• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Nje nga Vizatimet e mia..

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
284
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

weeeeeeeee. sa nam kto, skisha pa naj here. po ti ku i ke bo kto, se ne shqiperi skam pa
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

E di ç'do të thot që ja ke futur komplet kot!

Ajo BMW nuk ka sesi të jetë një makinë tjetër, po thjesht është ''CONCEPT'' i krijuar nga autori. Nuk ndryshon aspak dora dhe mënyra e të vizatuarit. Shikohen linjat e përdorura tek makinat e tjera, ecën në një vijë dhe jo ndryshe, duke përdorur brush etj... Të gjitha janë punime dore dhe jo të ilustruara dhe rregulluara me photoshop, 3D-max, Coreldraw etj...!


Endri, më mbetet të të them, do ishte krim mos të vazhdoje të pikturoje dhe ta zhvilloje talentin që të karakterizon.

Suksese në çdo hap që hedh.
me vjen keq por prej teje nuk kerkova pergjigje dhe s'tu drejtova tije me postime ,dhe skam mendjen asnjerin me ofendu dhe une nuk i shof ofendime postimet e mia por vetem ta pyes, jam i realte dhe nuk kam asnje te keqe,
une i shikoj 4 vizatime qe dallohen me tjera dhe me pelqejne ato 4 vizatime ne menyre profesionale jane,nese edhe porschen e shikojme disi eshte me e shtipur se origiinali ,nese dicka nuk me pelqen tash une nuk do te shkruaj se eshte edhe mire apo????
ti jep mendimin tend kurse une timin dhe besoj se kam te drejte te shkruaj mendimin tim nese nuk kam te drejte te shkruaj atehere me trego dhe ketu nuk postoj shume thjesht...
une se kam ndermend me ofendu por te shkruaj me te ne menyre normale dhe e pyeta le te me jape ai pergjigje shume thjeshte
(pa ofendime)

Suksese Endri
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

kush ka dyshime rreth origjinalitet te punimeve te mija qe kam postuar le tme thote . une jam i disponueshem tju dergoj nje video ku shfaqen vizatimet e mija (te gjitha kto qe kam publikuar ktu ) ...ku shfaqen punimet e mija ne duart e mija dhe me firmen time .

une skam kohe te humbas me manipulime virtuale .
shnet
lexo postimin tim me vemendje nr 36 nese ke mundesi pergjigju nese jo sdo te thote asgje...

Pershendetje dhe cdo te mira te uroj dhe suksese Endri
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

me vjen keq por prej teje nuk kerkova pergjigje dhe s'tu drejtova tije me postime ,dhe skam mendjen asnjerin me ofendu dhe une nuk i shof ofendime postimet e mia por vetem ta pyes, jam i realte dhe nuk kam asnje te keqe,
une i shikoj 4 vizatime qe dallohen me tjera dhe me pelqejne ato 4 vizatime ne menyre profesionale jane,nese edhe porschen e shikojme disi eshte me e shtipur se origiinali ,nese dicka nuk me pelqen tash une nuk do te shkruaj se eshte edhe mire apo????
ti jep mendimin tend kurse une timin dhe besoj se kam te drejte te shkruaj mendimin tim nese nuk kam te drejte te shkruaj atehere me trego dhe ketu nuk postoj shume thjesht...
une se kam ndermend me ofendu por te shkruaj me te ne menyre normale dhe e pyeta le te me jape ai pergjigje shume thjeshte
(pa ofendime)

Suksese Endri
Mundohu të përdorësh shenja pikësimi, se nuk do mbajë bombël oksigjeni me vete për të lexuar shkrimet që bën.

Kuptoje dhe njëherë se ç'do të thot ''CONCEPT'', shikoje këtë foton e publikuar në një revistë makinash në Itali.Endri i krijon nga imagjinata e tij, dhe nuk mundohet të shikojë makina që të bëj vizatim. Ky është ndryshimi që ti mendon se e ka deformuar makinën apo e ka vizatuar keq. Fotot janë idetë e Endrit, janë koncepte, makina që si kemi parë as unë dhe as ti, po imagjinata e tij i krijon në telajo.

Mos merr vrullë se askush nuk po të thot, mos shkruaj as mos komento, forumi është i lirë për të gjithë. Thjesht bëj pyetjet më të thjeshta, se në syrin e dikujt tjetër duken si tendecioze, jo të gjithë të njohin. Endri u ndje i ofenduar përderisa vuri dhe një video me punimet e tij. Tani po sjell dhe unë një mega-video me të gjitha punimet e makinave që ka krijuar Endri.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=85RAnCwqYvI[/YOUTUBE]

Endri, suksese dhe njëherë.
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

Mundohu të përdorësh shenja pikësimi, se nuk do mbajë bombël oksigjeni me vete për të lexuar shkrimet që bën.

