne New York eshte epiqendra e diversitetit linguistik ne bote,eshte vendi
ku fliten me shume gjuhe te botes.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,860
Pikët
113
Nje grua ne Florida u martua.Burri i saj qe kjo u martua ishte divorcuar para ca kohesh.Gruaja pas dy ditesh nga dita e dasmes,shkon ne spital ti dhuroje spitalit nje veshke(kidney) te sajen.Kush do e perdorte kete veshke?Veshka do i transplatohej jepej ish gruas se burrit te saj me te cilen burri i saj ishte divorcuar.Ish gruaja kishte qene shume keq nga veshkat dhe kerkohej nje donator veshke.Asaj doktoret do i hiqnin veshken e semure dhe vinin nje veshke te shendetshme.Kush u be donator?Donatore u be gruaja qe u martua para dy ditesh.Kulmi i kulmit te cmendurise.
Krejzi shit.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
14,947
Pikët
113
Nje grua ne Florida u martua.Burri i saj qe kjo u martua ishte divorcuar para ca kohesh.Gruaja pas dy ditesh nga dita e dasmes,shkon ne spital ti dhuroje spitalit nje veshke(kidney) te sajen.Kush do e perdorte kete veshke?Veshka do i transplatohej jepej ish gruas se burrit te saj me te cilen burri i saj ishte divorcuar.Ish gruaja kishte qene shume keq nga veshkat dhe kerkohej nje donator veshke.Asaj doktoret do i hiqnin veshken e semure dhe vinin nje veshke te shendetshme.Kush u be donator?Donatore u be gruaja qe u martua para dy ditesh.Kulmi i kulmit te cmendurise.
Krejzi shit.
E mo mir ka bo , sevap 🤭👻 do e kompesonte ajo me diçka se i mori burrin plakes 😂😂😂😂😂
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
37,943
Pikët
113
Përgjigje e: Kuriozitete..

Kryetari I njëzet amerikan, James Garfeald, ia dilte që njëkohësisht me njërën dorë të shkruante me alfabet latin kurse me tjetrën në gjuhën e vjetër greke.

Vaji I ullirit është një Lubrifikant (pastrues)i shkëlqyer i zemrës dhe i arterieve.

Konsumimi I tepruar I kafesë mund të çojë në rritjen e kolesterolit në gjak.

Kuajt mund te qendrojne deri ne 1 muaj ne kembe. (ndersa une di qe edhe kur flejne ato flejne ne kembe.)

Delfinet flene me nje sy hapur.

*Brenda nje viti ne bote harxhohen 50 miliarde aspirina.

*Gjuha eshte muskuli me i forte ne trupin tone.

*Krimbat mund te flejne deri ne tre vjet, dhe ciftezohen vetem njehere ne jete, ndersa ciftezimi mund te zgjase deri 12 ore.

*Raporti i madhesise se trurit ne proporcion me trupin ke delfinet eshte i njejte me raportin e madhesise se trurit ne proporcion me trupin ke njerezit. Prandaj delfinet llogariten si qeniet me intelegjente, pas njerezve. Keto kafshe perdoren ne Amerike per sherimin e femijeve me hendikep, por gjithashtu trajnohen edhe per qellime ushtarake, sic jane venia dhe zbulimi i minave nen uje. Mund te arrijne shpejtesine deri 50 km ne ore.

Prejardhja e emrit "tenis"
Fjala tenis eshte shkruar ne anglisht dhe anglezet e kane marre nga frengjishtja.Kur fillonte loja dhe njeri gjuante me rrakete para se topi te hidhej i thoshte kundershtarit:"tenez" qe do te thote:"mbaje".Anglezet i dhane fjales formen qe ka sot.

Shpikesi i telefonit

Uaston,hajde ketu,me duhesh.---Fjala e pare e transmetuar nepermjet telefonit nga shpikesi i tij,Aleksander Graham Bell qe therriste ndihmesin e tij,Uaston.Ai mori patenten e telefonit me numer 174465 ne vitin 1876.

