• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Masakra në Nice/ Gruaja e shqiptarit Endri Elezi kundërshton ekstradimin në Francë: Ne nuk jemi terroristë!

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
Kalamojt e mi jane ne terezi....tha i madame.
Ik zonje tani,ju pergjigj nje ....Mon-SIGNORE.
Ndoshta i VETMI qe KISHTE (dhe JO bente) MORAL.
Se ne Qishe te TAN...lajn mekatet.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,485
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ka ndodhur edhe ne...Berlin.
E njejta skeme.
I njejti vit.
Te njejtet...autore apo nga vine.
KTO jane PASOJAT e = Arabischer Frühling.
SystemA ... duhet te kuptosh dhe te besh dallimet se per c’fare Po flas .. se fundja fundit vret edhe fjala dhe krim eshte edhe ky.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
SystemA ... duhet te kuptosh dhe te besh dallimet se per c’fare Po flas .. se fundja fundit vret edhe fjala dhe krim eshte edhe ky.
Per NDODHINE....ate femren nuk e gjykoj dot.
Ndersa ky.................le te perfundoj ATJE ku e meriton.
Kete e vendosin....gjykatat.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,391
Pikët
113
Po mirë thotë....
Ata janë tregtarë jo terrorista...
Me këtë llogjikë ... gjithë prodhuesit e armëve janë terrorista
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,596
Pikët
113
ata jane tregetare te ndershem terroristash edlin, por vetem!
i shesin neper skena te pasurish derisa rriten dhe i qerojne nje nga nje, keshtu funksionon bota!
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,391
Pikët
113
ata jane tregetare te ndershem terroristash edlin, por vetem!
i shesin neper skena te pasurish derisa rriten dhe i qerojne nje nga nje, keshtu funksionon bota!
Në s'dimë gja...
Po për shitjen e armëve , dënohet si kriminel...
Përndryshe cilësohet terrorist edhe shitësi i enëve të guzhinës kur ndodh terror me thika buke
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
16,376
Pikët
113
Ngadelesoni gjykimet . Nje njeri eshte fajtor vetem kur eshte vendosur nga gjykata. Edhe atehere ka mundesine tjeter te jete gjykuar gabim e ta kete ngrene kot. S’ka vetem nje ane historia. Evropa do qe te kapi dike me i thene qytetareve qe ja krimineli u kap. Po me shume per te qetesuar turmen sesa per te ushtruar drejtesine.
Le te shohim cdo ndodhe e me pas te mbulojme cdo gje me balte. Fjala kriminel eshte njecike e rende e nuk eshte mire te leshohet me hamendje. Tregeti te ndaluar bejne gjysma e botes .
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,596
Pikët
113
leafa, shteti ne fillimet e tij ishte nje ngrehine e ideuar vetem per te mbrojtur banoret e dobet por edhe ata normal, banoret e tjere ata qe mbijetonin vete, vecori e tyre eshte qe nuk kane pordha, gjithnje distancoheshin nga shteti dhe formonin mbreteri te dukshem apo nenujore, te fshehta!
kurse terrorizmi apo gjarpri i tyre, gjithnje i ka pas vrare njelloj banoret dhe nuk ka qene e mundur te ndalohej nga shteti, por duheshin struktura te tjera per kete lloj pa-arsyeje!
 
Top