• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ligje të reja për “LGBTQI+”

A jeni ndakord të ndryshohet kodi i familjes në Shqipëri?


  • Numri i votuesve
    43
  • This poll will close: .

Punk1

V.I.P
Anëtar
Aug 25, 2020
Postime
14,606
Pikët
113
Ka qenë e martuar me macen Doerack – 16 vite. Pasi që macja ngordhi, ka gjetur dashurinë sërish, por në një qen 🤢
Kur te ngordhe qeni... do gjeje dashurine e jetes me nje gomar... aty do kuptoje qe zgjedhjet e meparshme ishin te gabuara🤣
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
45,927
Pikët
113
Kam pare nje emision nje dite u shokova
Shif nje pjese e ke ne YouTube😁
Women dont understand cars!!!

paramendo ta tradhetoj chasin me nje tjeter makine, me nje me emer Cadilla
Apo me nje specie tjeter biologjike
Njr njeri spo mace a qene brenda ne chase
A do quhet treshe? A quhet marrethenie bio robotike ?
 

DUA

V.I.P
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
4,914
Pikët
133
Kur te ngordhe qeni... do gjeje dashurine e jetes me nje gomar... aty do kuptoje qe zgjedhjet e meparshme ishin te gabuara🤣
Nuk e besoj. Qeni ka bashkëjetuar me të qysh kur ishte e martuar me macen. Pas shum vitesh, besoj do martohet me miun e shtëpisë, po pati 😂
 

Punk1

V.I.P
Anëtar
Aug 25, 2020
Postime
14,606
Pikët
113
Nuk e besoj. Qeni ka bashkëjetuar me të qysh kur ishte e martuar me macen. Pas shum vitesh, besoj do martohet me miun e shtëpisë, po pati 😂
Kjo nuk ekziston si mundesi... miun patjeter qe e ka ngrene macja para se te ngordhte🤣
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
(y)Unë kam qasjen që.....
Nëna është Nëna
dhe....
Babai është Babai.
Shpresoj që shoqëria jonë të ketë një mbrojtje morale të brendshme që diktohet nga emërtimet tradicionale të Rusisë.
Me kalimin e viteve kemi mësuar për njëri-tjetrin respekt, themeli i kulturës shpirtërore tradicionale.

PS....dha dhe nja dy raste tek axha si SHEMBUJ,apo se CFAR na del.


FAZITI....une do kisha deshire,qe Putini te kishte ftuar do SKERBYTHJE gazetare nga VARREZAT.

AproPO..... per te ftuarit qe ishin 507 si pjesemarres.


Noi doktor,
kimist,
fizikant,apo LLAPAqene tip qakos....munet me na i shpjegue masat paraprake?

Tenkju.
 
Last edited:

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,814
Pikët
113
Crux psikologët për gay dhe lesbian nuk thonë asnjë gjë negative. Ne i shikojmë shumë normal, dhe problemi është tek shumica. Për ne janë ok. Nëse do mendim profesional po ta jap, këta njerëz janë në rregull, nuk kanë asnjë gjë pse janë ashtu.
Te te jap une nje mendim superprofesional, duke e kapur demin nga briret.
Do shpjegoj pse ajo qe ju quani martese gay eshte total nonsense.
Sic dihet martesa eshte institucion i lashte, dhe ka nje arsye themelore pse i eshte dhene ky emertim. Do merrem me vete etimologjine e fjales.

Martesa( shqip) e ka origjinen( po ashtu si marriage anglisht) tek fjala latine matrimonium, e cila eshte e perbere nga mater( mama, nene) dhe monium qe eshte sufiks dhe do te thote aksion. Pra nje aksion qe ndermerr nena(mamaja). Qartesisht aksioni i mamase eshte te gjeneroje femije. Por qe te gjeneroje femije kesaj nene-mater, i duhet nje baba-pater, dhe gjithe procesi quhet matrimonium, pra martese, detyrimisht mes nje burri dhe nje gruaje. Ne shqip kjo fjale ka hyre nga latinishtja vulgare maritaticum dhe me pas nga maritatus=martese.
Pra sic shihet qarte rrenja e fjales eshte mamaja-nena.
Pra cfardolloj bashkimi mes dy burrave apo dy grave keta pallat ligjevenes duhet te shpikin apo gjejne nje fjale tjeter dhe ta bejne ligjore. Nga dy burra nuk mund te jete asnje prej tyre mama, sepse nuk gjenerojne biologjikisht femije, as mes dy grave nuk quhet martese sepse asnjera nuk gjeneron dot femije nga partnerja.

Un nuk jam kunder aspak si jetojne te tjeret, eshte bytha e tyre. Jam komplet dakord te rregullohet dhe statusi i tyre ligjor. Por ta emertosh martese mes dy burrave apo dy grave perjashtohet KATEGORIKISHT.

Gjeni emertesa te tjera.

Ps. Vini re, mater= mama, nuk do te thote thjesht grua, ka gra qe nuk behen kurre mama. Mater= mama/nene do te thote grua qe gjeneron femije.

