• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një strehë për studentet

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,608
Pikët
113
Vendndodhja
Në mungesë të një kampusi universitar me kushte dinjitoze, studentët janë të detyruar të përballen me vështirësitë e gjetjes së një shtëpie me qera në Tiranë. Rritja e vrullshme e kostos së jetesës në kryeqytet i shtyn ata drejt periferisë apo kompromisit të ndarjes së apartamenteve ku mungon privatësia dhe kushtet normale për jetesë dhe studim.
/Kampusi universitar, premtim i kahershëm dhe i parealizuar
/Nuk ka dilemë, studentët zgjedhin shtëpitë me qira krahas konvikteve
/Sa kushton një shtëpi me qira?

 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,608
Pikët
113
Vendndodhja

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
8,760
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
ka konvikte ne shqiperi me sa di
Ka por jane ne kushte shume te veshtira.Dhoma te vogla,banjo pa uje e pa dushe,pa ngrohje.Kushte shume te veshtira per te studiuar. keshtu qe behen bashke disa studente e marin ndonje apartament me qira.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,411
Pikët
113
Ka por jane ne kushte shume te veshtira.Dhoma te vogla,banjo pa uje e pa dushe,pa ngrohje.Kushte shume te veshtira per te studiuar. keshtu qe behen bashke disa studente e marin ndonje apartament me qira.
Do behet shume me keq
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,411
Pikët
113
kam than prej kohe se do ta cojn ne KANIBALIZEM TE VERTET. Nuk ka filluar.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
14,201
Pikët
113
nxenesit mesojne me mire ne biblioteke , aty nxiten me mire nga njeri tjetri, konkurenca
nga komoditeri i tepert humbet interesi per mesim
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
8,760
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
nxenesit mesojne me mire ne biblioteke , aty nxiten me mire nga njeri tjetri, konkurenca
nga komoditeri i tepert humbet interesi per mesim
Nuk kane uje te ngrohte per te bere dush oj Lule a kupton? A i mendon ato vajza te reja se si lahen e ku lahen?
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,411
Pikët
113
nxenesit mesojne me mire ne biblioteke , aty nxiten me mire nga njeri tjetri, konkurenca
nga komoditeri i tepert humbet interesi per mesim
Ke te drejt. Une kur lexoj, lexoj duke qendruar ne nje kemb dhe ne maj te gishtave. ;)
 
Top