• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbreti i Kuq!

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,571
Pikët
113
nje here e nje kohe bota nuk ishte e ndare ne shtete por e ndare
ne dy mbreteri te medha. njera mbreteria lindore sundohej nga luani
i lindjes, me floke te verdha dhe fytyre te zbehte si djelli i mengjesit,
kurse mbreteria perendimore sundohej me drejtesi nga luani i fundem
me krife-mjeker te kuqe dhe fytyre si djelli ne perendim.
Mbreti lindor e kishte inat dhe zili vellane e tij te kuq per shume shkaqe
psh. grate lindore ishin si meshkuj, jo terheqese dhe me klitor sa nje gisht
sikur te ishte penis mashkulli, pastaj ishin edhe leshatore. Kurse ne perendim
femrat e tyre ishin elegante dhe magjike sikur gazelat ne kullote dhe te egra
te virgjra dhe te pastra dhe pa klitor-penis. Po ashtu edhe ushqimet, mollet
lindore te tharta dhe te vogla sikur thana dhe as qe krahas u rrinin molleve
te medha dhe me tul te perendimit.
Mbreti i kuq kishte nje nuse, mbretereshe shume te bukur, dhe per kete arsye
mbreti lindor e urrente edhe me shume. Ai kishte rene ne dashuri me mbretereshen
e kuqe qe ne diten e pare qe e kishte pare...dmth sa here i kujtohej ajo dhe
kishte kohe qe ia kishte varur gruas se tij torben. Ai shpesh mbyllej ne dhome dhe
enderronte gruan e vellait te tij te kuq per ore te tera derisa prishej dhe renkonte.
Renkime qe i kishin degjuar sherbetoret dhe kishin raportuar menjehere tek gruaja e tij.

Mbretit te verdhe, lindor, i ishte mbushur kupa dhe nuk duronte dot me. Keshtu qe vendose
ta vrase dhe ti marre mbreterine dhe gruan, njehere e pergjithmone. Me rastin e 40 vjetorit
te zhdukjes se pucisteve dhe cifuteve, intriga qe i kurdiste vete, ai vendos te organizoje nje
mbremje me te ngrena dhe te pira ku do ftohej vete vellai i tij, mbreti i kuq. Erdhi nata e
darkes se madhe dhe te gjithe, edhe mbreti, kishin ardhur per darke, nderkohe ai kishte marre
me vete helmin e zi, te blere nga gjarprinjte me pika, ata tropikalet, dhe ne nje cast pavemendje
te mbretit, ia hedh ne gjelle. Mbreti e shijon gjellen me gjuhen e tij mbreterore dhe i vjen e hidhur
por ngaqe nuk donte te bente skandal vazhdon te haje pjaten e tij prej porcelani, balte lindore.
Helmi bashke me ushqimin perhapet ne gjithe trupin e kuq dhe pas gjysem ore beteje me te, mbretit
fillojn ti merren mendte dhe pas pak nje shtrengim ne zemer dhe keputet perdhe. Menjehere lajmi u
perhap sikur te kishte rene kolera, nje tjeter kurth i tij, dhe me pas degjoheshin vetem ulerima
psheretima, renkime, kercenime por fajtori nuk u gjend,apo nuk u vertetua kurre, duhet thene.
Pas nje muaj zije, mbreti fillon ti dergoje letra te perzemerta dhe erotike vejushes, duke e ditur
etjen e gruas ne zi dhe ngaterresen e ndjenjes se paster, dhe duke u siguruar per intimitetin e leterkembimit.
Ajo nuk deshte, ajo e kishte tmerr vetem mendimin qe me vone dikur i duhej te martohej me nje kalores
perendi, perendimor. Por shpirti i saj si vese pranvere qe loz me gjethet e njoma pa e humbur karakterin,
pa mundur te avulloje apo harroje ndergjegjen, tashme ishte nen kthetra te mprehta joshje magjike.
Pas 1 viti leterkembim dhe Antelopa, Kleopatra, u dorezua pallatit lindor, ku vinte per vizite ne fillim
fshehtas dhe me pas haptas pa u dhene rendesi gojeve te liga, atyre qe nuk dine te pranojne humbjen dhe humbasin
diku ne vetvrasje apo pije ekstreme.
Pas 1 viti marredhenje seksuale lindore, quazi orgji, dhe pas dy tre deshtimesh te papritura mbreti i shpreh haptas
ndjenjen e tij te ndershme per martese duke e siguruar qe nuk tallet, qe nuk po e ve ne loje me.
Ajo nuk donte, ajo donte te kthehej dhe ta harronte kete histori te rastit, ashtu sic i dukej asaj, dhe te fshihej
ne sallonet e perendive sic benin zonjat e tjera dhe ajo dinte plot raste sekrete te atyre pallateve perendi-more.
Por pasi u mendua, nuk mund te bente ndryshe dhe pranon te marre per burre ish vellane e mbretit, mbretin e madh lindor
dhe ceremonia, njoftimet darka dhe martesa mbaruan shpejt e shpejt.
Tani mbreti i kuq, vellai i tij imagjinar, ishte nje e kaluar e trishte dhe per tu harruar, keshtu qe ai filloi menjehere
nga puna. Ne fillim ai nuk rronte dot klimes malore nordike. Malet lindore kineze kane klime dhe te ftohte shume me te ndryshem sesa
malet e mbreterise se kuqe dhe per kete shkak u vendos perbri tyre ne nje fushe te madhe te pabanuar me pare, ku ndalohej
popullimi i natyres se paster nga ligjet e vjetra, dhe e quajti Kellt-ik, qe ne gjuhen e tij donte te thonte Ke'llt apo
ai qe hedh faren, krijuesi. Pushteti brenda mbreterise sihte i siguruar dhe me pelqesen e mbretereshes hyri ne thellesi dhe
shkaterroi shume arritje, suksese, te mbretit te kuq si psh pasqyrat magjike, radaret te cilet krijonin nje mur-rreze mbrojtes kundrejt
lindjes ose laboradoret, qente ushtaret specjale me te cilet ai mburrej etj..

