• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Shiheni me syrin pozitiv, se c’force e madheshti ka mendja dhe puna njerezore.
As ka rendesi fare nacionaliteti i ndertuesve. Kur lexoni rus, ju sikur lexoni kancer. Ncncncn...Popull i vuajtur dhe punetor jane edhe ata, si gjithe te tjeret.
Qe tju bi damllaja Baby....se kancerin dhe mund ta sherosh!!!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=CA_v41ZQCI8

Apropo....sikur te kishim pak qereste!!!!
Po me uren cpaten xhanem?????
https://www.youtube.com/watch?v=_y7K27N7WLc

E Kryen.....ruset,dhe nuk llapin si trojoret nga usa.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Nuk eshte e vertet,ruset martohen me kusherinjt e brezit te pare,dmth,per konceptin tone jan INCESOID!!, homoseksualizmi ne rusi eshte po aq i perhapur sa ne vendet qe ne i konsiderojm"pederast",mos edhe me teper.Natyrisht sipas RT ne Rusi dhe Iran "s'ka" homo;)
Ndoshta ata ruset ne usa,keta qe kam une ne pune kane nga 2 femije....minimalja.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Sorry se harrova.....:p
 

Attachments

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Ore.... me cfar eshte per te mburrurr ruset?! cfar i ka dhen botes populli prej 160 milion dhe qe ka ne kontroll qindra popuj te vegjel ne territorr ku perfshin 1/6 e globit??!!
Ti dhe mistrecat si ti hudhni nje shikim rreth vetes ,cilat jan ato gjera te perditshmeris ton dhe mbar njerzimit e qe mund ti falemderojm rusve qe i kemi?! ASNJE!ZERO!!!
Cili eshte ai personalitet rus i njohur sot ne bote per cfardo lemije??!!
ASNJE!!!
Nuk eshte stereotip por FAKT se ruset nuk jan punetor,pijanec po,!!
Ore Damastion. Se pari respekt per Nick qe ke. Akoma jam kurioz se ku ka qene ne te vertete ky qytet legjendar.Pavaresisht fames dhe emrit qe kishte, identiteti i tij ka humbur thellesive te koherave....
Ty duket qe te ben reaksion emri Rusi dhe Ruse. Per cfare mistreci e ke fjalen ti ? Para se te flasesh mendo njehere. Une nuk e lidh egzistencen time me ruset, por di te vleresoj drejt tek vetja dhe tek te tjeret ate qe kam dhe kane.Mos bej pyetje idiote dhe mos perifrazo te tjeret me epitete sikur te jesh ne moshe gjyshi dhe aq me teper une nuk besoj se je kalama dhe perfaqeson femijet e botes te cileve nuk ju ka ngelur asnje personalitet rus ne mendje.Une e njoh veten mire dhe mendohem para se te flas. T'a thashe shkoqur ty dhe gjithe te tjereve,sic ju a kam thene dhe me pare. Nuk na e ka fajin njeri.Na e ka fajin vetja. Duke share ruset apo kinezet nuk zgjidhim gje. Nuk do rri te te numeroj ketu sa shkrimtare, matematikane,fizikante,kimiste, muzikante,artiste,inxhiniere,balerine, austrounate,shahiste etj.i dhene botes, kombi rus.. Po nuk i dite keto, kerko ne internet se une nuk kam kohe tani te t'i numeroj. Sa per pijanece ... ate Rusi atje or lum djali nuk e kane ndertuar shqiptaret dhe nuk po e nderton ti. As nuk besoj se u ndertua Rusia vete. Ata ruset e ndertuan. Para se te merresh me te tjeret merru njehere me veten. E di ate shprehjen :

''Kush nga ju është pa mëkat, le ta hedhë i pari gurin kundër saj!"Ja e ke ketu:

https://www.youtube.com/watch?v=OYy7tlIXkTU

Do te dish kush jane ruset ? Ja shikoje kete video me poshte.Minuta 0:55.

https://www.youtube.com/watch?v=hPkqUX9rqj4

P.S.
Te keshilloj qe te mesosh pak rusisht se nik te ben keq. Keshtu do e kuptosh me mire veten, ato qe thua dhe mbase dhe ruset.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,049
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Shiheni me syrin pozitiv, se c’force e madheshti ka mendja dhe puna njerezore.
As ka rendesi fare nacionaliteti i ndertuesve. Kur lexoni rus, ju sikur lexoni kancer. Ncncncn...Popull i vuajtur dhe punetor jane edhe ata, si gjithe te tjeret.
He deeeee!!!
Ec e kuptoje ku ta kete hallin Ramazani.

Kjo na bene dhe ne asnjanesit ti mburrim me shume nga ce meritojne. Lexojme keta qe ia fusin pordhes nje here dhe pastaj ne te tjeret pjerdhim gjithe diten. Se keshtu vete kjo, fiton ai qe e bene pordhen me te madhe.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

He deeeee!!!
Ec e kuptoje ku ta kete hallin Ramazani.

Kjo na bene dhe ne asnjanesit ti mburrim me shume nga ce meritojne. Lexojme keta qe ia fusin pordhes nje here dhe pastaj ne te tjeret pjerdhim gjithe diten. Se keshtu vete kjo, fiton ai qe e bene pordhen me te madhe.
Rusia e mori Crimene...LIGJERISHT.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,049
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Rusia e mori Crimene...LIGJERISHT.
Po te marr e kishte mo Sistem.
Asaj po ti doj butha merr gjithe boten me forcen qe ka. Po shyqyr qe nuk kane mendjen e amerikaneve ruset thuaj. Kane tjeter brume, se po te kishin mentalitetin e karkalecave amerikan... s'do kishte bote, do kishte vetem Rusi. Gje qe eshte po aq e rrezikeshme edhe ky version.

