• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendja e shendoshe ne…palester

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

raporti varet nga lloji i palestres

ka palestra me me shume femra ka palestra me shume pak femra, ka edhe palestra qe femrat mund te jene me te shumta, por ato rrezik do jene me shume yoga se per stervitje :p

Ec edhe pak me tej ... e dil , ndalo tek kafenete. loool

Une po flas per palestra ne pergjithesi - mix , qe frekuenton/j ne jeten e perditshme, jo k'to me moto happy ending, yoga stretches a ku di une....k'to jane kategori per njerez te percaktuar , nuk i njoh e as nuk i frekuentoj.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,204
Pikët
113
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

teoretikisht, por edhe ne praktike 75 % te abonuesve te palestrave, javen e pare jane te rregullt, pastaj javen e dyte... hë sot e kam nje termin, pastaj javen e trete, perseri do te gjeje edhe ndonje arsyetim dhe nga muaji i dyte deri ne fund te vitit, a ik apo nuk ik max. edhe 4-5 here te tjera, ja kjo eshte palestra... mendja e budallait i qon parate e tija ( diku 2500 ojra) ne konto te palestres per 5 hajde te themi 10 stervitje ne vit.

hajde mendje, hajde. I njoh te pakten 4-5 veta qe keshtu e bejne palestren, pastaj me bie rruga ti shikoj, gjithe ajo palester 5-6 veta mbrenda ne velospica :D hipur.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,182
Pikët
113
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Po nuk e marin te gjithe te plote abonimin, ka nga ata qe e marin per te shfrytezuar vetem palestren, disa vetem pishinen. Varet edhe nga oraret. Sdq, nuk jane te lirta palestrat ne Tirane. Kjo ka çmime pak me te larta se eshte me ekskluzive. Por ideja eshte qe edhe ata qe vijne nga jashte te mos ankohen ose te mos shesin mend. Do standarde perendimore, ja ku i ke.

Per happy ending ajo te krijon mundesite, po s'qe i zoti me i kap vete, mbaje me dore. :p
une si di cmimet prandaj vetem fola nga ajo qe pash. Nese eshte hapur per x njerez atehere ka kuptim qe cmimet te jene aq te shtrenjta. Nese eshte aq shtrenjt per cfare ofrojen atehere per mendimin tim eshte shume duke krahasuar me rrogen qe marin atje.

Ketu ku jetoj une ka palestra me cmime nga 10 dollar deri ne 60 dollar, keto me te shtrenjtat perfshijn pishinen, sauna, fush basketballi, etc.


Ka edhe ketu palestra lluksi, me mijra dollar por keto sjane per njerez te thjesht :p


Edhe kafenet ne shqiperi luksoze jane, lokalet e kafes atje ne shqiperi ne krahasim me ketu jane shume here me te mira, por kjo sdo te thote qe atje te paguajne me shume se ketu :p
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,091
Pikët
0
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Thashë nuk besoj, jo që jam i sigurt se ka ndonjë të tillë.
Kur thua "vetëm disa" duket sikur kështu ka shumë në Shqipëri, ose ky është standardi i palestrave. Por Shqipëria nuk e ka sistemin e ajrimit si standard ndërtimi, ndërkohë që jashtë, të paktën ku jam unë, nuk ka asnjë ndertesë pa këtë sistem.
Këto që po shoh në foto, duken si të huaja, nga të huaj që mund t'i kenë ndërtuar në Shqipëri. Të huajt kuptohet që nuk mund t'i bëjnë pa sistem ajrimi.
Mos e nënvleftëso Bangladeshin. Po të ecim me provat që sjell ti, edhe në Bangladesh mund të gjesh disa palestra të tilla.
Investimet zakonisht behen ne proporcion te komunitetit ku do e zhvillosh biznesin dhe potencialit qe te ofron si klientele. Me siguri qe ne Shqiperi ka edhe palestra "te sajuara", qe zene nje objekt apo ndonje magazine, fusin disa vegla kineze edhe e quajne palester. Ne po flasim per palestra te mirefillta.

Kam pershtypjen se palestrat edhe lokalet tanime e kane si standard sistemin e ajrosjes. Nga pikepamja ligjore nuk jam 100% i sigurte, por nga pikepamja e konkurences jane te detyruar. Lindin aq shume lokale e palestra dita dites, sepse presupozohen te jene biznese te thjeshta per t'u menaxhuar dhe fitimprurese, sa qe per te mbijetuar duhet te standardizohen sa me lart edhe te tjeret.
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,091
Pikët
0
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

une si di cmimet prandaj vetem fola nga ajo qe pash. Nese eshte hapur per x njerez atehere ka kuptim qe cmimet te jene aq te shtrenjta. Nese eshte aq shtrenjt per cfare ofrojen atehere per mendimin tim eshte shume duke krahasuar me rrogen qe marin atje.

Ketu ku jetoj une ka palestra me cmime nga 10 dollar deri ne 60 dollar, keto me te shtrenjtat perfshijn pishinen, sauna, fush basketballi, etc.


Ka edhe ketu palestra lluksi, me mijra dollar por keto sjane per njerez te thjesht :p


Edhe kafenet ne shqiperi luksoze jane, lokalet e kafes atje ne shqiperi ne krahasim me ketu jane shume here me te mira, por kjo sdo te thote qe atje te paguajne me shume se ketu :p
Nuk pyesin atje. Nje kafe ne Tirane sa nje kafe ne qender te Romes. Une shkoj ketu pi nje cappuccino me brioche dhe paguaj diku te 2 euro, shkoj poshte shtepise te Venecia, ne Tirane, nje cappuccino me brioche dhe nje shishe uje, 4-5 mije leke. Nje gote leng portokalli 3 mije leke. ahahah

Kafenete ne Shqiperi jane si Wine Bar. Do te ulet ne kolltuk dynjaja per me pi kafe, ndryshe s'te vjen.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Pse kot bej 4 here ne jave une fort fitnes e lool
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Lere mendjen, por po me pelqen .. forma e stomakut/barkut , k'to kohet e fundit . :p
 

Socio

........
Anëtar
Feb 23, 2012
Postime
9,137
Pikët
113
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Mua nuk me ndihmon palestra. Ajri jo i fresket me mundon shume aty dhe apetiti me shtohet.

Kur eshte koha e mire vrapoj ne natyre dhe kur nuk eshte koha e mire vrapimin e zevendesoj me notin.
 

Si1ri

Forced_ to_ Smile
Anëtar
Sep 16, 2016
Postime
1,206
Pikët
0
Vendndodhja
Mbrapa diellit
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Kush ka qef bo palester... llastimet jan per ata qe s'dun me bo.


:D
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
32,744
Pikët
113
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Te vdesss ..kur ben fiskultur edhe macja :D
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,545
Pikët
48
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Cudi si nuk e paska thene asnje fjale Noellagu ne kete teme! Ai mbytet tu na majt ligjerata per palester :D
 

Rimi.

arapçiu
Anëtar
Mar 8, 2011
Postime
5,034
Pikët
48
Vendndodhja
perball komshiut
Përgjigje e: Mendja e shendoshe ne…palester

Cudi si nuk e paska thene asnje fjale Noellagu ne kete teme! Ai mbytet tu na majt ligjerata per palester :D
ai e bon me fakte lale..Ja prit kur t hudhi nai foto nime n palester..:))

se desh harrova, ne ka per t mbulu vetem syt me shiritin e zi..P
 
Top