• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mos u tremb e dashur ti

Dide

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 3, 2013
Postime
124
Pikët
0
Vendndodhja
Planeti i endrrave
Mos u tremb e dashur ti,
nga kjo bote rrugaçerie..
mos u tremb as ne internet,
nga komentet trimerie!

Mos u mashtro e dashur ti,
kur rufjanet te çojne fjale..
te pelqejne si prostitute,
dhe jo te bukur, porsi nje zane!

Mos u merzit e dashur ti,
kur fershellejne, te provokojne!
Ti e di, i njeh tashme..
rrugeçet nuk dijne, te dashurojne.

Mos kthe fjale, jo aspak,
as nga sharjet, kur s'te arrijne..
maskarenjte kete pune kane,
tjeter gje ata nuk dine!

Perfundimisht e fituar,
ec ballhapur ne kete ferr,
te terbohen gjithe manjaket,
teksa ti shkon gjith nder.

Dide
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,990
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Mos u tremb e dashur ti,
nga kjo bote rrugaçerie..
mos u tremb as ne internet,
nga komentet trimerie!

Mos u mashtro e dashur ti,
kur rufjanet te çojne fjale..
te pelqejne si prostitute,
dhe jo te bukur, porsi nje zane!

Mos u merzit e dashur ti,
kur fershellejne, te provokojne!
Ti e di, i njeh tashme..
rrugeçet nuk dijne, te dashurojne.

Mos kthe fjale, jo aspak,
as nga sharjet, kur s'te arrijne..
maskarenjte kete pune kane,
tjeter gje ata nuk dine!

Perfundimisht e fituar,
ec ballhapur ne kete ferr,
te terbohen gjithe manjaket,
teksa ti shkon gjith nder.

Dide
Bukur! :)
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,547
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

po,ajo ishte nje metafore shume e goditur...jam i nje mendimi me yokon...edhe ajo e trotuarit me pelqeu shume..te tille jane bere trotuaret tane..zevendesojne mungesen e teatrove...
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Jo se nuk dijne te dashurojne
thjesht dashurojne ndryshe nga ty
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,881
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Dide...shume bukur. E thjesht dhe shume domethenese:)
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

o dideee..

sic e sheee..

ne forum ka ndarjeee

ka vende per poezi..
ka vende per politikie
shkence mjekesi etjera plote o didi..

dmth gjej vendin e caktuar e pastaj shkruaj..

.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Te dish ti se me ke Donkishot po flet, nuk me tregone arrat e dashurise, Thirsty.
o 18 vjecar, a 19 sa je. Te ka kap hormoni?


Cdo njeri e shpreh dashurine sic di vete, seshte bytha jote me e mire se e nje "rrugaci". Ai ka stilin e tij, ti tendin.

dhe mjaft hape 100 tema


Keto dyja pershembull shkojne bashke

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=22922
nen nje teme.
 

Dide

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 3, 2013
Postime
124
Pikët
0
Vendndodhja
Planeti i endrrave
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Nuk njoh mire hapat e forumit..
Per kete arsyje gaboj ne renditje, por mjafton te me tregosh e jo te me ironizosh.

Une hap tema te ndryshme, por poemat edhe theniet jane te natyres sime, jo se jam 19 vjeç.. jam plot 36. Nuk di çte them me, po te tregohem njeri.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Nuk njoh mire hapat e forumit..
Per kete arsyje gaboj ne renditje, por mjafton te me tregosh e jo te me ironizosh.

Une hap tema te ndryshme, por poemat edhe theniet jane te natyres sime, jo se jam 19 vjeç.. jam plot 36. Nuk di çte them me, po te tregohem njeri.
36? Atehere ndryshon puna
me raste na vijne keta adoleshentet, kane nga nje amore (gjoja), bejne like nje faqe poeme ne fb, hapin shume tema, bejne interesantin me pak fjale, rrin nje muaj ose dy dhe nuk futen me(ketu dhe forume te ngjashme si ky).