Bota eshte e mira te bashkohet ne forme federate, cdo lloj perandorie globale eshte e rrezikeshme, kushdoqofte ajo qe e sundon.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Po te marr e kishte mo Sistem.
Asaj po ti doj butha merr gjithe boten me forcen qe ka. Po shyqyr qe nuk kane mendjen e amerikaneve ruset thuaj. Kane tjeter brume, se po te kishin mentalitetin e karkalecave amerikan... s'do kishte bote, do kishte vetem Rusi. Gje qe eshte po aq e rrezikeshme edhe ky version.

Bota eshte e mira te bashkohet ne forme federate, cdo lloj perandorie globale eshte e rrezikeshme, kushdoqofte ajo qe e sundon.
Ksenofobia ka arritur....majat.
Ruset jane...PASIVE.
FATALE.
Arma me e mire eshte..SULMI.
Prandaj caubojsat....tallin bycen.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Forcat qlirimtare dhe SOT ne Gjermani....ruset kane ikur.

1. Bleidorn Housing Area, Ansbach
2. Dagger Complex, Darmstadt Training Center Griesheim (scheduled to close in 2015)
3. Edelweiss Lodge and Resort, Garmisch-Partenkirchen
4. Lucius D. Clay Kaserne (formerly Wiesbaden Army Airfield), Wiesbaden-Erbenheim
5. Germersheim Army Depot, Germersheim
6. Grafenwöhr Training Area, Grafenwöhr/Vilseck
7. Hohenfels Training Area/Joint Multinational Readiness Center, Hohenfels (Upper Palatinate)
8. Husterhoeh Kaserne, Pirmasens
9. Kaiserslautern Military Community
10. Katterbach Kaserne, Ansbach
11. Kelley Barracks, Stuttgart
12. Kleber Kaserne, Kaiserslautern Military Community
13. Lampertheim Training Area, Lampertheim
14. Landstuhl Regional Medical Center, Landstuhl
15. McCully Barracks, Wackernheim
16. Miesau Army Depot, Miesau
17. Oberdachstetten Storage Area, Ansbach
18. Panzer Kaserne, Stuttgart
19. Patch Barracks, Stuttgart
20. Pulaski Barracks, Kaiserslautern
21. Rhine Ordnance Barracks, Kaiserslautern
22. Robinson Barracks, Stuttgart
23. Rose Barracks, Vilseck
24. Sembach Kaserne, Kaiserslautern
25. Sheridan Barracks, Garmisch-Partenkirchen
26. Shipton Kaserne, Ansbach
27. Smith Barracks, Baumholder
28. Storck Barracks, Illesheim
29. Stuttgart Army Airfield, Filderstadt
30. Mainz-Kastel Storage Station
31. USAG Wiesbaden Military Training Area, Mainz, Gonsenheim/Mombach
32. USAG Wiesbaden Training Area, Mainz Finthen Airport
33. USAG Wiesbaden Radar Station, Mainz Finthen Airport
34. Urlas Housing and Shopping Complex, Ansbach

PS: vetem usa boys.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
32,097
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

He deeeee!!!
Ec e kuptoje ku ta kete hallin Ramazani.

Kjo na bene dhe ne asnjanesit ti mburrim me shume nga ce meritojne. Lexojme keta qe ia fusin pordhes nje here dhe pastaj ne te tjeret pjerdhim gjithe diten. Se keshtu vete kjo, fiton ai qe e bene pordhen me te madhe.
Ne fakt, s’po mburrim njeri.

Ata kane ndertu nje ure me te cilen po krenohen, e pse duhet me ja shajt?
Eshte derdh djerse e njerezve aty, s’eshte bere me frymen e shenjte.

Ne fakt edhe me ate fryme eshte bere nje cike. :)
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Ne fakt, s’po mburrim njeri.

Ata kane ndertu nje ure me te cilen po krenohen, e pse duhet me ja shajt?
Eshte derdh djerse e njerezve aty, s’eshte bere me frymen e shenjte.

Ne fakt edhe me ate fryme eshte bere nje cike. :)
hello kitty ben ....nuska me sa dihet.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
32,097
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Jo Beno, jo! E kisha tek besimi qe ka njeriu tek forcat e veta per te cuar nje pune deri ne fund. Edhe ate mbase ua ka dhon zoti. Lol
E mban mend autostraden tone Tirane Vore, se e njejta distance eshte sa kjo ura, sa here kalonim i shihnim punetoret ul komkryq duke ngrene buke jo nga 30 minuta po nga tre sahat. E s’po bojshin ure, por i rruge, n.fush t’barit. Shesh fare. Pra, duhet icik ndihma e zotit me t’dhon gajret. :)
S’di kush e tha nje dite, ne me shume/fort punojme per te tjeret, se sa per veten.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,049
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Gjithe Evropen amerika e ka pushtuar. Dallimi midis nesh dhe Evropes eshte, se ata e dine qe jane te pushtuar, po nuk kane cfare te bejne, kurse ne akoma se kemi kuptuar qe jemi te pushtuar, e lere pastaj te mendohet per te bere ndonje gje.

Historia ka ritmet e saj. Dhe ritmi i saj eshte marrzisht i ngadalshem krahasuar me jetet njerzore.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,130
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Jo Beno, jo! E kisha tek besimi qe ka njeriu tek forcat e veta per te cuar nje pune deri ne fund. Edhe ate mbase ua ka dhon zoti. Lol
E mban mend autostraden tone Tirane Vore, se e njejta distance eshte sa kjo ura, sa here kalonim i shihnim punetoret ul komkryq duke ngrene buke jo nga 30 minuta po nga tre sahat. E s’po bojshin ure, por i rruge, n.fush t’barit. Shesh fare. