• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

No Koment

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: No Koment

Po ti qenke artist more Kryeplak dhe se s'e dinim!

Punimet janë të mira dhe ke talent, por dua të të jap një këshillë: largoju artit të ashtuquajtur modern (të kallëpit Pikaso) dhe merru sa më shumë me art klasik (të kallëpit Van Gog). Arti klasik është arti i vërtetë.
Pikaso ska vend ne une eshte shume larg meje;)) jam me shume per surealizmin.

P.S Art i vertete eshte kur telajon e punon shpirti per te cliruar veten e jo mendja per te kenaqur te tjeret.
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,956
Pikët
0
Përgjigje e: No Koment

Për surealizmin e pata fjalën edhe unë, por thashë Pikaso që të ishte më e kuptueshme për të tjerët.

Veten mund ta çlirosh kur pikturon, por rrymën e zgjedh ti. Sikur ti të mos kishe parë piktura surealiste, nuk do të shkonte kurrë mendja të bëje si ato.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: No Koment

Për surealizmin e pata fjalën edhe unë, por thashë Pikaso që të ishte më e kuptueshme për të tjerët.

Veten mund ta çlirosh kur pikturon, por rrymën e zgjedh ti. Sikur ti të mos kishe parë piktura surealiste, nuk do të shkonte kurrë mendja të bëje si ato.
Sry qe te mos keqkuptohet postimi im me siper: sjam per kubizmin e Pikasos ama per te tjerat ai eshte udherrefyes.

Mbase ty te pelqen Inpresionizmi edhe pse Van Gogh nuk eshte se ishte ndonje zbatues i madh i inpserionizmit...
gjithsesi impresionizmi te kufizon shprehite Bato. ne te kundert surealizmi ka hapesira pa fund, nejse cdokush ka shijet e veta, ;))
Edhe dicka... Nuk eshte se kam pare piktura te tilla pa e praktikoj kete art. une ne punet e mia ( mund te et duket cudi) bazihem tek arti feminor. mjafton te besh nje vizite ne nje kopesh e te shohesh punimet e tyre. Jane nje bote me vete por jo bote e piset si e jona, jane te paster, impresionizmi ska vend te ata edhe pse ideja mund te ket qene ajo, por ne pavetedijen e tyre ata bejne kryeveprat me te madha madje edhe se vete Pikaso apo Van Gog. nejse se u zgjata shume... gjithkush e sheh nje veper arti me syte e tij e te gjithe e shohim ndryshe, e shohim ashtu si ne duam ta shohim e ndjejme, gjithmone zgjedhim ate qe na pershtatet e qe na ben te ndjehemi mire, e ku mund te gjejme veten ,e kete mundesi na e jep vetem surealja.
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: No Koment

Jo është pikturë apo e bome me ndonjë fotoprogram me opsionin e skicës, vizatimit?

Më pëlqyen shumë punimet. Zakonisht veprat kanë tituj dhe firmë. Nuk i pashë askund. Sidomos kjo e fundit, meqë është treguese e autencitetit ;)

Pra që ti besoj gjenialitetit tënd, na sill ndonjë punim me nickun tënd në forum si firmë:d
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: No Koment

Chanel Post 11-12-14 kane firme pasi jane bere qe ne 2006, te tjerat jane ne pune e siper, skicat me laps zakonisht jane thjesht skica, e si te tilla sdihet ku perfundojne( te pa rendesishme ne syte e mi)

P.S Seshte se me intereson shume beson ose jo. ( s'ndjej asgje kur ma thoni kete )
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: No Koment

Jo është pikturë apo e bome me ndonjë fotoprogram me opsionin e skicës, vizatimit?

Më pëlqyen shumë punimet. Zakonisht veprat kanë tituj dhe firmë. Nuk i pashë askund. Sidomos kjo e fundit, meqë është treguese e autencitetit ;)

Pra që ti besoj gjenialitetit tënd, na sill ndonjë punim me nickun tënd në forum si firmë:d
Eshte Laps Grafit 4. nese e ben save ne pc edhe e zmadhon e dallon fare mire kete. Eshte bere pas nje fytyre engjellore qe pashe diku.

P.S Sme duhet program per te bere nje skice pertreti qe zgjat vec 3 min IoI
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,155
Pikët
113
Përgjigje e: No Koment

me pelqejen shume punimet ...
Kan shume dmth po meqe mer vesh nga aktrimi nese mundet cdo punim qe do hedhish te na tregosh se cka je shpreh ne ate punim
:)
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: No Koment

qe ne e kemi ne gjak pikturen nuk behet fjale
te lumte plakush pa dhembe:p
nese ma mbush mendjen edhe mua qe nuk do me dhembe do e bej nje;)
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,916
Pikët
113
Përgjigje e: No Koment

S'kam ça them...Shume i bukur ky te shptulla....
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: No Koment

Waaaaa e gjeta ku dhe kush do të ma bëjë mua tatuazhin:D


Unë du shtyllën kurrizore të tatuuar, nga rruaza e 3 e qafës deri në fundshpinë. Ma bo dot? :D
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: No Koment

Waaaaa e gjeta ku dhe kush do të ma bëjë mua tatuazhin:D


Unë du shtyllën kurrizore të tatuuar, nga rruaza e 3 e qafës deri në fundshpinë. Ma bo dot? :D
IoI pune qe bohet vec se duhen disa seanca, :D
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: No Koment

Të sqarohemi, jo gjithë kurrizin ëëëë Vetëm përgjatë shtyllës.

Tani pa shaka, sa seanca do? Unë dua të tatuuoj shkronja.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: No Koment

Të sqarohemi, jo gjithë kurrizin ëëëë Vetëm përgjatë shtyllës.

Tani pa shaka, sa seanca do? Unë dua të tatuuoj shkronja.
mendoj me 3 mbyllet.

P.s Anjehere nuk duhen bere me shume se 10 cm katror ne dite. * asnjehere nuk mund te parashikohet si trupi yne e pret e reagon ndaj ndryshimit)

Pra nese jane vec shkonja. nje shirit qe mbulon shtyllen. ate here 1- skica 2- 1/2 mbushje 3- 2/2 mbushje.... Pas 10 diteve nje kontroll i pergjithshem.
 

sara28

I miss you
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
62
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e zemres time
Përgjigje e: No Koment

Urime Kryeplaku punime shume te bukura ato pikturat.

P.s dhe tatuazhet shume te bukura sidomos ajo lulja tek kemba me pelqeu shume vetem se do me pelqente ta beja ne vend tjeter
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,916
Pikët
113
Përgjigje e: No Koment

Chanel e sigurt qe do te biesh ne dore te tij?:p
 
Top