• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një reagim nga Tirana: Aq larg është bashkimi kombëtar, sa Kosova ende s’e ka uruar Shqipërinë

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,202
Pikët
113
Shko e thyej qafen me gjithe to burre budall. LooL
ik hape nje lokal mashazhe indiane, kramasutra bang, bang 🤣🤣🤣 ta prenotoj per nje jave dite. Pse bene dhafa, te kalojme nga dhafat ne action, ne sferen e investimeve``fumato``

O Pirat....perseri nuk po e kupton alegorine.
As qe kam parasyshe dogane dhe tra.
Ne tjeter vend rrihte mendimi.
Lexo fjalen e fundit te messazhit qe me ke cituar.
E kuptova une alegorine shume mire, por shtrohet pyetja; çfare do te importoj-eksportoj nga aty qe ta kaloj doganes ??? 🤔
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,753
Pikët
113
K’te sindrome e ve re tek ju Kosovaret.. jo tek une .
Nuk jam Shqiptar jashte Shqiperis londineze - megjithate, nuk e kam problem po me quajte Kosovar. Qenkam afruar me ate punen e sindromes - mos me shkruaj se nuk je "biased"! ;)
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nuk jam Shqiptar jashte Shqiperis londineze - megjithate, nuk e kam problem po me quajte Kosovar. Qenkam afruar me ate punen e sindromes - mos me shkruaj se nuk je "biased"! ;)
Ju ka vajtur injoranca aty ku nuk mban me ... as ju vete nuk e dini me se c’fare jeni... kshuqe nuk ke se perse te vish e te justifikohesh tek une ... ju sot jeni Kosovare neser Turq pasneser Izraelite.. dmth ku te ju rrahi interesi i juaj po hajt vazhdo e merru me punet e tua .
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
ik hape nje lokal mashazhe indiane, kramasutra bang, bang 🤣🤣🤣 ta prenotoj per nje jave dite. Pse bene dhafa, te kalojme nga dhafat ne action, ne sferen e investimeve``fumato``E kuptova une alegorine shume mire, por shtrohet pyetja; çfare do te importoj-eksportoj nga aty qe ta kaloj doganes ??? 🤔
Fantazi e dava jevgu. LooL
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,753
Pikët
113
Ju ka vajtur injoranca aty ku nuk mban me ... as ju vete nuk e dini me se c’fare jeni... kshuqe nuk ke se perse te vish e te justifikohesh tek une ... ju sot jeni Kosovare neser Turq pasneser Izraelite.. dmth ku te ju rrahi interesi i juaj po hajt vazhdo e merru me punet e tua .
Me ke shokuar dhe "derrmuar" me driteshkurtesine qe tregon, te cilen haptas e shfaq qellimisht e cmirezisht.
Nuk esht e mundur te jesh Shqiptar(e).
Ky esht dialogu im i fundit me nje "forumist" si ti.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Me ke shokuar dhe "derrmuar" me driteshkurtesine qe tregon, te cilen haptas e shfaq qellimisht e cmirezisht.
Nuk esht e mundur te jesh Shqiptar(e).
Ky esht dialogu im i fundit me nje "forumist" si ti.
Me k’te Albin turiderrin pritej edhe kjo nga ju ...ku edhe Shqiptaret nuk ju ngjajne me si Shqiptare... e kam thene dhe e them qe njoh vetem ate flamurin kuq e zi ne profilin tim..shko tani e meso ndonje gje per te ... dhe Mos na llafos k’tu si hipokrit pa lidhje .
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,202
Pikët
113
Fantazi e dava jevgu. LooL
Jo fantazi,por sikur qe thoshte si Jovani: kjo arrihet me pune dhe me aktivitete, jo vetem
me dhafa. 😆

Ja se çfare ndodhe, kur dhafat ja kalojne punes.