Kuptoje dhe njëherë se ç'do të thot ''CONCEPT'', shikoje këtë foton e publikuar në një revistë makinash në Itali.Endri i krijon nga imagjinata e tij, dhe nuk mundohet të shikojë makina që të bëj vizatim. Ky është ndryshimi që ti mendon se e ka deformuar makinën apo e ka vizatuar keq. Fotot janë idetë e Endrit, janë koncepte, makina që si kemi parë as unë dhe as ti, po imagjinata e tij i krijon në telajo.

Mos merr vrullë se askush nuk po të thot, mos shkruaj as mos komento, forumi është i lirë për të gjithë. Thjesht bëj pyetjet më të thjeshta, se në syrin e dikujt tjetër duken si tendecioze, jo të gjithë të njohin. Endri u ndje i ofenduar përderisa vuri dhe një video me punimet e tij. Tani po sjell dhe unë një mega-video me të gjitha punimet e makinave që ka krijuar Endri.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=85RAnCwqYvI[/YOUTUBE]

Endri, suksese dhe njëherë.
o vella i mire nuk jam une duke shkruar per Concept por per linijat e vizatimit.....
Kalofsh mire dhe cdo te mira te uroj ne jete...
(me ke keqkuptuar po me duket skam mendim te keq joooo)
se edhe vizatimi mvaret nga njehere se si eshte i disponuar Njeriu
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

Mundohu të përdorësh shenja pikësimi, se nuk do mbajë bombël oksigjeni me vete për të lexuar shkrimet që bën.

Kuptoje dhe njëherë se ç'do të thot ''CONCEPT'', shikoje këtë foton e publikuar në një revistë makinash në Itali.Endri i krijon nga imagjinata e tij, dhe nuk mundohet të shikojë makina që të bëj vizatim. Ky është ndryshimi që ti mendon se e ka deformuar makinën apo e ka vizatuar keq. Fotot janë idetë e Endrit, janë koncepte, makina që si kemi parë as unë dhe as ti, po imagjinata e tij i krijon në telajo.

Mos merr vrullë se askush nuk po të thot, mos shkruaj as mos komento, forumi është i lirë për të gjithë. Thjesht bëj pyetjet më të thjeshta, se në syrin e dikujt tjetër duken si tendecioze, jo të gjithë të njohin. Endri u ndje i ofenduar përderisa vuri dhe një video me punimet e tij. Tani po sjell dhe unë një mega-video me të gjitha punimet e makinave që ka krijuar Endri.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=85RAnCwqYvI[/YOUTUBE]

Endri, suksese dhe njëherë.
----------------------------------------------------------------------------------
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

mfal SubZ une deshta normal te komunikoj me Endrin e jo me ty dakord ,me te vertete spo te kuptoj une ty
nese ti i ke vizatuar ato atehere me ty do te postoj(une deshta me Endrin te postojme ne menyre normale e jo Stupid)
mos mu shit ti mua se veqse ti di ...
ok nuk do te postoj pra me ne kete teme me.....
me falni nese me keni keqkuptuar kalofsh mire..
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

mfal SubZ une deshta normal te komunikoj me Endrin e jo me ty dakord ,me te vertete spo te kuptoj une ty
nese ti i ke vizatuar ato atehere me ty do te postoj(une deshta me Endrin te postojme ne menyre normale e jo Stupid)
mos mu shit ti mua se veqse ti di ...
ok nuk do te postoj pra me ne kete teme me.....
me falni nese me keni keqkuptuar kalofsh mire..
Aha, më vjen keq për abortin mendor. Më duket se nuk do të kuptosh, po siduket paske probleme me njohjen e nuancave, duhet të stërvitësh më shumë mendjen sesa duart kur përdor shkrimin. Çdo gjë që bluan, shitet, dhe ajo e shitura blihet nga lexuesi :)
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

E di ç'do të thot që ja ke futur komplet kot!

Ajo BMW nuk ka sesi të jetë një makinë tjetër, po thjesht është ''CONCEPT'' i krijuar nga autori. Nuk ndryshon aspak dora dhe mënyra e të vizatuarit. Shikohen linjat e përdorura tek makinat e tjera, ecën në një vijë dhe jo ndryshe, duke përdorur brush etj... Të gjitha janë punime dore dhe jo të ilustruara dhe rregulluara me photoshop, 3D-max, Coreldraw etj...!


Endri, më mbetet të të them, do ishte krim mos të vazhdoje të pikturoje dhe ta zhvilloje talentin që të karakterizon.

