• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

LISTA “VIP” E PUNONJËSVE TË ALBKONTROLL.

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Une skam lidhje me falagen kriminale te bashes 🙄
Ti mund te Mos kesh lidhje 😳 ...por ne te njenten kohe te thashe qe ke qe ne mengjes qe te cahet goja lart e poshte pa lidhje pas Sales & co... tani o ke o s’ke , sepse Luluja nga Sali gomari ka dalur fundja fundit se nuk mbiu lart nga qielli jo . 😳
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,966
Pikët
113
Ti mund te Mos kesh lidhje 😳 ...por ne te njenten kohe te thashe qe ke qe ne mengjes qe te cahet goja lart e poshte pa lidhje pas Sales & co... tani o ke o s’ke , sepse Luluja nga Sali gomari ka dalur fundja fundit se nuk mbiu lart nga qielli jo . 😳
Ok 🌷🙄
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
Berisha nxjerr emrat: Ja kush janë të afërmit e socialistëve të Ramës që punojnë në Albcontrol
View attachment 86259

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar se qëndron pas protestës së kontrollorëve, të cilën Rama e konsideroi tentativë për “grusht shteti”.

Për Rtv Ora, Berisha duke ju referuar Ramës si një njeri i rrjedhur, tha se ai akuzën për “grusht shteti” në të vërtetë e kishte për një seri deputetësh socialistë, të afërmit e të cilëve punojnë në pozicione kyçe në Albcotrol.


Berisha: Më lejo t’ja kthej pak siç e meriton sepse ai njeri me atë që nuk thuhet, rri, e ka në gojë nga mëngjesi në darkë dhe në Parlament kur nuk i mjaftonte i veti merrte dhe të familjes së tij. Është një turp dhe faqe e zezë njeri që i lejon vetes të përdorë fjalët më vulgare dhe banale po degradon dhe denatyrohet gjithnjë e më shumë si njeri.


Akuza reale për “grusht shteti” ai ka ndaj Fatmir Xhafës, Paulin Sterkaj dhe një seri socialistësh të tjerë njerëzit më të afërt të të cilëve janë sistemuar në pozicione kryesore në Albcontrol. Nuk mund të them gjë tjetër, ai i rrjedhur mund të flasë në këtë mënyrë por të themi se nuk është i rrjedhur, është një njeri i cili i kompleksuar nga disfata e tmerrshme që e pret nuk di se çfarë flet.


Berisha tha se ministrja Balluku, e cila më herët ka qenë drejtoreshë e Albcontrol, është akuzuar me dhjetëra herë nga punonjësit e kësaj komopanie për vjedhje dhe abuzime të fondeve.
Berisha: E vërteta është se nga punonjësit e Albcontrol ajo që unë e quaj ndrikull grykësi Balluku është akuzuar me dhjetëra herë për vjedhje dhe abuzime të tmerrshme të fondeve të asaj ndërmarrje të cilat herë pas here dhe unë i kam bërë publike.
Ai thotë se zgjidhja e kësaj çështje kërkon dialog dhe vënien para përgjegjësisë të atyre që e kanë çuar në falimentim kompaninë.
Berisha: Qëndrimi im ka qenë i kristaltë, të vendoset dialogu dhe të shqyrtohen kërkrsat e tyre. Të nxirren përgjegjësitë për ata që e kanë çuar atë sipërmarrje në falimentim.
Ndërkohë gazeta Shekulli ka publikuar listën e emrave.
Ajo është si më poshtë:
Po këta që kanë vjedhur rrogën , do dënohen...
Është arrestuar ndonjë prej tyre për zhvatje...
Ka nisur ndonjë hetim, është marrë njeri në pyetje se kush i ka emëruar ....
Se për të kursyer lekë i shkaktua gjithë kjo krizë prandaj nuk besoj se do të tolerojnë këtë vjedhje të buxhetit....