 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,202
Pikët
113
Jo, po Edvin Benevrek, Kristaq, Tumane, Fustane, Narkomane Rama, wife of the Bidhadhi, shifja çfare kombinimi orientalo-bizantino-bangdhadeshi :LOL:

Pdhus edhe degjone mire kete vidjojen qe e ka folur dhe ka porositur juve ai Elvis Kenaqiu ``fumato``

degjone mire se çfare ka thene nga minuta 3:00 deri ke 11:00 Estagfurillah more jahuu 🤭 jazeeeek, jazeeeek ptuu, ptuu :unsure: how much is shizllonga? fifty euros 😲``fumato`` 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,562
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Kosova ka 1000 probleme si shtet i ri qe pengohet ne zhvillimin e saj nga Serbia dhe aleatet e Serbise ne lindje e perendim. E megjithate Kosova po tregon shume me teper phjekuri dhe dinjitet se keta palacot qe drejtojne Shqiperine.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,919
Pikët
113
Bashkimi kombëtar është aq larg, deri sa serbia t'ia arrij qëllimit të saj, "t'a bashkoj" veriun e Kosovës...
Adem Demaçi e Hashim Thaçi na tërhiqnin vërejtjen dikur ne Rambuje për këtë fakt, por ...nejse...
Të tjerat janë përralla karrieriste partiake-politike...
Një ditë do t'a kuptoni...por si gjithmonë me vonesë...
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,225
Pikët
113
Bashkimi kombëtar është aq larg, deri sa serbia t'ia arrij qëllimit të saj, "t'a bashkoj" veriun e Kosovës...
Adem Demaçi e Hashim Thaçi na tërhiqnin vërejtjen dikur ne Rambuje për këtë fakt, por ...nejse...
Të tjerat janë përralla karrieriste partiake-politike...
Një ditë do t'a kuptoni...por si gjithmonë me vonesë...
Nuk e kuptoj kte postimin?! Per cfar kan terheq vemendjen thaci e demaci?
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,919
Pikët
113
Nuk e kuptoj kte postimin?! Per cfar kan terheq vemendjen thaci e demaci?
Ata dy (mbase me ndonjë këshillë të palës së tretë) na thonin se po e nënshkruam marrveshjen e Rambujesë e pranojmë sovranitetin territorial të Serbisë edhe mbi Kosovën. Si pasoj e asaj marrveshje më pas u miratua edhe rezoluta 1244 në OKB.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
persa kohe qe ne nje shtet afrikan , akoma nuk ka dale njoftimi zyrtar i perfundimit te rezultatit,
nje shtet europian, nuk nxitohet te beje deklaraten zyrtare te pershendetjes dhe njohjes,
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,161
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,845
Pikët
113
projekti I korrigjimit te kufinjve qe I kishte dale befas ne enderr thacit eshte projekt serb qe tani ka dhe perkrahjen e amerikes e kishte te trumpit do ta kete edhe te bidenit se eshte garant sorrosi I vjetri dhe I riu... Kto non paperat nuk dalin kot kshu nga eteri... Si perfundim do humbim prape territor dhe per te njohur ate qe mbetet ne veri do leshojme dhe detin ne jug dhe si finalizim do bashkohen shqiperia me ate cope kosove te mbetur por qe gjithashtu do kete te miratuar edhe zajdnicen pastaj kete arritje te madhe kombetare do ta integrojme ne shengenin ballkanik dhe benevrekut pikerisht per kete projekt po I jepet pushtet I pakufizuar !!
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,753
Pikët
113
Nuk do kete ndryshim "fizik" e "zyrtar" te kufirit. Kosova/Miitrovica veriore do te kete nje asosacion e do te mare nje autonomi te atille qe me mire t'ishte jasht kufijve te Kosoves. Ne kembim, Serbia mund te lejoje nje fare asosacioni te ngjashem te lugines.
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
1,563
Pikët
63
Duajs,
nuk besoj qe ka me pase autonomi serbe ne Kosove.
Per bashkimin....na jemi te bashkuem o njerez te mire!
E kemi rrugen kombetare e shkojme te njani tjetri pa pasaporte e kur duem.
E cka na duhet bashkimi politik ?
Merrne me mend, vjen Ramush (Haradinaj) kryemadhi ne jug te Shqipnise e Rame droga ne Llap me marre vota !
Rrini more se mire jena, ti thuj qysh me i hjeke hajnat nga institucionet e shtetit, ne ket pike duhet me u bashkue shqiptaret.
 
Top