• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lajme/ngjarje nga "Kosova"

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,065
Pikët
113
Sot do të mbahet Parada.

Organizatorë janë ....

(CSGD)
(CEL)
(CRD)
(YIHR KS)
dhe....... Qendra Kosovare për Studime Gjinore (QKSGJ).


PS.....i gjeni juve me hulumtime (kto qendrat se....
KUSH i perkrah apo nga vine),
ose
boni tubime.

Faziti.... ankuesja kishte vepruar në të njëjtën mënyrë.


Dhe..................shttttttttttttttttttttttttttttttttt.

Tungi.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,065
Pikët
113
DASH: Kosova s’i përmbush standardet kundër trafikimit me njerëz.


Aty GJENI dhe pershendetjen time te pare per danas....biles me titra ne shqip.

Pa titra....
Me sa razumem aty pisalla do covjece....98% te huaj dhe resti me plisa.
Kemi nje shprehje...JUVE....kqyr rrushi-rrushin ne piqet.
PS....ne mos gabohem aty ne festen e jashteQItjeve kqyra KTE
images.jpg

Apo e kom gabim?

FAZITI....

Radio Free Europe/Radio Liberty wird GANZ ose telweise von..... der Regierung der AXHA = FINANZiert.

Biles goje te liga kane thon.... CIA-gesteuerte Propaganda-Organ.

Dhe....NATYRISHT asht CIA..si perfundim.

Danke.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
4,684
Pikët
113
Jepini keto. Ka patur nje interviste kur ushtari Serb ka deklaruar se disa rruge ne Serbi jane shtruar me eshtrat e thyera te kosovareve. Trepca eshte perdorur per te djegur kufomat. Cfare varrezash?!

Mbetet duke bere fjale. Runi more derdimene materialet ne PC tuaja.

Uaaaa shtruar eshtrat !!! Si provohet kjo, po "miqt" tane nderkombetar qe organizojn para pederastie perse nuk e thone nje fjal?
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
4,684
Pikët
113
@Samiu ke ndonjë gjë për të diskutuar?

Qeveria e Kosovës ndryshon kurs: Vendos në plan të parë dialogun Prishtinë-Beograd
May 11, 2021 19:09Për qeverinë “Kurti 2” dialogu me Serbinë ka kaluar në pikën e parë të planit të qeverisë.
Këtë ndryshim kursi të qeverisë, e ka konfirmuar zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla –Schwarz, e cila ka publikuar pikat kryesore të programit qeverisës.
Ndryshe nga deklarata që Albin Kurti dha kur mori detyrën, në të cilën u shpreh se dialogu Prishtinë – Beograd nuk është në prioritete e qeverisë së tij, pas vizitës së tij në Bruksel, ky qëndrim ka ndryshuar.
Një mesazh të qartë të Brukselit për qeverinë e Kurtit e dha Shefi i diplomacisë evropiane në konferencën e djeshme për media, pas takimit të ministrave të jashtëm të shteteve anëtare të BE-së.
Josep Borel theksoi se nuk mund të shkohet në pushimin e verës pa rifilluar bisedimet Kosovë-Serbi.
Ai tha se Kosovës i duhet kohë për t’u përgatitur, sepse qeveria në ikje e Avdullah Hotit nuk i informoi ata për situatën e bisedimeve të mëparshme.
Por ky i fundit përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar dokumentet, që i ka dorëzuar Kurtit ditën që dorëzoi detyrën.
Megjithatë pas tentativave të Kurtit për të mos e vendosur dialogun me Serbinë në pikën kryesore, duket se tashmë presioni i mundshëm nga Brukseli ka bërë që kreu i qeverisë të fillojë nga puna për bisedimet me Beogradin.
o.j/dita
FacebookWhatsAppViberhttp://www.gazetadita.al/#telegram
Jo negociata, vetvendosje !
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
4,684
Pikët
113
Politikë: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

E titullova kështu, sepse në popull ndihen disa etapa nëpër të cilat ka kaluar Kosova, kështu është dëgjuar të thuhet . "Serbia e perë", " e dytë", "koha e kralit", "koha e Titos", "e viteve të 70-80", Kosova e viteve të 90-ta, "Koha e luftës", "koha e pasluftës", " e "Pavarësisë"" dhe tani po hyjmë në një etapë të re, të cilën nuk dita si ta titulloj, ndaj më erdhi në mendje ta quaja etapa "Kosova e re", me shpresë që kjo etapë të ndryshojë rrënjësisht sidomos me etapën paraprake, "etapën e pavarësisë së 2008-ës" ...

