• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbaj mend nga ajo kohe (brezi 1975-1985)

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
Ti ecen me versionin e historise qe e tregon goja e Kastriot Myftarit, qe e ben Edi Ramen sternip te Ahmet Zogut.
Nuk e di se kush eshte Kastriot Myftari dhe nuk eci me versione. Kam idete e mia ku rruga e vrasesit eshte ajo me e thjeshta.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,325
Pikët
113
@doganieri shife i cik ktu ke baba, dhe me korigjo nese m'ka lon menja dhe memoria: :)
- Ke 800-ta VM (Vale te Mesme) dilte Radio Titograd qe nigjojshim Pozdravin -qesh-
- Ke 1000-shi dilte Radio Tirana me emisionin e preferuar Heroizmi i Popllit tone ne Shekuj ora 12:00 -qesh-
- Pak me majtas se Radio Tirana, dilte Radio Uno ndersa po ti jepshe pak ne te djathte dilte Radio Due me Hit-Parade e famshme cdo te shtune ora 13:30 dhe ritransmetim 16:30 uhr!
I njejti emision transmetohej edhe te Dielen ne oren 13:00! (Gjithmone ne Radio Due)
Praktikisht Tirona ishte ne mes te ktyre dy tansmetuesve! (Radio Uno dhe Radio Due) :).
- Duke vazhduar akoma pak majtas pra pertej Radio Uno, dilte nji stacion yugosllav qe quhej : Radio Bar dhe qe ishte Radio e Tivarit ne Crna Gore (YU). Kjo radio te kenoqte me musike Pop-Rock te kohes te viteve 80 dhe rock'un Yugosllav.
E mira e kesaj studio transmetimi ishte qe nuk kishte reklama, llafe koti etc etc...
- Tek 600 VM dilte Radio Beograd por pak me dobet se te gjitha te tjerat qe permenda me siper!
Duke shkuar djathtas me manopolen, ne 1400 VM dilte stacioni me fame botnore qe i pelqente aq shume @drague , dhe qe ishte:
"Radio Tirana per Shqiptaret Jashte Atdheut" qe transmetonte nga Radiostacioni i Fllakes (Durres) dhe qe mbyste gjith Evropen me sukseset e Shqiperise Socialiste, fanar ndricues neper bote. -urra-
- Ne mes te 10-tes dhe 11-tes ne VS (Vale te Shkurtra) transmetonte VOA me Elez Biberaj cdo dite ne oren 18:00, dhe ne 20:30. :)

( o @cool_shqype , o @murik, po ju mer babe mani men gjo? ) -qesh- -gezuar-

Ne fakt Moment
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Shkolla e ime...perAFER e kishte = PALESTREN.
FAZITI....ne Elbason apo tek plisat MATANE vesheve,KSHU ore MESIMESH.......NUK marrin dot,SEPSE jane = PARAZITE.

PIKE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Shkolla e ime...perAFER e kishte = PALESTREN.
FAZITI....ne Elbason apo tek plisat MATANE vesheve,KSHU ore MESIMESH.......NUK marrin dot,SEPSE jane = PARAZITE.

PIKE.
Pak si te veshtira dhe te dhimshme per moshen....Beno?
Tu nejt ne BYCE...NUK del gjo,se ne ATO kalamoj jane,dhe NUK besoj qe si duan mesuesit ose ata/o qe ju kon bo kryet.
Ne sma do menja qe ju mesojne.............birat e ritave se ku ndodhen, per MOSHEN qe kane.
DANKE.
 

Eba

Anëtar
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
72
Pikët
18
Shkolla e ime...perAFER e kishte = PALESTREN.
FAZITI....ne Elbason apo tek plisat MATANE vesheve,KSHU ore MESIMESH.......NUK marrin dot,SEPSE jane = PARAZITE.

PIKE.
Ku eshte kjo palestra ne Elbasan? Ajo e pedagogjikes?
 

Eba

Anëtar
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
72
Pikët
18
Ku eshte kjo palestra ne Elbasan? Ajo e pedagogjikes?
Ja paskam futur kot. Mu duk disi si ajo. Beja stervitje perdite e vogel. Kto te pakten paskan kembet te mbrojtura ne duhet te benim nxehmjen me maja ne parket. Te qaje pastaj nuk behej fjale.
 
Top