Gjuhet e botes

Ne shoqerine e sotme njerezore fliten 2796 gjuhe te ndryshme.Ato ndahen ne 11 grupe kryesore dhe 50 grupe "gjuhesh te vogla".Njerezit qe flasin keto gjuhe perdorin rreth 8000 dialekte.
E dika nje gje @Zana pa ka ma emeruar krimbi lol
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,726
Pikët
113
banori i pare i Tokes nuk ka qene Ademi i ideve fetare por Adami i Neandertaleve, sterniperve te tij, miliona vjet para se Zoti te krijonte Ademin.
Ai u vra nga nje kafshe engjell i zoti, qe ishte fshehur ne qiell, ata i thonin qiellit strehe apo shpelle, sepse mes iluzioneve dhe halucinacioneve, ata u besonin shume kesaj rruge, dilnin ne parajse apo endrren thelbesore qe e quanin jete, dhe qe atje e kishin mbyllur token perbrenda.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113
ART....
Sipas JO meje,por qe e ka FIKS nga MUA...choco genjeshtari
E gjeni kuriozitetin?
Qe mos te lodheni per videon DVE = prandaj FEMIJET SHQIPTARE....perfundojne ne = PROSTITUCION.
Danke...ne ASPAK mos tju vij keq,ndersa MUA = JA.
Dhe............HESHTNI....PUTANA komb.
Tschyss.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113
Si të shmangësh kafshimin nga qentë ose si të veprosh nëse të sulmojnë.

Nëse sulmi përshkallëzon, mos harroni që qeni ka vetëm një gojë, por ju keni dy duar. Përpiquni të menaxhoni situatën dhe....
kapni këmbët e pasme të qenit dhe ngrijini nga.... toka =-qesh--qesh--qesh--qesh--qesh-

Burimi...
PS...une mendoj qe kta...COPAT do ken vrejt qen kuklla,qe ja u blejne vocrrakeve per krishtlindje.

Naten e mire.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
14,947
Pikët
113
Si të shmangësh kafshimin nga qentë ose si të veprosh nëse të sulmojnë.

Nëse sulmi përshkallëzon, mos harroni që qeni ka vetëm një gojë, por ju keni dy duar. Përpiquni të menaxhoni situatën dhe....
kapni këmbët e pasme të qenit dhe ngrijini nga.... toka =-qesh--qesh--qesh--qesh--qesh-

Burimi...
PS...une mendoj qe kta...COPAT do ken vrejt qen kuklla,qe ja u blejne vocrrakeve per krishtlindje.

Naten e mire.
Mos e ka fjalen per qent me dy kom, po s'di me lexu ti se s'te le llapa jote tuj komentu artikllin 😅
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113
Mos e ka fjalen per qent me dy kom, po s'di me lexu ti se s'te le llapa jote tuj komentu artikllin 😅
Pergjigjet i gje = KOLLAJ.
Ai ose ajo qe NUK di shqip,neser do behet vete mesues,edhe....do mesoj brezin me = PAS.
SKANDAL....edhe UNE=NUK habitem me, per ASGJE.
Komb i per-FUND-uar.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,860
Pikët
113
Ne Bedford avenju,ne Brooklin New York,nje shofer autobuzi i ngeci kemba midis dy pedaleve te frenave dhe gazit.Duke levizur autobuzi del nga rruga kercen mbi trotuar dhe perplaset aty ne nje shtepi tre kateshe.Turiri i autobuzit can murin dhe futet brenda ne katin e pare.Kjo ndodhi dje rreth ores 1 ne dreke.Cfare ishte kati i pare aty ku u fut autobuzi?Kati i pare ishte zyre doktori.Autobuzi ka ngelur aty.Nuk e kane hequr sepse po te hiqet mund te shembet komplet shtepia tre kateshe.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,860
Pikët
113
Brownsville,Brooklin New York.
Nje grua 24 vjec heq kondicionerin e ajrit(air conditioner) nga dritarja e katit te dyte te apartamentit ne pallat.Pastaj mori dhe hodhi vajzen 1 muajshe nga dritarja e katit te dyte te pallatit dhe vajza eshte ne spital ne gjendje kritike per jeten.
Ajo hodhi nga dritarja edhe djalin e saj 2 vjec qe eshte ne spital ne gjendje jashte rrezikut per jeten.
Pastaj ajo gruaja u hodh vete, nga dritarja e katit te dyte.
Crazy people.
Mendja ben kalane mendja ben hatane.
 
Top