Mos pandehni se jam militant, por vetë deklarimet e tyre, se do të bëjnë ndryshime rrënjësore, që do të ndryshoj nga ajo paraprake, bën që kjo etapë të quhet kështu.

Kështu do të quhet edhe etapa që vjen pas këtyre ( që po vijnë ), nëse ndryshon vijëmësinë e kësaj.

Uroj të jetë kështu.
Uroj që kurrë më të mos përsëritet kjo etapa paraprake!
Se do të ndryshojë dicka nuk dyshohet, por se do të jetë më mirë a më keq, këtë nuk e di?!
E di se nuk do të jetë si nga etapa që sapo përfundoi!
Cila kohe eshte quajtur koha e Shqypnis?
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,301
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë

22:14 / 10.07.2021
ISA MUSTAFA PARALAJMËRON KURTIN PËR “ZAJEDNICEN”
Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka folur për marrëveshjen e nënshkruar në vitin 2015 nga ai me Serbinë për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe dhe komentoi edhe qasjen e Albin Kurtit karshi kësaj teme.

Mustafa është shprehur se Vetëvendosje e Kurti duhet ta kuptojë se më nuk janë në opozitë. Madje sipas tij do të detyrohen të veprojnë.

“Zotëri Kurti dhe VV e kanë kundërshtuar marrëveshjen për Zajednicen me të gjitha mjetet. Tani janë në pozitë, jo në opozitë, janë në një rol krejtësisht tjetër dhe me përgjegjësi tjera. Deklaratat nuk iu bëjnë punë, do të detyrohen të veprojnë, prandaj fjala është e tyre, jo e imja”, ka thënë Mustafa.
Mustafa në intervistën për InDoks, u shpreh se ligjin për marrëveshjen e Asociacionit të Komunave me Shumicë serbe e gjeti kur u bë Kryeministër, prandaj edhe nëse nuk i ka pëlqyer, si kryeministër ka punuar që të zbatohet ligji.

“Asociacioni është një formë e bashkëpunimit të komunave me shumicë serbe në çështjet e pushtetit lokal. Ky Asociacion i pazakontë sepse formohet mbi baza etnike. Poashtu, edhe pse Gjykata Kushtetuese është shprehur, se ky Asociacion duhet të jetë si asociacioni ekzistues, në fakt ai nuk është. Marrëveshja e ratifikuar me Ligj, thotë se ky asociacion do të ketë kontroll të plotë në fushën e arsimit, shëndetësisë, zhvillimit lokal… Asociacioni ekzistues nuk e ka këtë kompetencë. Ndërkaq, Asociacioni nuk ka fuqi ekzekutive dhe nuk është pushtet i trete, ashtu siç është trumbetuar”, theksoi ai.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,065
Pikët
113
Rrëfimet e deçanasve për helmimin nga uji.


A dihen shkaqet perse ndodhi?
Apo kush eshte pergjegjes?

A e dine perse?
Sepse ndodh APET.


Mund te jene shkinat?
Ka te ngjare jane ruset?
Mbase ka gjasa mshifen kinezet?
Kush na e sqaron situaten e turbullt!!!!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
19,301
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Rrëfimet e deçanasve për helmimin nga uji.


A dihen shkaqet perse ndodhi?
Apo kush eshte pergjegjes?

A e dine perse?
Sepse ndodh APET.


Mund te jene shkinat?
Ka te ngjare jane ruset?
Mbase ka gjasa mshifen kinezet?
Kush na e sqaron situaten e turbullt!!!!
e paske lënë mëngut edhe "dora e zgjatur" Historikisht shqiptarët dëmtimet më¨të mëdha i kanë pasur nga kjo dorë.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,065
Pikët
113
Rrëfimet e deçanasve për helmimin nga uji.


