• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një premtim mes dy brezave të komunistëve.

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,089
Pikët
113
9 maj 2021 është Dita e Nënës.
Si të gjithë kinezët, Xi Jinping ka një lidhje të thellë me familjen e tij.
Pas darkës, ai shpesh shkon për shëtitje me nënën e tij dhe flet me të.

1c9a5f24-fb74-436d-99df-980463435b83.jpg
Rritja e prindërve të tij dhe sfondi revolucionar i babait dhe nënës së tij gjithnjë kishin një ndikim të madh tek ai, kështu që ai vazhdimisht i jep përparësinë më të lartë shtetit dhe popullit.

Qi Xin, nëna e Xi Jinping, ishte bashkuar me Revolucionin si një ushtare në = ushtrinë e 8-të të Frontit dhe u bashkua me Partinë Komuniste Kineze në fillim të luftës anti-Japoneze.
Burri i saj, Xi Zhongxun, gjithashtu e mbante dhe e trajtonte atë me shumë kujdes, kështu që ai një herë u tha fëmijëve të tij, duke përfshirë Xi Jinping.....Nëna juaj është një anëtare e shkëlqyer e Partisë Komuniste!

ec5a1348-d5f0-4fc1-9f08-53e0ece60599.jpg

PS....se artikulli apo shkrimi asht ...shum i GJATna,dhe UNE nuk kam ...APET nerva,te harxhoj vremena me..................DUMMKACKE.

Qe mos te harroj...

Unë kam thënë se........
asnjë person ose grup etnik, nuk duhet të lihet pas në rrugën për të dalë nga varfëria.
Ajo që ka rëndësi janë....
fjalët e popullit kinez,
fjalët e Partisë Komuniste Kineze
dhe fjalët e udhëheqjes së Partisë Komuniste Kineze.
Me këto fjalë të rëndësishme dhe nxitëse, Xi Jinping përmblodhi bindjen e tij,me.....
njerëz të grupeve të ndryshme etnike që....
u takuan apo murne pjesë në....
aktivitetin kulturor para.....
Muzeut Etnografik Guangxi në Nanning më...
27 Prill 2021.
ffc67a9f-a30f-4365-8a64-2fedb8353570.jpg

KINA..KA....MENTALITET edhe....PUNON = ndryshe, nga PARAZITET ne TROJE.

DANKE....Arben.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
67,787
Pikët
113
Po pra, shoqja Qi paska qën komuniste e devotshme.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,726
Pikët
113
Sidoqofte kinezt jane dhe do ngelin rrace e keqe. Nese kina behet superfuqia me e madhe ne bote (dhe do behet) do ta mesoje bota qe ata vetem marrin dhe kurr nuk japin. Jua kemi ngjitur kot “cifutve” se kta jane shume hileqar dhe kurrnaca te medhenj kur vjen tek paraja.
Enveri ishte filozof i mencur, edhe pse kina ishte i vetmi vend qe na sidhte oriz te mbijetojm ai vendosi ti jepte shtjelmin dhe nuk pranoj te merrej me me to.
Na sodhen viruset me vdekjeprurse ne bote. Edhe bubonic plague black death-vdekja e zeze ne shekullin 14 erdhi direkt nga kina qe ishte pamdemia me vdekjeprurse ne historine e njerzimit.
Ameriken e kan shfrytezuar ne kulm kto 30 vjet, kan vjedhur teknologji skan lene gje pa vjedh e kopjuar dhe nuk kan paguar asgje.
 

shoku_tanku

Kulaku eshte kapitalisti i fshatit.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
34,446
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Sidoqofte kinezt jane dhe do ngelin rrace e keqe. Nese kina behet superfuqia me e madhe ne bote (dhe do behet) do ta mesoje bota qe ata vetem marrin dhe kurr nuk japin. Jua kemi ngjitur kot “cifutve” se kta jane shume hileqar dhe kurrnaca te medhenj kur vjen tek paraja.
Enveri ishte filozof i mencur, edhe pse kina ishte i vetmi vend qe na sidhte oriz te mbijetojm ai vendosi ti jepte shtjelmin dhe nuk pranoj te merrej me me to.
Na sodhen viruset me vdekjeprurse ne bote. Edhe bubonic plague black death-vdekja e zeze ne shekullin 14 erdhi direkt nga kina qe ishte pamdemia me vdekjeprurse ne historine e njerzimit.
Ameriken e kan shfrytezuar ne kulm kto 30 vjet, kan vjedhur teknologji skan lene gje pa vjedh e kopjuar dhe nuk kan paguar asgje.
Edhe makinetat e pokerit ata I kane shpikur.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,726
Pikët
113
Sidoqofte kinezt jane dhe do ngelin rrace e keqe. Nese kina behet superfuqia me e madhe ne bote (dhe do behet) do ta mesoje bota qe ata vetem marrin dhe kurr nuk japin. Jua kemi ngjitur kot “cifutve” se kta jane shume hileqar dhe kurrnaca te medhenj kur vjen tek paraja.
Enveri ishte filozof i mencur, edhe pse kina ishte i vetmi vend qe na sidhte oriz te mbijetojm ai vendosi ti jepte shtjelmin dhe nuk pranoj te merrej me me to.
Na sodhen viruset me vdekjeprurse ne bote. Edhe bubonic plague black death-vdekja e zeze ne shekullin 14 erdhi direkt nga kina qe ishte pamdemia me vdekjeprurse ne historine e njerzimit.
Ameriken e kan shfrytezuar ne kulm kto 30 vjet, kan vjedhur teknologji skan lene gje pa vjedh e kopjuar dhe nuk kan paguar asgje.
por mos harro kurt se ata jane mongole dhe jo kineze.
kinezet e perbuzin evropen ngahera dhe rrojne larg saj duke dyshuar, me ose pa te drejte, qe andej lindin embrionet mongoloide, apo rracat-shartezimet e cmendura, destruktive!
 
Top