• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Moderatoret, pse mu fshi tema,... please

Status
Temë e mbyllur.

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,188
Pikët
48
Do me pelqente se tepermi, po te me jepni arsyen pse fshite temen se gruaja mund te coje burrin ne polici, per marredhenie pa deshiren e saj. Elushja me duket e beri propozimin qe u pranua, po pse ju lutem..., tema kishte rendesi thelbesore sociale. Te di te pakten ku e kam shkelur. Per mendimin tim po tregoni mungese te theksuar emancipimi, tema ishte rrahur gjeresisht ne top-chanel. Kam frike se po mbani qendrim seksist. Anti meshkujve. Nuk eshte e drejte kjo. Po, ekonfirmova qe eshte keshtu, nga reagimet.
 
Last edited:

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
6,811
Pikët
113
Shiko, mua nuk me pelqen te merem me debate neper forum por eshte qesharake te vish te kerkosh arsyen perse u fshi tema.

Ketu nuk jemi ne nje seance penale ku po diskutohen faktet e nje çeshtje specifike. Edukata qe ne japim duke diskutuar te tilla tema te rinjeve shqiptar qe ndoshta mund te frekuentojne forumet eshte e demshme për te ardhmen e tyre personale, familjare dhe profesionale.

Nuk eshte nje teme për te cilet mund te flitet ne vija te pergjithshme por eshte degraduese edhe asnje e mire nuk vjen nga diskutimi.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
28,218
Pikët
113
Shiko, mua nuk me pelqen te merem me debate neper forum por eshte qesharake te vish te kerkosh arsyen perse u fshi tema.

Ketu nuk jemi ne nje seance penale ku po diskutohen faktet e nje çeshtje specifike. Edukata qe ne japim duke diskutuar te tilla tema te rinjeve shqiptar qe ndoshta mund te frekuentojne forumet eshte e demshme për te ardhmen e tyre personale, familjare dhe profesionale.

Nuk eshte nje teme për te cilet mund te flitet ne vija te pergjithshme por eshte degraduese edhe asnje e mire nuk vjen nga diskutimi.
ca teme ishte Elushe?
Se une vertet qesha por qesha sepse ky ben si gjynaf sa here I fshihet nje postim!
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,530
Pikët
113
@Angelisa, ishte nje teme ku zoteria po mundohej te thoshte se perdhunimi femres nga burri saj eshte ok nqs ata jan te martuar zyrtarisht. Dhe pse femra mund te thoj jo. Nuk i pranohet te rrefuzoj sepse eshte e martuar.
Nuk eshte i vetmi,shumica per mos thene te gjithe kane te njejtin mendim. Qe gruaja e para e punes nuk ka te drejte ti thote jo burrit te saj ,dhe per me teper kur gruaja ne mentalitetin tone konsiderohet prone e burrit.

Nuk jam dakort me fshirjen e temes gjithsesi,eshte nje teme aktuale dhe ka shume per tu diskutuar pavaresisht faktit qe ketu shumica nuk e trajtojme me seriozitetin e duhur.
 

ilia spiro

V.I.P
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
1,188
Pikët
48
Qendrimi juaj nuk eshte as ne nivelin e gjysheve tona. Dhe ta kerkoj qe c`ke me ata pune arsyen se pse u fshi tema, e mos me thuaj mua qesharake, e ku di une, po nese jeni vertet forum serioz sqaroni mire anetaret, qe me teper nje teme kaq sensitive, qe ne te ardhmen mund t`i kushtoje lirine mjaft te rinjve per te cilet ju "shqetesoheni" kaq shume, ju nuk keni dhene asnje shpjegim dhe kjo eshte revoltuese. Mos me tregoni mua edukaten, se une ju jap uje ne bisht te luges juve dhe "edukates"suaj. Lexoni mire cfare kam shkruar, se une jam kunder cdo lloj marredhenie pa deshire, postova temen sepse ketu lihet shkak abuzimi per femren e cila mund te mashtroje, per cdo lloj aresye.
Lind pra dyshimi se nuk doni qe te jem pjese e forumit, po te doni mund te ma hiqni emrin, pa sjelle justifikime te kota
Edhe nje here pretendoj se me keni diskriminuar duke me fshire temen.
Niveli juaj intelektual eshte per te qare hallin, aq me teper moderatores nuk i falet. Une hap nje teme dhe kjo "moderatorja", paragjykon se gjoja une e konsiderokam gruan si "prone" qe mashkulli mund t`i beje cdo gje. Tema eshte e pergjithme mos znj/zj, une nuk mbajta qendrim, po te shikosh videon edhe atje mjeku i njohur shpreh shqetesimin se mund te kete abuzime, nje mjek intelektual dhe qytetar,...,
Nese nuk e risillni temen, largohem nga forumi. Pres deri neser. Ju faleminderit.
 
