• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kush e shkaterroi Shqiperine ?

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,225
Pikët
113
Jemi edhe pa fat. Sikur emevri te jetonte edhe 20 vjet tjera me mendjen e kthjellet dhe pastaj te ishte lidhur me kinen ekonomikisht sot do ishim vendi me i ndertuar ne evrope dhe me i sigurt me standart jetese me te mire ne bote.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,225
Pikët
113
Nuk eshte ceshtje simpatije per diktaturen por keshtu kemi deshtuar nga te dyja anet, i hipem kalit komunist dhe nuk shkuam deri ne fund, i hipem kalit kapitalist me vonese dhe nuk dijm si te manuvrojm se jemi te fundit e klases.
sikur sot shqiperia te ishte komuniste aleate e kines, 100% sot shqiperia do ishte vendi me i mdertuar ne evrope dhe nuk do kishim probleme rrefugjatesh sic ka evropa dhe asnje problem me asnje shtet tjeter dhe asnje percarje fetare sic kemi sot.
E kemi diskutuar kte hipoteze.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,753
Pikët
113
Nuk eshte problemi thjesht te aleanca qe zgjidhet, por tek personat qe udhehoqen e drejtuan vendin. Per hir te ruajtjes se karriges, enveri, edhe sala moren udhe te ndryshme kriminale, ne dem te Shqiptareve dhe Shqiperise. Keta jane arkitektet e vertete dhe pergjegjesit kryesore te shkaterrimit te Shqiperise.
 
Top