Kush ishte ajo çupa që merrte rrogë si shefe ujësjellësi ?

Qenka praktikë kjo vjedhje
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,695
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Po këta që kanë vjedhur rrogën , do dënohen...
Është arrestuar ndonjë prej tyre për zhvatje...
Ka nisur ndonjë hetim, është marrë njeri në pyetje se kush i ka emëruar ....
Se për të kursyer lekë i shkaktua gjithë kjo krizë prandaj nuk besoj se do të tolerojnë këtë vjedhje të buxhetit....


Kush ishte ajo çupa që merrte rrogë si shefe ujësjellësi ?

Qenka praktikë kjo vjedhje
Ishte e shoqja e Albanit të dudushëve (mos qofsha gabim) me një burrelse që manaxhon një pordhal me subvencion të velinës së bashkisë.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
6,436
Pikët
113
Po këta që kanë vjedhur rrogën , do dënohen...
Është arrestuar ndonjë prej tyre për zhvatje...
Ka nisur ndonjë hetim, është marrë njeri në pyetje se kush i ka emëruar ....
Se për të kursyer lekë i shkaktua gjithë kjo krizë prandaj nuk besoj se do të tolerojnë këtë vjedhje të buxhetit....


Kush ishte ajo çupa që merrte rrogë si shefe ujësjellësi ?

Qenka praktikë kjo vjedhje
Bieta sulo dhe Mira kazhani
ekspertet e ujsjellsit qe ngelen me papagall ne dore duke rregullu tubat e titones.. sidomos kjo mira kazhani .. goc puntore
1617986449565.jpeg

por te kjo lista jan dhe ca kokrra te Pd qe kan marr me qindrra mira € qe saliu si ka permendur 😊
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
Bieta sulo dhe Mira kazhani
ekspertet e ujsjellsit qe ngelen me papagall ne dore duke rregullu tubat e titones.. sidomos kjo mira kazhani .. goc puntore
View attachment 86317

por te kjo lista jan dhe ca kokrra te Pd qe kan marr me qindrra mira € qe saliu si ka permendur 😊
Futi të gjithë t'i njofim se qenkan goca e çuna me lek
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,218
Pikët
113
Nuk jam militant une edlin ... por si ka ardhur koha mendoj se do behem se buka e partise eshte me e embel 😂
Po rri rehat or çun...
Janë çorba të prishura ato...

Duhet të jesh doç të merresh me atë sport, mo të them ndonjë llaf tjetër
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
29,342
Pikët
113
Po rri rehat or çun...
Janë çorba të prishura ato...

Duhet të jesh doç të merresh me atë sport, mo të them ndonjë llaf tjetër
Partij ja ka heq njollat, atyre te ujesjellsit me Diksan, liquide,..
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
24,357
Pikët
113
S'ka gje ne dore Saliu. Ka 8 vjet qe ka ikur nga pushteti.
Ti vazhdo me fajin e ka saliu.
Nje muhabet ke ti, ska gje Sala. 🤦‍♀️ Po nuk thua shyqyr qe ska gje ne dore ??!!! Pa pasur gje ne dore e shif c’ben. Nuk largohet qe nuk largohet nga faqja e pulitikes, nga faqja ectokes. We don’t wanna hear or see him anymore!!! Duhet te kish dale ne pension me kohe e te shkeputej nga poltika, sic ben gjithe botaaaa! Por nuk e ben sepse eshte I perlyer me korrupsion n blood. Po te kthehet ne qytetar I rregullt sic do ti kish hije, ka frike se e kap ligji. Prandaj e perzien ket corben shqipare shpesh ai. Kerkon mandat deputati prape se po i ra imuniteti e hengriiiiii, ska as Noe ti dal per zot. Qashtu mos t’lexoj me t’njejtin muhabet, ose perdore per njerez me kufizime mendore, disabilities se ndoshta Ta besojne ato, ketu never again!!! 🤨
 
Top