• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ndihmë dhe mbështetje për vogëlushet e Ajana

DUA

Aquila non capit muscas
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
2,712
Pikët
133
Demshperblimi do ishte nje ndihme e madhe per familjen qe eshte ne veshtiresi.
Pra nuk eshte vetem ceshtje drejtesie. Gjithsesi ata e dine me mire. :)
Patjetër që po. Unë jam e gatshme të jap ndihmën time për gjithë procesin. Por në çfar baze duhet të niset? Kemi njohuri? Jo. Dëmshpërblimet paguhen si zakonisht nga sigurimet private. As këtu nuk jemi në dijeni për detaje. Pra, na duhet e gjithë anamneza para se të ngrihet padi. Dhe, për fat të keq, do ishte një pikëpyetje e madhe rezultati i padisë në një shtet me ligje disfunksionale.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,195
Pikët
113
Patjetër që po. Unë jam e gatshme të jap ndihmën time për gjithë procesin. Por në çfar baze duhet të niset? Kemi njohuri? Jo. Dëmshpërblimet paguhen si zakonisht nga sigurimet private. As këtu nuk jemi në dijeni për detaje. Pra, na duhet e gjithë anamneza para se të ngrihet padi. Dhe, për fat të keq, do ishte një pikëpyetje e madhe rezultati i padisë në një shtet me ligje disfunksionale.
Patjeter, nuk po them qe ta bejme ketu dhe tani. Me vone, me qetesi, nese ekziston mundesia pasi te jene shqyrtuar mire gjerat, mund te behet nga familja.
 

DUA

Aquila non capit muscas
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
2,712
Pikët
133
Të nderuar forumistë.
Ja edhe shuma tjetër e mbledhur.
Do doja mendimin tuaj në lidhje me dërgesën. Të bëhet me WU si herën e parë, apo keni ndonjë ide tjetër?
Faleminderit edhe një herë e për të mirë të ju lexoj 🙏

Gjithsej janë 771,42 €

EBADEC02-C273-4FF0-8642-9310E2E83568.jpeg
2B20C9D3-1357-4397-A01B-5E42AF5F667A.jpeg
D54833FA-1C99-4681-A793-4354BAA98BF5.jpeg
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,688
Pikët
113
Vendndodhja
Të nderuar forumistë.
Ja edhe shuma tjetër e mbledhur.
Do doja mendimin tuaj në lidhje me dërgesën. Të bëhet me WU si herën e parë, apo keni ndonjë ide tjetër?
Faleminderit edhe një herë e për të mirë të ju lexoj 🙏

Gjithsej janë 771,42 €

View attachment 96792
View attachment 96793
View attachment 96794
@DUA si te jete me e mira dhe me e shpejta.
I falenderoj te gjithe per nismen dhe per kontributin ndaj familjes se Ajanes.

Ne te tilla rastesh qofshim gjithmone te bashkuar.
 

DUA

Aquila non capit muscas
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
2,712
Pikët
133
Përshëndetje të nderuar.
Në vazhdim dy transferet e fundit.
Një donacion prej 150€ nuk e kam idenë se kush e ka dhënë. Më kontakto në pv të lutem. 🙂

AAD93586-9F6D-4AB1-BF2B-03A03AD6D719.jpeg
5869B54D-518A-49D9-9069-8B2A58037EB3.jpeg

Të hënën udhëtoj për Maqedoni dhe shumën e donacionit do e dorëzoj personalisht.
Kam një ide që nofkat e të gjithë juve donatorëve t’i shkruaj në një kartolinë, për vajzat e Ajana.
Më thoni mendimin tuaj 🙂
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,272
Pikët
113
Përshëndetje të nderuar.
Më në fund u realizua takimi dhe një falenderim i thellë e i përzemërt nga Armendi dhe unë 🙏
Qofshi të bekuar 😊
View attachment 99957
Transmetoji Armendit qe ne fatkeqesine e tij gjeti shume dashuri nepermjet Ajanes sone te dashur. Ajo na mesoi te gjitheve se dashuria nuk njihnte kufinj dhe se te gjithe ne ketu e donim dhe e respektonim.

Ne paqe shpirti i saj!
 

DUA

Aquila non capit muscas
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
2,712
Pikët
133
Transmetoji Armendit qe ne fatkeqesine e tij gjeti shume dashuri nepermjet Ajanes sone te dashur. Ajo na mesoi te gjitheve se dashuria nuk njihnte kufinj dhe se te gjithe ne ketu e donim dhe e respektonim.

Ne paqe shpirti i saj!
Faleminderit, amin 🙏
Në fakt biseduam gjatë. Nuk përshkruhet sa felenderues është.
Shpresoj do takoj edhe vajzat. Kemi lënë një mundësi për t’u takuar sërish. 😊
 
Top