• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Lajme/ngjarje nga "Kosova"

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,343
Pikët
113
Kompania austriake ka pergjegjesi(sipas meje) se shqiptaret jane.........LOPE.
Un ështorva pyetjen, se edhe kjo çështja e "vatikanit serb në Kosovë" është aktuale në lidhje me bisedimet. Dhe duke e marr parasysh faktin e padrejtësive që na bëhen në raste të shumta, në bisedime të tilla, dhe duke e marrë parasysh faktin se serbët e dijnë fare mirë se mund t'a humbin atë të drejtë që ata kërkojnë për atë vend, mund të ndodhë çdo gjë vetëm e vetëm për t'i manipuluar ato fakte ..apo nxit deri te ndonjë marrveshje në favor të tyre ...
Nejse unë kështu siç thash më lart kot si pyetje e si ide, nëse ky ujësjellës ka gjë të bëj me atë manastirin... aty...

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,343
Pikët
113
Decani e paska ujin me renie te lire qe vjen nga disa burime te ndryshme. Disa puseta i paskan gjete te hapura jo larg prej kishes.. por prap nuk isha ngut me spekulu dicka. Besoj se shpejt perfundojne hetimet e merret vesh kjo pune.
Nejse, i thash Benit më lart pse e shtrova pyetjen...por qëllimin e kisha vetëm për informacion...
Faleminderit.

• Like
Reactions: Rex

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,862
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Eshte me e lehte se diteve tjera. Ka renie te numrit te atyre te kerkojne ndihme. Ujesjellesi eshte jashte funksionit dhe po ofrohen zgjidhje alternative te furnizimit me uje.
More, dy net më parë, një banor sikur tha: familja jonë nuk përdorim uji të ujësjellësit?! ( megjithatë janë sëmurë )

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,918
Pikët
113
More, dy net më parë, një banor sikur tha: familja jonë nuk përdorim uji të ujësjellësit?! ( megjithatë janë sëmurë )

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113
Decani e paska ujin me renie te lire qe vjen nga disa burime te ndryshme. Disa puseta i paskan gjete te hapura jo larg prej kishes.. por prap nuk isha ngut me spekulu dicka. Besoj se shpejt perfundojne hetimet e merret vesh kjo pune.
Identifikohen dy serbët që dyshohet të kenë lidhje me helmimin në Deçan.

.......është bërë identifikimi i personave që shihen në ato fotografi dhe do të verifikohet nëse kanë lidhshmëri eventuale me situatën e krijuar ditëve të fundit në komunën e Deçanit.

https://alsat.mk/identifikohen-dy-serbet-qe-dyshohet-te-kene-lidhje-me-helmimin-ne-decan/

E vertete kjo Rex????

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,343
Pikët
113

.......është bërë identifikimi i personave që shihen në ato fotografi dhe do të verifikohet nëse kanë lidhshmëri eventuale me situatën e krijuar ditëve të fundit në komunën e Deçanit.

https://alsat.mk/identifikohen-dy-serbet-qe-dyshohet-te-kene-lidhje-me-helmimin-ne-decan/

E vertete kjo Rex?????
E vërtet Beni, se e paske pyt Rex-in e ndoshta po përgjigjem pa rend...t'më falni nëse po...
Madje për këta dy serbë ka reagu edhe vet kryeministri vuçiq duke kundërshtuar e mohuar se ata dy serbë kanë gjë të bëjnë me rastin...
Po pse të reagoj ai? Në çfarë roli e funksioni e bënë reagimin? Janë institucionet përkatëse të Kosovës për hetimin e rastit. Kaq... njëherë-përnjëherë...
Unë për këtë arsye edhe e pyeta Rex-in më herët nëse këto burime apo ujësjellës kanë ndonjë lidhshmëri me "vatikanin e Deçanit"...n'çfardo forme...
Në marrveshjen a ardhshme Kosovë-serbi përfshihet edhe Manastiri i Deçanit...

P.s. Akte apo dosje sekrete të cilat mbase, pas 50 vitesh do hapen...nejse...

• Like
Reactions: Rex

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,918
Pikët
113

E vertete kjo Rex????
Nuk kam info me shume se keto te portaleve por aty ku ka tym ka edhe zjarr thone.

E di se mjafton te hedhet nje qen apo cfaredo kafshe e ngordhur ne burim dhe te ndodhe kjo qe ndodhi. Dihet se kapaket e pusetave jane gjetur te hapura e kamerat e malit te ndalura.. pra cdo gje eshte e mundur.

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,302
Pikët
113
Policia identifikon 22 shtetas të Shqipërisë me qëndrim të parregullt në Kosovë

Policia.jpg

Policia e Kosovës, përmes Drejtorisë për Migrim dhe të Huaj, ka realizuar sot një operacion në lagjen Velania në Prishtinë, me ç ‘rast janë identifikuar 22 shtetas nga Republika e Shqipërisë të cilët kanë qenë me qëndrim të pa rregullt në Kosovë.

Policia njofton se “shtetasit e potencuar lart kanë qenë të ndarë në tri familje disa prej tyre të mitur të shoqëruar nga prindërit e tyre”.
“Trajtimi i tyre është bërë sipas dispozitave të Ligjit për të Huajt me ç ‘rast janë zbatuar dispozitat ndëshkimore si dhe janë ndërmarrë masat e depërtimi të disa prej tyre përmes vendimeve për largim vullnetar si dhe disa të tjerëve përmes vendimeve për largim me forcë”, thuhet në njoftimin e bërë nga Policia.

Policia më tej thotë se “shkeljet që janë konstatuar nga Ligji për të huaj kanë të bëjnë me veprimtarinë e tyre si lëmosh-kërkues dhe muzikant rruge, mos paraqitja e adresave të banimit të tyre, tejkalimi i qëndrimit brenda periodës kohore si dhe mos posedimi i mjeteve financiare të mjaftueshme për jetesë në Republikën e Kosovës”. /Telegrafi/
----