• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Libra që duhet t’i lexojë patjetër një mashkull

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Jam mashkull dhe s'jam feminist. S'para gjykoj në bazë të gjinisë por në bazë të veprimit. Por që do ishte mirë mos të kishe shkruar këtë titull se ajo dija në atë libër si përket vetëm meshkujve, dhe më bëri habi që shkrove ; librat që duhet ti lexoj patjetër një mashkull.


Dikush e ka ndryshu titullin por besoj osht goxha njejt.... Titulli ke ''Libra qe cdo mashkull duhet mi lexu'' .... Jan thjesht libra per meshkuj qe duhet mi lexu meshkuj. Kerkun nuk thote qe nuk ban dikush tjeter mi lexu por jan per meshkuj. Edhe titulli i libres osht ''The rational male''

The Rational Male is a rational and pragmatic approach to intergender dynamics and the social and psychological underpinnings of intergender relations. The book is the compiled, ten-year core writing of author/blogger Rollo Tomassi from therationalmale.com. Rollo Tomassi is one of the leading voices in the globally growing, male-focused online consortium known as the "Manosphere".Outlined are the concepts of positive masculinity, the feminine imperative, plate theory, operative social conventions and the core psychological theory behind Game awareness and "red pill" ideology. Tomassi explains and outlines the principles of intergender social dynamics and foundational reasoning behind them.
Libra i perket meshkujve edhe pse fol per femna.
 
Last edited by a moderator:

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Ky autori i ka shkru edhe dy libra tjera me titullin e njejt qe nuk i kam lexu

The Rational male - Positive masculinity
The Rational male - Preventive medicine

Ti je 100% feminist se ne fakt qka shkruhet neper keto libra apo neper youtube videos qe i kan kta jan per meshkuj 100%


Shumica qe i lexojn keto libra jan meshkuj edhe shumica qe i shikojn video ne youtube per ket jan meshkuj sepse i perket meshkuj o shok e she edhe ashtu nga titulli, ne fakt plot feminista i urrejn kta. Vetem dikush si ti mundet me thane qe kjo nuk osht nje liber per meshkuj lol ti je 100% feminist ekstremist radikal. Ki probleme me ket tem qe ka libra per meshkuj. Thjesht.

Edhe kur e hape ate tem edhe qka ke shkru e pash qe je feminist ose ndoshta je homoseksual por nuk osht puna jem seksualiteti yt. Besoj je edhe politkisht nga ana e majt ekstreme. Por s'ka lidhje. Veq mos ja fut kot ma peralle o shok se nuk silet njeri keshtu tu rrejt si ti e mi manipulu njerzt.
 
Last edited by a moderator:
Top