• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

MVRDV Fillon në Projektin e Rinovimit të Piramidës

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,776
Pikët
113
eeejj, ç'jane ato shkalle, shkalle mund te vendosen ne 2 krahe, ndersa pjeset e tjera duhet te jene ashtu siç jane, te rreshqiteshme,
ku me mijra femije (tashme te rritur, si femijet e mij) , kujtojne me nostalgji kohen kur rreshqisnin nga maja e piramides deri poshte,
firma qe do e rikonstruktoje, duhet vetem te vendosi nje brez mbrojtes (metal ose mermer) ansor, me qellim qe femijet te mos bien,
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,647
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
eeejj, ç'jane ato shkalle, shkalle mund te vendosen ne 2 krahe, ndersa pjeset e tjera duhet te jene ashtu siç jane, te rreshqiteshme,
ku me mijra femije (tashme te rritur, si femijet e mij) , kujtojne me nostalgji kohen kur rreshqisnin nga maja e piramides deri poshte,
firma qe do e rikonstruktoje, duhet vetem te vendosi nje brez mbrojtes (metal ose mermer) ansor, me qellim qe femijet te mos bien,
Pjesa ku rreshqisnim nuk ndryshon aty mbetet sic ka qene. Ato si shkalle shkalle jane pjeset me xhama te dritareve. Shikoje me kujdes.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,482
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Sa bukur ... gjithmone kam qene kurioze se c’fare do Te bejne me k’te ndertese. Projekti ngjan fantastik dhe interesant .
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,886
Pikët
113
Vetem duralumini ka kushtu 24 Mio leke . Kishte pare dajko
 
Top