Mesoje njehere forumin pastaj shkruan, pershembull anetarja e panjohura ose z. Agim Metbala shkruajn shume poema, te hapnin teme per secilen poem do mbushej forumi vetem me temat e ketyre dyve. Kjo shkon edhe per te temat e ndjenjave.
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,392
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Dide, ti mos u merzit qka tjert mendojn per ty.Po tregohesh shum aktive me kte larmin e temave...te pergezoi per punen tende te mrekullueshme .Me pelqyen vargjert ne kte tem.As mos e lodh mendjen nese te kritikojn ...as kush sesht i persosur ne kte bote,perveq nji pjese te fis-hit tane ,sepse ktu secili ka imunitet te kritikoi tjetrin,ta lavdroi e kshtu me radh.
Mos e vraj hiq mendjen dhe kure te merzitet f-al bej pak pauz deri sa te merzitesh per antarin qe e do,ke respekt te ndersjell ose diku ne mes te kesaj meseleje.
:)):)):))
 

Rimi.

arapçiu
Anëtar
Mar 8, 2011
Postime
5,034
Pikët
48
Vendndodhja
perball komshiut
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

dide, je njeshe per kok tende...
vazhdo keshtu...p
ps..o brar ktu ka qef me e postu ajo..c hall ke ti??p
pak ma i amel ,e cupkat lali..
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

arapci..
ka rendsiii

me pas kufiii

gjellet i vem te tema guzhines..
mjekesoret te mjekesia..
futbollet tek sporti
muziken tek muzika..
poezite tek letersia..

e me radhe..

keshtu qe kur duam te lexojm diden si poete mos te shkojm te hapin deren e guzhines.. por direkt tek letersia..
prandaj ja sugjerova ti shohi keto te ndarat e forumit..

e sipas llojit te vihen gjerat..

dhe keshtu nuk kemi hallakatje e sidomos krijuesit e kan me te lehte te lexohen por dhe te komunikojne..

dide..

mir se ke erdhur ne forum..
krijimtari te mbare te uroj..

shendet gjthashtu..

mo u nxe me miletin ketu..

shkruan bukur...
kjo eshte pershtypja pare qe kam nga sa kam lexuar nga ju..

tana te mirat..

dhe ne fund..

un jam kritiku me i madh i letersise.. ..


vetem se.. politika me pengon te lexoj poezi e proze..

po..po thash une se x poezi eshte e mir..mbaroj qo pun..
e po sme pelqeu mua dicka dije se..nuk eshte gje..
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Keta moderatoret ti fusin nje te fshire kesaj temes
ti bashkojne dy temat kaq dhe ta lem mbrapa kete pune lol

Poezi te bukura, me pelqyen, prape sjam dakort per rrugacet :p

un jam kritiku me i madh i letersise.. ..


vetem se.. politika me pengon te lexoj poezi e proze..

po..po thash une se x poezi eshte e mir..mbaroj qo pun..
e po sme pelqeu mua dicka dije se..nuk eshte gje..
Hahahaha sa kam qeshur lol
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,155
Pikët
113
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

Mos u tremb e dashur ti,
nga kjo bote rrugaçerie..
mos u tremb as ne internet,
nga komentet trimerie!

Mos u mashtro e dashur ti,
kur rufjanet te çojne fjale..
te pelqejne si prostitute,
dhe jo te bukur, porsi nje zane!

Mos u merzit e dashur ti,
kur fershellejne, te provokojne!
Ti e di, i njeh tashme..
rrugeçet nuk dijne, te dashurojne.

Mos kthe fjale, jo aspak,
as nga sharjet, kur s'te arrijne..
maskarenjte kete pune kane,
tjeter gje ata nuk dine!

Perfundimisht e fituar,
ec ballhapur ne kete ferr,
te terbohen gjithe manjaket,
teksa ti shkon gjith nder.

Dide
Mashallah , ec e gjej dike tjeter qe te kupton keshtu :p
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,346
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

..kjo poezi po te acarojka,pse??...,sepse kjo jete ne te cillen jemi duke jetuare eshte vashdimishte lufte per drejtesi,dashuri dhe mbijetes....aja qka mundemi te perzgjedhim eshte dashuria e sinqerte!!,per te cilen me se shumti kemi nevoj, gjithsesi kemi nevoj edhe per internet sepse e shpenzojme at energji kreative duke biseduar qoft ajo pozitive apo e kundert..ne keto koh te veshtira duhet te shprehim mendime pozitive dhe kreative ashtu qe sado pak te mbushim shpirtin ton me ngrohtesi!!dhe dashuri..ku ka ngrohtesi dhe dashuri mendoj se edhe Zoti eshte afer neshe sepse keto jane te bekuara nga i gjithmeshirshmi.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Anëtar
Oct 1, 2011
Postime
328
Pikët
18
Vendndodhja
PerTej HoriZontit
Përgjigje e: Mos u tremb e dashur ti

E bukur Dide..:))..!!
Pergjethsisht "njeriu instiktiv" sot po behet shume dominues,e mjaft i rrezikshem dhe degradues per shoqerin,jo vetem ne shtjellimin e nje ndjenje dashurie por dhe ne segmente te tjera..sociale.
 
Top