Last edited:

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
64,993
Pikët
113
Më duket se ka hyrë në llogarinë e Ilias shoku_tanku.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,364
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Qendrimi juaj nuk eshte as ne nivelin e gjysheve tona. Dhe ta kerkoj qe c`ke me ata pune arsyen se pse u fshi tema, e mos me thuaj mua qesharake, e ku di une, po nese jeni vertet forum serioz sqaroni mire anetaret, qe me teper nje teme kaq sensitive, qe ne te ardhmen mund t`i kushtoje lirine mjaft te rinjve per te cilet ju "shqetesoheni" kaq shume, ju nuk keni dhene asnje shpjegim dhe kjo eshte revoltuese. Mos me tregoni mua edukaten, se une ju jap uje ne bisht te luges juve dhe "edukates"suaj. Lexoni mire cfare kam shkruar, se une jam kunder cdo lloj marredhenie pa deshire, postova temen sepse ketu lihet shkak abuzimi per femren e cila mund te mashtroje, per cdo lloj aresye.
Lind pra dyshimi se nuk doni qe te jem pjese e forumit, po te doni mund te ma hiqni emrin, pa sjelle justifikime te kota
Edhe nje here pretendoj se me keni diskriminuar duke me fshire temen.
Niveli juaj intelektual eshte per te qare hallin, aq me teper moderatores nuk i falet. Une hap nje teme dhe kjo "moderatorja", paragjykon se gjoja une e konsiderokam gruan si "prone" qe mashkulli mund t`i beje cdo gje. Tema eshte e pergjithme mos znj/zj, une nuk mbajta qendrim, po te shikosh videon edhe atje mjeku u njohur shpreh shqetesimin se mund te kete abuzime, nje mjek intelektual dhe qytetar,...,
Nese nuk e risillni temen, largohem nga forumi. Pres deri neser. Ju faleminderit.
Po ik o burre i dheut, se me gjithe mend po behesh qesharak. Kerkon vemendje a si eshte puna?
 

Punk1

V.I.P
Anëtar
Aug 25, 2020
Postime
7,209
Pikët
113
Qendrimi juaj nuk eshte as ne nivelin e gjysheve tona. Dhe ta kerkoj qe c`ke me ata pune arsyen se pse u fshi tema, e mos me thuaj mua qesharake, e ku di une, po nese jeni vertet forum serioz sqaroni mire anetaret, qe me teper nje teme kaq sensitive, qe ne te ardhmen mund t`i kushtoje lirine mjaft te rinjve per te cilet ju "shqetesoheni" kaq shume, ju nuk keni dhene asnje shpjegim dhe kjo eshte revoltuese. Mos me tregoni mua edukaten, se une ju jap uje ne bisht te luges juve dhe "edukates"suaj. Lexoni mire cfare kam shkruar, se une jam kunder cdo lloj marredhenie pa deshire, postova temen sepse ketu lihet shkak abuzimi per femren e cila mund te mashtroje, per cdo lloj aresye.
Lind pra dyshimi se nuk doni qe te jem pjese e forumit, po te doni mund te ma hiqni emrin, pa sjelle justifikime te kota
Edhe nje here pretendoj se me keni diskriminuar duke me fshire temen.
Niveli juaj intelektual eshte per te qare hallin, aq me teper moderatores nuk i falet. Une hap nje teme dhe kjo "moderatorja", paragjykon se gjoja une e konsiderokam gruan si "prone" qe mashkulli mund t`i beje cdo gje. Tema eshte e pergjithme mos znj/zj, une nuk mbajta qendrim, po te shikosh videon edhe atje mjeku i njohur shpreh shqetesimin se mund te kete abuzime, nje mjek intelektual dhe qytetar,...,
Nese nuk e risillni temen, largohem nga forumi. Pres deri neser. Ju faleminderit.
Mgjse nuk e lexova ca ke shkruajtur... ke shume te drejte😀
 
Status
Temë e mbyllur.
Top