• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush e shkaterroi Shqiperine ?

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,659
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ja se ta tha edlini @Pjer Thomas .. dhe pikerisht per k’te e kisha fjalen edhe une . 😁😝
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,846
Pikët
113
Burri nuk bën të përflasë...
Aq më tepër mbas krahëve..
Ti je dhe burrë i vjetër..
po ç'prapa kraheve a derzi, kur ketu jemi te gjithe ball per balle , te hapur, lexojne te gjithe,
nuk doja te thoja por po e dekonspiroj planin tim,
"ngacmimin" qe kam dite qe e kam nisur, e bona per te risjelle ate ketu, biles e kam bo edhe per te tjere, qe ti shoh ketu,
por juve ste lini rehat, se aq jua pret, juve merreni me rreshtin, me nje fjali, nuk shifni kontekstin e se teres,
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,443
Pikët
113
po ç'prapa kraheve a derzi, kur ketu jemi te gjithe ball per balle , te hapur, lexojne te gjithe,
nuk doja te thoja por po e dekonspiroj planin tim,
"ngacmimin" qe kam dite qe e kam nisur, e bona per te risjelle ate ketu, biles e kam bo edhe per te tjere, qe ti shoh ketu,
por juve ste lini rehat, se aq jua pret, juve merreni me rreshtin, me nje fjali, nuk shifni kontekstin e se teres,
Këtu vijmë për qejf...
Bëjmë sikur japim por më shumë marrim mënd
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,368
Pikët
113
i nderuar ku eshte ai gjenerali i rene nga fiku, patrioti jot nga fieri, king bardhyl, si iku kshu ai si i dhjere,
Si ta kuptoj këtë pyetje që ma drejton mua?!
Ku e di unë ku është Kingu, mbase është i angazhuar në fushatë dhe s'ka kohë të hy këtu, kur të vi pyete vet.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,846
Pikët
113
Si ta kuptoj këtë pyetje që ma drejton mua?!
Ku e di unë ku është Kingu, mbase është i angazhuar në fushatë dhe s'ka kohë të hy këtu, kur të vi pyete vet.
menova qe meqe jeni te dy nga fieri, njifeshit, te pakten keshtu dukej nga komentet e te tjerve kur ju drejtoheshin juve te dyve,
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,659
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
po ç'prapa kraheve a derzi, kur ketu jemi te gjithe ball per balle , te hapur, lexojne te gjithe,
nuk doja te thoja por po e dekonspiroj planin tim,
"ngacmimin" qe kam dite qe e kam nisur, e bona per te risjelle ate ketu, biles e kam bo edhe per te tjere, qe ti shoh ketu,
por juve ste lini rehat, se aq jua pret, juve merreni me rreshtin, me nje fjali, nuk shifni kontekstin e se teres,
Me shkrive , Pjer . 🤣

Je bere si puna e Trumpit dikur edhe ti me k’to planet e tua .😁😝
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,368
Pikët
113
menova qe meqe jeni te dy nga fieri, njifeshit, te pakten keshtu dukej nga komentet e te tjerve kur ju drejtoheshin juve te dyve,
Po ça do të thot kjo jemi të dy nga Fieri?
Po jemi të dy nga Fieri nëse nuk ka mashtruar Kingu (nuk dua ta paragjykoj) por edhe sikur ta kisha par mund të mos e njifja jo që nuk e kam par fare si e ka fytyrën.
Çdo të thot kjo jemi të dy nga Fieri?
Ti psh. e njeh Mahmutin nga Brukseli nëse rri në Bruksel?
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,888
Pikët
113
Enveri nuk dinte ta loste politiken. I binte si mushka.
Kurse keta te sotmit nuk dine te lozin as Ekonomin.
enveri e lujti shume mire politiken, vetem ate qe i siguronte ati haleje karrigen e pushtetit.

enveri eshte ka qene faktkeqesia jone me e madh mbas pushtimit Otoman 500 vjecar. Ato qe kan ndodhur 30 vjetet e fundit jane pasoje e asaj qe ndertoi enveri persa kohe ishte gjalle!

Ata qe e jetuan ate kohe dhe e pane me syte e veta dhe qe nuk e prenojne kete fakt te pakundershtueshem jane ose pasardhes te atyre qe bashkpunuan me enverin ose jane budallenje! Rruge te dyte nuk ka. Keta mbas '90 nuk din gje sepse e verteta e asaj kohe eshte fshehur, nuk tregohet ashtu sic ka qene.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,888
Pikët
113
Me thuaj vetem nje filozof shqiptar, nje artist shqiptar, nje historian shqiptar, nje shkrimtar shqiptar, nje poet shqiptar... ta kete studiuar bota...
Helenet nuk ishin greke. Helenizmi ka qene kulture, gjuhe dhe asnje gje tjeter. Cfar kan trasheguar greket sot nga epoka helene me te cilen mund te identifikhen? Shqiptaret kan te pakten 3.

Qeleshen e cila gjendet mitologjine e ashtuquajtur 'greke' por qe nuk eshte
Lahuten
Fustanellen e cila ishte veshja e luftetareve Ilir te epokes se PIrros.

Greket kan lesh!

Eskili nuk e permend asnjehere fjalen Grek, apo Greqi ne shrkimet e tij, as Erodoti e as Homeri.
 
Last edited:

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,910
Pikët
113
Helenet nuk ishin greke. Helenizmi ka qene kulture, gjuhe dhe asnje gje tjeter. Cfar kan trasheguar greket sot nga epoka helene me te cilen mund te identifikhen? Shqiptaret kan te pakten 3.

Qeleshen e cila gjendet mitologjine e ashtuquajtur 'greke' por qe nuk eshte
Lahuten
Fustanellen e cila ishte veshja e luftetareve Ilir te epokes se PIrros.

Greket kan lesh!

Eskili nuk e permend asnjehere fjalen Grek, apo Greqi ne shrkimet e tij, as Erodoti e as Homeri.
Helenet nuk ishin greke?!?!?!?! Ik e boj vaksinen se ke probleme me Covidin :eek:
Helenizmi ka qene kulture, gjuhe dhe asnje gje tjeter. Hiiiç mo, po Habili vdiq... 😁
Greket kan lesh! Tani e kuptova se me se i thurrnin trikot, qeleshet, fustanet trimat e Pirros -qesh-

Tani piete nje cik kete Peshkun se pse greket thone: Ta elenika ine dhiskola i efkola? pra ne shumes...
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,396
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Helenet nuk ishin greke. Helenizmi ka qene kulture, gjuhe dhe asnje gje tjeter. Cfar kan trasheguar greket sot nga epoka helene me te cilen mund te identifikhen? Shqiptaret kan te pakten 3.

Qeleshen e cila gjendet mitologjine e ashtuquajtur 'greke' por qe nuk eshte
Lahuten
Fustanellen e cila ishte veshja e luftetareve Ilir te epokes se PIrros.

Greket kan lesh!

Eskili nuk e permend asnjehere fjalen Grek, apo Greqi ne shrkimet e tij, as Erodoti e as Homeri.

E permned Kasua mos u be merak.....

AYYY eshte mahnitur nga statujat e lashta me fembra lakuriqe dhe ato ja kane mbushur mendjen se kane pasaporte Greke.
 
Top