• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Kush do të udhëheqë Shqipërinë pas 25 prillit 2021

Kush do të udhëheqë Shqipërinë pas 25 prillit 2021

 • Lëvizja Socialiste për Integrim ( LSI )

  Votes: 0 0.0%

 • Numri i votuesve
  49
 • This poll will close: .

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,620
Pikët
113
Plase @Samiu ,muhabet bejm!Dhe te grupi reaksionar i @Akrepi jam dhe un😎😎
Sepse Edi është vllau i Hashimit...ia ka uru fitoren nga burgu Hashimi Edit ...``fumato``...
E Kurti nuk e ka qejf Hashimin për arsye partiake...

O Pablo gjithçka ka rrënjë në problematikat karrieriste politike shqiptare...
Se mbeta pa gjumë...
Natën e mirë, e mbase nesër...🙋‍♂️
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
5,277
Pikët
113
Sepse Edi është vllau i Hashimit...ia ka uru fitoren nga burgu Hashimi Edit ...``fumato``...
E Kurti nuk e ka qejf Hashimin për arsye partiake...

O Pablo gjithçka ka rrënjë në problematikat karrieriste politike shqiptare...
Se mbeta pa gjumë...
Natën e mirë, e mbase nesër...🙋‍♂️
Noten Sami!
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,881
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
@Mandi ca kan Rama-Kurti se se kom mor vesh ?
Jane shpirtra binjake. Njeri mashtron shqiptaret e Shqiperise, tjetri ata te Kosoves. Perpara pasqyres shikojne vetem luanin. Arme me dore nuk kane kapur (si Thaci), por kjo nuk i pengon ta quajne veten gjenerale (te grades se Skenderbeut) e madje shqiptarine ta quajne prone private. Ah po, sa nuk e harrova, te dy e gjujne fort me grate militante qe kane perreth.

Kemi te bejme me nje situate qensh, me pak fjale, ku secili i gafurret tjetrit jo sepse e urren, por sepse i dhimbset roli qe i ka dhene vetes.

Nejse, nese ka ndonje ndryshim thelbesor midis tyre ma pret mendja se ka te beje me faktin qe Albini adhuron Jaser Arafatin, kurse Rama adhuron Sulltan Mehmetin.
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
5,277
Pikët
113
Jane shpirtra binjake. Njeri mashtron shqiptaret e Shqiperise, tjetri ata te Kosoves. Perpara pasqyres shikojne vetem luanin. Arme me dore nuk kane kapur (si Thaci), por kjo nuk i pengon ta quajne veten gjenerale (te grades se Skenderbeut) e madje shqiptarine ta quajne prone private. Ah po, sa nuk e harrova, te dy e gjujne fort me grate militante qe kane perreth.

Kemi te bejme me nje situate qensh, me pak fjale, ku secili i gafurret tjetrit jo sepse e urren, por sepse i dhimbset roli qe i ka dhene vetes.

Nejse, nese ka ndonje ndryshim thelbesor midis tyre ma pret mendja se ka te beje me faktin qe Albini adhuron Jaser Arafatin, kurse Rama adhuron Sulltan Mehmetin.
E mpati thon gjyshi kur i thash njiher qe Albini esht patriot tamam! -Politika esht k*rv !Mos i beso patriotve se skan ngel shume te tille gjalle😕
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,881
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
E mpati thon gjyshi kur i thash njiher qe Albini esht patriot tamam! -Politika esht k*rv !Mos i beso patriotve se skan ngel shume te tille gjalle😕
A e degjove Vjosen perpara dy javesh?

Do marri dekada, deklaroi, gjersa te bejme referendum ne Kosove... sepse ne kemi nje Kushtetute qe duhet respektuar.

E beri si Basha edhe kjo: qe i coi shqiptaret e egersuar perpara kryeministrise dhe pastaj u tha te prisnin sa te sqarohej me Meten dhe Ambasaden Amerikane.

Keshtu edhe VeVeja.
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
5,277
Pikët
113
A e degjove Vjosen perpara dy javesh?

Do marri dekada, deklaroi, gjersa te bejme referendum ne Kosove... sepse ne kemi nje Kushtetute qe duhet respektuar.

E beri si Basha edhe kjo: qe i coi shqiptaret e egersuar perpara kryeministrise dhe pastaj u tha te prisnin sa te sqarohej me Meten dhe Ambasaden Amerikane.

Keshtu edhe VeVeja.
Pse mer edhe kjo dyshja kosoves njisoj me kta tanet ee?Si sna u zhduk tradhtia dhe ego neve si popull ka 2000vjet!
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,881
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Pse mer edhe kjo dyshja kosoves njisoj me kta tanet ee?Si sna u zhduk tradhtia dhe ego neve si popull ka 2000vjet!
Albini eshte patriot (se ka protestuar qe me kohen e regjimit serb), por i pelqen edhe vetja. Keshtuqe 'demagogji' dhe 'oportunizem' me duken termat e duhur, jo tradhtia.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,230
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Albini eshte patriot (se ka protestuar qe me kohen e regjimit serb), por i pelqen edhe vetja. Keshtuqe 'demagogji' dhe 'oportunizem' me duken termat e duhur, jo tradhtia.
ka edhe më keq: mendjamadh e krenar. njerëzit e këtillë janë të rrezikshëm. Se krenarët janë edhe egoistë, ndërkaq proverbi danez thotë ( e kam thënë disa herë ): Krenaria është tipar i njerëzve primitivë!
 

juanito02

V.I.P
Anëtar
Aug 28, 2010
Postime
1,290
Pikët
63
Do udheheqe fondacioni kanabis i tau tau si rekordmeni i vote poll.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Te ....GJITHE i HALE = JANE.
Kur degjo te....ashtequajtur socialist ervin SUMC bushati...sindikatave ju ka ikur koha.
Te bo ne leksion per...ROLIN e TYRE.
Boahhhhhhhhhhh
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Mirëmbajtja dhe vizualizimi i traditave kulturore dhe historike ka një dimension thellësisht etik.
Teologu vuri në dukje rëndësinë e traditës për të mundësuar përparimin shoqëror.
Kjo mund të arrihet vetëm në bazë të arritjeve të mëparshme shoqërore dhe përvojave nga proceset historike të të mësuarit dhe secila prej tyre kërkon traditë. Ky kuptim i traditës ngre vetëdijen se në ....trashëgiminë e përbashkët kemi të bëjmë me konsiderata të përvojës historike.

Hmmmmm...mua me PELQEN kjo foto.

images.jpg

KAQ.
 
Top