Duke qene i qetuar ne ndergjegje tashme, i kthehet nuses se tij dhe kalojne nje kohe te mrekullueshme, te pamekat, ku ajo lind tre
femije, djem, si engjej.
Njeri ishte i shkathet dhe elegant me hunden sqep dhe e quajti Fin-land, qe dmth zog-zoti i tokes.
Femija i dyte ishte i rrumbullaket si sy dhe i ngjante shume ish vellaut te tij qe kishte vdekur nga zemra dhe prandaj e quan
den-mark, qe dmth 'ai' i mallkuari apo 'ai' i refuzuari.
I treti i ngjante krejt atij, gjigant ne muskuj dhe virtyte dhe i pafaj apo nuk dinte cishte faji dhe per kete e quajti nor-veci,
qe dmth i 'un' i poshtri apo 'un' i virtytshmi i vetem.
Ai nuk kishte asnje armik te hapur per shume kohe pervec nje qukapiku qe shante gjithe diten dhe gjithefare. Edhe pse nuk arriti
te ishte i lumtur, ai ndihej i qete dhe i padjallezuar me kedo qe dyshonte andejpari.

Por njerezit, besniket, e mbretit te kuq nuk kishin vdekur. Edhe pse te helmuar dhe te goditur per vdekje ata nuk i kishin ndalur hetimet
per ceshtjen e vdekjes se mbretit te tyre. Ai kishte vdekur nga zemra dhe kishte kohe qe ankohej per te. Por ndodhia ishte e papritur dhe e
pabesueshme dhe pothuaj mund ta gjenin fajtorin por nuk kishin fakte. Per kete fshehtas nisin te kerkojne ndihme ne klubet sekrete te heronjve.
Dihet qe cdo perralle ka heronjt e saj. Ata menjehere refuzuan ceshtjen, sipermarrjen dhe zgjidhjen e saj. Pothuaj te gjithe heshtnin dhe largoheshin prej tyre sikur ti
pergjonte ndonje manjat psikopat dhe krejt agresiv edhe pse krejt te fshehte. Por jo Qerosi. Nje nga me te miret e heronjve edhe pse jo me i miri
dhe i refuzuar ne klubin e engjellit te kuq apo engjellit perendi, ai pranoi menjehere per shkak se kishte nevoje per para dhe fame.
Me koken tullace dhe syte e kalter, pra qe nuk stermendonte nuk ishte kungull-koke perendish dhe trupin si te tigrit, apo armikut kriminel, dhe
armen e tij te vecante , topuzin magjik apo topuzin lazer sic arsyetohej ai kur e kritikonin qe po behej magjik apo i larget perdite e me shume,
niset ta hetoj ceshtjen vete dhe nga fillimi. Ne fillim i duhej nje gjeneze e ngjarjes dhe e fakteve dhe vertet mbreti kishte qene i semure por nga
zemra. Dhe kishte vdekur naten. Ne nje kerkim ne google dhe statistikat e vdekjeve nga zemra naten ishin 90 per qind por jo ne 6 te mbremjes kur i kishte filluar
kriza por ato ndodhnin ne mesnate kur trupi prehej dhe kerkonte difektin me kembengulje. Pra dyshimi mbetej. Se dyti mbreti ishte me oreks te mire
ate nate dhe pra nuk ishte i semure nga zemra per momentin...por megjithate sikur ai...Ne cast i nderpreu kerkimet per shkak te nuhatjes se tij te
pagabueshme. Mbreteresha, ndryshimet e saj rrenjesore dhe prishja e karakterit. Per kete vlonte gjithe mbreteria nga thashethemet dhe ato kishin vetem
nje fajtor, mbretin. Pista e tij e vetme hetimore ishte pra miku i paftuar apo mbreti i verdheme.
Dyshimin per te hetuar qukapikun, armikun e perjetshem kritikun e madh te sa e sa letrave prej druri kunder mbretit te kuq e largoi menjehere nga koka e tij persosshmerisht tullace.
Ne cast mendon qe nuk ka kohe per te humbur dhe niset per ti bere nje vizite jo legale ne pallatet e mbretit. Ne mengjes sapo kishte zbardhur dita dhe
qerosi ishte mbi laptopin e fshehte te mbretit. Pas nje kontrolli te imet te adresave, hyrje daljeve, pertej programit te pafajshem windows ai zbulon
adresat e nje rrjeti helm prodhuesish lindore dhe ditarin sekret te poezive, letrave te dashurive te mbretit. Ato letra nuk ishin shkrimi, stili i tij
por te nje poeti rus me shume pak fame apo i ndaluar.