A dihen shkaqet perse ndodhi?
Apo kush eshte pergjegjes?

A e dine perse?
Sepse ndodh APET.


Mund te jene shkinat?
Ka te ngjare jane ruset?
Mbase ka gjasa mshifen kinezet?
Kush na e sqaron situaten e turbullt!!!!
e paske lënë mëngut edhe "dora e zgjatur" Historikisht shqiptarët dëmtimet më¨të mëdha i kanë pasur nga kjo dorë.
Shkruesi eshte NJERI qe informohet aPO lexon.
Perse i bera pyetjet e mesiperme?
Sepse me del KJO...

Përveç kontaminimit ( me X municion VRASES), zona e Decanit, Kosovë, është e ndotur me helme të rrezikshme.

Kompania Y-on nga X shtet, duhej të ndalonte furnizimin me ujë pasi..... 800 njerëz u sëmurën dhe 2 madje vdiqën.

PS.....pasiqe NUK e kane te tane lluksin si puna e juaj dhe e imja,te pivemo voda freskuese ne shishe ose coca-colla nga frixheret.

RAZUMESH brace si..... FAZIT.
 
Last edited:

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,225
Pikët
113
Shkruesi eshte NJERI qe informohet aPO lexon.
Perse i bera pyetjet e mesiperme?
Sepse me del KJO...

Përveç kontaminimit ( me X municion VRASES), zona e Decanit, Kosovë, është e ndotur me helme të rrezikshme.

Kompania Y-on nga X shtet, duhej të ndalonte furnizimin me ujë pasi..... 800 njerëz u sëmurën dhe 2 madje vdiqën.

PS.....pasiqe NUK e kane te tane lluksin si puna e juaj dhe e imja,te pivemo voda freskuese ne shishe ose coca-colla nga frixheret.

RAZUMESH brace si..... FAZIT.
Sot e identifkuan nje bakterie e cila e ka kontaminu ujin. Duket se problemi kryesor eshte kyqja ilegale e disa banoreve ne sistemin e ujesjellesit.

Per ata dy te vdekurit nuk eshte konfirmu akoma se vdiqen nga helmimi i ujit.
 
Last edited:

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,888
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Eshte me e lehte se diteve tjera. Ka renie te numrit te atyre te kerkojne ndihme. Ujesjellesi eshte jashte funksionit dhe po ofrohen zgjidhje alternative te furnizimit me uje.
Faleminderit per informacionin. Shpresoj ta kalojne shpejt edhe kete situate
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,065
Pikët
113
Sot e identifkuan nje bakterie e cila e ka kontaminu ujin. Duket se problemi kryesor eshte kyqja ilegale e disa banoreve ne sistemin e ujesjellesit.

Per ata dy te vdekurit nuk eshte konfirmu akoma se vdiqen nga helmimi i ujit.
Shyqyr.
Kane dash me hajnue kta banoret....``fumato``
 
  • Like
Reactions: Rex

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,655
Pikët
113
Eshte me e lehte se diteve tjera. Ka renie te numrit te atyre te kerkojne ndihme. Ujesjellesi eshte jashte funksionit dhe po ofrohen zgjidhje alternative te furnizimit me uje.
Rex, ka gjë të bëj ky ujësjellës (apo burimi), qoftë edhe gjeografikisht, me qendrën kishtare aty në Deçan? Kështu pyetje kot...
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,065
Pikët
113
Rex, ka gjë të bëj ky ujësjellës (apo burimi), qoftë edhe gjeografikisht, me qendrën kishtare aty në Deçan? Kështu pyetje kot...
Kompania austriake ka pergjegjesi(sipas meje) se shqiptaret jane.........LOPE.
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,225
Pikët
113
Rex, ka gjë të bëj ky ujësjellës (apo burimi), qoftë edhe gjeografikisht, me qendrën kishtare aty në Deçan? Kështu pyetje kot...
Decani e paska ujin me renie te lire qe vjen nga disa burime te ndryshme. Disa puseta i paskan gjete te hapura jo larg prej kishes.. por prap nuk isha ngut me spekulu dicka. Besoj se shpejt perfundojne hetimet e merret vesh kjo pune.
 
Top