Sesi dreqin mund te jene dy burra mama, apo dy gra qe lepijne njera tjetren, kte une nuk mund ta kuptoj dot kurre.
 
Last edited:

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,814
Pikët
113
Pse nuk eshte gjetur shpjegimi qe pse lindin a behen keshtu?
Une mendoj se nuk lindin por behen.
Ne kozmos ekziston ligji i unitetit dhe luftes se te kundertave.
Ajo qe filozofia lindore e quan si jin dhe jang, si drita-erresira, aksion-reaksion, femer-mashkull, poli negativ poli pozitiv etj etj spo zgjatem( se ka shume shembuj). Te kundertat, lufta dhe uniteti i tyre garantojne harmonine kozmike.
Por ka gjithashtu deviacione qe perfitohen gjate rruges.
Cila eshte e kunderta ime ne rastin konkret? Patjeter qe eshte femra. Po nje burre i devijuar i cili mendon se eshte femer mund te jete e kunderta ime apo si une? Jo kurre, ai nuk eshte as e kundert e as si une. Nuk eshte e kundert sepse nuk eshte femer, dhe nuk eshte si une sepse ka iluzionin se eshte femer. Pra harmonia eshte prishur, jo per mua, sepse shumica e njerzve ne bote jane heteroseksuale, eshte prishur per ate.
Keshtuqe ata jane grupuar vecas duke krijuar nje situate fallco te te kundertash si jin dhe jang. Ku ne nje cift burrash njeri merr rolin e femres dhe tjetri te burrit, shpesh here i ndrojne dhe rolet.
Gjithsesi eshte nje situate fallco-fake. Harmonia kozmike prishet me gjera fake.
 
Last edited:
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,312
Pikët
113
Une them me siguri matematikore-gjinushore se kjo ketu poshte nuk eshte lesbike:

12 Janar, 2022 22:58
EvoAshtu siç ishte edhe bashkimi i saj me “Foltoren” po aq surprizë ishte edhe vendosja për t’u larguar në Amerikë dhe “braktisur” ish-kryeministrin Sali Berisha pas protestës së dhunshme të 8 janarit në selinë blu. Por Evi Kokalari duket se është e paqëndrueshme në deklaratat e saj.

Një ditë më parë ajo njoftoi se ka vendosur që të distancohet nga politika në Shqipëri per arsye personale dhe se duhet t’i kthehet jetës ne SHBA. Por vetëm disa orë më pas duke mohuar veten e saj ajo shkruan se nuk është shkëputur nga ajo që nisi me 9 shtator dhe se deklarata e saj është keqkuptuar.

“Eshtë gjithashtu e qartë që ajo që shkruajta dje, është keqkuptuar si braktisje dhe si shkëputje e plotë nga ajo çka filluam në 9 Shtator, dhe për më tepër është keqpërdorur nga të majtët ku tashmë bën pjesë dhe grupi Bashës. Si e tillë dua t’ju them se më keni sërish në dispozicion TOTAL, si gjithmon – pa “paratë e foltores” apo të dikujt tjetri, siç akuzojnë bodyguardet e Lulit. Lufta për pluralizmin Shqiptar vazhdon, dhe është një luftë që do ta fitojmë. Fakti që nuk jam gjithë kohën në Tiranë, s’do të thotë që nuk angazhohem. Përkundrazi, ndihmoj në drejtime të tjera. Gjithashtu e bëra të qartë më parë që jam në komunikim të përditshem me të gjithë anëtaret e Komisionit, dhe në asnjë moment nuk kam thënë se jam larguar nga ai. Për mbështetësit e mi, më vjen shumë keq që deklarata e djeshme ju ka dekurajuar. Nuk isha e vetëdijshme që mund të krijonte atë lloj reagimi. Ndërkohë, gjithnjë do jem në krahë të Berishës, sepse besoj se është guri i fundit që e mban opozitën nga shkatërrimi total”- shkruan Kokalari.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,432
Pikët
113
Vendndodhja
My own way

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
Cudi...te GJITHA = PISLLIQET ka axha vine.
Rastesi?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
Barazia gjinore!
Just look at weddings these days. Even though over 50% of marriages end in divorce, and women are soooooo oppressed, they want to blow 2 million on a lavish and extravagant wedding, only to get divorced 2 months later, and take the guy for everything. We need to get rid of no fault divorce....someone is ALWAYS at fault, and men need to stop being used , and victimized. I just hope this awakening of our gender takes root, and makes things finally equal, otherwise we are just blowing a lot of smoke, and not really accomplishing anything. If we fail....there will be no 2nd chance. Society and feminism will destroy us for all time. We will never again have a shot at being taken seriously, or a chance to matter. We are already marginalized, whether intentionally or unintentionally, the result is still the same.

Sipas....
unnamed.jpg

Caubojs ky,ne e ka SHUME DREJTE(sipas meje).
Ato....OJQ...NUK jane kshu kot,ose ndihmojne societine me flamur,apo ndihmat i japin falas,dhe ne krye ASHT....
LALKA,VRROMS=TORRJA eri.

KLM.
 
Top