Mbreti rastesisht hyn ne dhome dhe ven re qerosin mbi laptopin e tij. Si dy tigera i kthehen njeri tjetrit dhe njohin ate. Qerosi nxjerr topuzin e tij lazer
dhe qellon por mbreti ndez antifurtin e tij te rrezeve gama dhe gjarperinjte lazer te topuzit perplasen ne murin magnetik dhe shtyhen menjane. Mbreti qesh si femije dhe i zgjat doren duke mos dyshuar, duke mos dashur te besoje qe mund te mbaronte kunder nje armiku te tille, ne nevoje per para dhe fame. Por qerosi para se mbreti ta magnetizoje dhe cmende nxjerr nga xhepi foton e gruas se tij, foto shume e vjeter, dhe duke qene i bindur qe kishte te bente me psikopatin tejet te rrezikshem vrasesin serjal te mbretereve daneze, ia drejton ne fytyre. Sapo sheh mbretereshen e re dikur, danezken, tashme gruan e tij ai humbet kontrollin dhe nxehtesia e ndjenjes e pushton te terin. Duke mos patur me kontroll mbi veten ai shkon ne qoshe dhe si dikur kur pergjonte danezet fshehtas, nxjerr penisin dhe fillon te masturbohet. Qerosi menjehere ve re qe rrjeta magnetike nuk ishte e persosur por ne tulet e vitheve, te cilat kishin dale ne pah per shkak te kerrusjes se mbretit ne qoshe, ishte e cthurur dhe i leshon dy gjarperinj lazer drejt vitheve. Gjarperinjte e bindur dhe te bardhe, pa jete dhe dyshime dredhojne brenda vitheve dhe pasi kane pershkuar trupin brenda 3 sekondave
kafshojne zemren e verdhe dhe te dhjamur te mbretit. Pas pak vdes, i shtrire me gojen me shkume orgazme, me syte e zgurdulluar dhe penisin perjashta. Veti qe nuk i viheshin re ne jete. Por qerosi nuk ka kohe per te humbur dhe as arsye per te shpjeguar nese do te kapej atje dhe kercen perjashta dhe zhduket ne pyjet pafund.

Skandali merr dhene dhe kudo dyshojne per 'Doren e Zotit' apo per nje hero perrallash qe ve drejtesi me fe dhe moral vetem. Qe nga ajo dite ajo mbeti e ve e vetme. Besnike tashme per shkak se valet magnetike nuk e sillnin me ne qejf dhe shpirti i saj i shpuar dhe shpartalluar po thurte vetveten dhe ne fund do i dukej vetem nje si gunge apo kaprico karakteri ngjashme me zonjat franceze qe dyshojne me te drejte ne te huajt sidomos ne ata lindore.

Qerosi ka edhe nje takim dhe me pas eshte i lire apo i fshehte si me pare. Pas takimit me ish keshilltarin e mbretit te kuq dhe nenkuptimit te heshtur te te dyve, ai i dorezon qerosit nje cek te bardhe apo lirine nga paraja dhe ne zemrat e tyre nuk ka me vend per mitin e heronjve apo engjellin perendi dhe po ngrihej lapidari i shenjte i qerosit.

Pasdite qerosi po shetiste buze lumit te fshatit te tij, dihet qe heronjte nuk rrojne dot ne lindje dhe qytete me zhurme, dhe nxjerri te shohe per te fundit here fotografine e gruas daneze. Cfare e terhoqi mbretin psikopat ne te? Apo ai ishte thjesht i cmendur dhe ajo nje viktime e rastit? Sido qe te ishte ai nuk mund tja lejonte vetes ndjenjes seksuale kundrejt dickaje kaq te ndaluar dhe poshteruar, keshtuqe pasi e flaku ne lume bukurine aristokrate, aty ku shkelqente permes ujit qe merrte nga djelli lindor rreze, ajo u zhduk poshte drejt ujrave te qete dhe te erret.
Me pas Qerosi u nis drejt shtepise te se dashures se tij dhe rrojten gjithnje, edhe pse jo zoterinj aristokrate, te lumtur e te gezuar per shume vjet.
 
Top