Suksese në çdo hap që hedh.
eshte e vertete . une nuk merrem aspak me programe kompjuterike dhe sinqerisht ju them se photoshopin nuk e kam perdorur kurre ne punimet e mija artistike . jo vetem per arsye sepse me pelqejne gjerat origjinale dhe stili klasik i te berit art , por mbitegjitha edhe per arsye se huk di ta perdor .

nderkohe shume flm per komplimentat .....punimet vazhdojne ...se shpejti do ju paraqes te rejat e fundit !!!!
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

desha te shtoj edhe dicka tjeter .....tek punimet e mija , sidomos tek disegnot e makinave une nuk e perdor aspak Vizoren ose me sakte Rigen .
thjeshte laps -gome-bojra asgje me shume .


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Rcup3qdky2s]YouTube - EndriLejlaDesign - Painting Santorini's Island of Greece (italy)
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

weeeeeeeee. sa nam kto, skisha pa naj here. po ti ku i ke bo kto, se ne shqiperi skam pa
E_PAKAPSHME ---> shume flm . une vizatimin e pikturen e kam fillu qe kur isha ne shqiperi , qe i vogel fare , dhe tani qe jam ne itali e vazhdoj prape . me kismet do mundohem te marr pjese ne aktivitete te ardhshme arti qe zhvillohen ne Shqiperi !!! ..dhe do shikosh edhe punimet e reja . nqs doni une do tju njoftoj me e-mail . 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

kush ka dyshime rreth origjinalitet te punimeve te mija qe kam postuar le tme thote . une jam i disponueshem tju dergoj nje video ku shfaqen vizatimet e mija (te gjitha kto qe kam publikuar ktu ) ...ku shfaqen punimet e mija ne duart e mija dhe me firmen time .

une skam kohe te humbas me manipulime virtuale .
shnet
Meqe ra fjala shiko keto dy emrtime qe ke bere :d

Njera eshte e devijuar pasi fotoja eshte marre horizontalisht dhe kur ke vendosur emrin nuk e ke ven re qe eshte shtrembur

Ndersa fotoja tjeter eshte ballore dhe kur ke ven emrin ka dale origjinale :p


 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

Meqe ra fjala shiko keto dy emrtime qe ke bere :d

Njera eshte e devijuar pasi fotoja eshte marre horizontalisht dhe kur ke vendosur emrin nuk e ke ven re qe eshte shtrembur

Ndersa fotoja tjeter eshte ballore dhe kur ke ven emrin ka dale origjinale :p


Përse e lodh trurin aq shumë lol. Ato janë foto të punuara nga Endri, diku tjetër dhe janë vendosur në kornizë, me pas janë bërë fotografi me aparat dore, Endri ka përdorur ''PAINT'' që të shkruaj emrin dhe datën, pasi në kornizë nuk duken. :)
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

EUROSTAR + USA-NR1


cfare doni te dini me saktesisht ???
cfare doni te thoni me saktesisht ????

mendoni se merrem me manipulime ??????
 

endrilejladesign

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2010
Postime
86
Pikët
0
Vendndodhja
italy
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

Meqe ra fjala shiko keto dy emrtime qe ke bere :d

Njera eshte e devijuar pasi fotoja eshte marre horizontalisht dhe kur ke vendosur emrin nuk e ke ven re qe eshte shtrembur

Ndersa fotoja tjeter eshte ballore dhe kur ke ven emrin ka dale origjinale :pkam perdor paint me qellim qe te duken te dhenat e mija si autor dhe koha kur e kam bere . e ku eshte e keqja ktu se spo e kuptoj ????????

sikur une tmos e kisha bere ate gje me paint . dhe ta kisha lene pa shkruar . ti do e lexoje dot emrin tim aty ????
ti do dyshoje akome e me shume se sac po dyshon tani .
por me gjith respektin e duhur , me keqardhje thjem se ...dyshimet e juaja po me duken shume qesharake !!!

gjithe te mirat !!!!
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

EUROSTAR + USA-NR1


cfare doni te dini me saktesisht ???
cfare doni te thoni me saktesisht ????

mendoni se merrem me manipulime ??????
Jo aspak, me interesuan, linite e vizatimit tend, por e kuptova mbase nuk perdor vizore..
dhe me erdhe interesant, pse pergjigjet tjeterkush ne vendin tend,mos e ky zavendesues, lol (shaka)

pyetje: a dallon ndonje prej fotografive te tuaja, se eshte me e mira se tjetra?
Pershendetje Endri dhe suksese...
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,729
Pikët
63
Përgjigje e: Nje nga Vizatimet e mia..

Te gjitha te bukura,suksese.
 
Top