• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nderron jete legjenda e futbollit Diego Maradona!!

Status
Temë e mbyllur.

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
Maradona forcoi pikëpamjet e tij kur u kthye në Vatikan në 2014.
“Unë shkova në Vatikan dhe pashë atë tavan të artë. Dhe thashë me vete si mund të ishte dikush një bir k***e që të jetonte me një çati të artë dhe pastaj të shkonte në vendet e varfra dhe të puthte fëmijë me bark të plotë? Unë pushova së besuari”.
Megjithatë, në atë kohë, besimi i Maradonës ishte rikthyer nga Papa aktual dhe bashkatdhetari argjentinas, Francis.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,991
Pikët
113
Më duket Klinsman dhe një tjetër futbollist i njohur kur u përmend jeta jashtë fushe e Maradonës thanë pak a shumë po e përshtas në Shqip, ishte i keqi i vetes dhe i miri i botës. Askujt veç vetes së tij nuk i bëri dëm.
Bepe Guardiola ka FOLUR apo ka PARE...JO dicka ne STADIUM.....
N.q-se anglishtja nuk degjohet me veshe ja u perkthejme po patet deshire.
PS....sa per LGBT-te......
EgcOsX9WsAAMyYB.jpg

Kushton të paktën 12,000 euro në muaj për sa i përket hipotekës, taksave, sigurimit, mirëmbajtjes dhe të gjitha kostove ndihmëse.

@drague
dhe
@Linda

F.....straße 21
14195 Berlin.

Po spertut shko vreheni IHER kush ka banu(dhe kush TASH)si QIft.

Dashnori apo JEBACI i........burrit !!!!!! është i lidhur me industrinë farmaceutike.

Danke.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,921
Pikët
113
Ka pas randalizem para nderteses presindenciale ku gjindej
“Shit tavanet e arit në Vatikan nëse je i shqetësuar për fëmijët e varfër” – Historia interesante e Maradonës me Papa Gjon Palin II

Kjo eshte një analogji epike e dy shpirtrave njerzore, Lumo...
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
Ka pas randalizem para nderteses presindenciale ku gjindej

Kjo eshte një analogji epike e dy shpirtrave njerzore, Lumo...
Nese e sheh ket teme e kam pas potencu ket deklarat epike te tij shume me heret ne postime.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,921
Pikët
113
Nese e sheh ket teme e kam pas potencu ket deklarat epike te tij shume me heret ne postime.
Ai rreshti per randalizemin e mbremshem eshte se kam dasht te shkruaj per hidherimin, zemerimin e shume tifozeve te cileve mbreme iu eshte mbyll dera e hyrjes per t'i bere nderimin e fundit Maradones, pasi familjaret papritmas kishin vendos qe ai te varroset mbreme, dhe jo sic ishte planifikuar qe te behet pas homazhit qe do te kishte zgjate me shume dite, dhe nuk kam arrit t'a perfundoj e t'a postoj...nderprerje per arsye me te rendesishme...nejse...
E di qe e ke thene edhe ma heret...e ke dhe "like" nga une si shenje qe e kam lexu...por s'kam arrit t'a komentoj...
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,921
Pikët
113
Anti-Serbi Magnus dhe Pro-Serbi Maradona [Tartabiqja]. Miku i Platini.
Hipokrite kalibri.

A ka mundesi t'a perkthesh saktesishte Zet(apo edhe ndonje tjeter qe e merr vesh...), cfare thot ktu se se marr vesh spnjollishten une?
Faleminderit.
 

Enisa

First
Staff member
Anëtar
May 8, 2020
Postime
8,690
Pikët
113
Vendndodhja
Shqipëri
Nuk e kuptoj fjalinë e parë,por më poshtë i ka uruar mikut të tij Mishel ( Platini) gjithë të mirat dhe ekipit serb një kampionat të suksesshëm botëror dhe u thotë që botërori nuk është vetëm i juaji se janë mijëra lojtare që do dëshironin të ishin aty për të luajtur botërorin. Dmth kaq munda të kuptoj se spanjishtja qe flasin argjentinasit mezi kuptohet🙈
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,548
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Nuk e kuptoj fjalinë e parë,por më poshtë i ka uruar mikut të tij Mishel ( Platini) gjithë të mirat dhe ekipit serb një kampionat të suksesshëm botëror dhe u thotë që botërori nuk është vetëm i juaji se janë mijëra lojtare që do dëshironin të ishin aty për të luajtur botërorin. Dmth kaq munda të kuptoj se spanjishtja qe flasin argjentinasit mezi kuptohet🙈
Argjentinasit flasin versinonin gege te spanjishtes.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
Nuk e kuptoj fjalinë e parë,por më poshtë i ka uruar mikut të tij Mishel ( Platini) gjithë të mirat dhe ekipit serb një kampionat të suksesshëm botëror dhe u thotë që botërori nuk është vetëm i juaji se janë mijëra lojtare që do dëshironin të ishin aty për të luajtur botërorin. Dmth kaq munda të kuptoj se spanjishtja qe flasin argjentinasit mezi kuptohet🙈
Mos naj kish sha 7 mij nana? :D
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,921
Pikët
113
Nuk e kuptoj fjalinë e parë,por më poshtë i ka uruar mikut të tij Mishel ( Platini) gjithë të mirat dhe ekipit serb një kampionat të suksesshëm botëror dhe u thotë që botërori nuk është vetëm i juaji se janë mijëra lojtare që do dëshironin të ishin aty për të luajtur botërorin. Dmth kaq munda të kuptoj se spanjishtja qe flasin argjentinasit mezi kuptohet🙈
Ty faleminderit gjithsesi per mundin e nderuar.
Une vetem deshta qe t'a kuptoj nese deshira, urimi apo kerkesa e tij(cfaredo qofte...)ishte nje shprehje e një qendrimi politik apo sportiv.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,991
Pikët
113
Tërbohet këngëtarja italiane: Vdekja e Maradonës paska më shumë rëndësi se…

Në Itali bën më shumë lajm lamtumira e fundit që i jepet një burri, sigurisht shumë i zoti për të luajtur futboll, por shumë pak i vlerësueshëm për një mijë gjëra personale të bëra publike, sesa lamtumira që u jepet shumë femrave të keqtrajtuara, dhunuara, abuzuara.

Sot ato nuk janë lajmi më i rëndësishëm i këtij vendi, edhe pse këtë mëngjes kanë humbur jetën edhe dy femra të tjera. Me të vërtetë që nuk e di çfarë të mendoj më”, shkruante këngëtarja, ndërkohë që në profilin e saj në “Instagram” vërshuan komente të ndryshme dhe Pausini u detyrua ta fshinte.

Ps e IMJA.....MYLLE SQEPIN se NUK je operuar me...dare MARANGOZESH qe te heqin VIDAT.


VIZE ksaj SHEMTIRES.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top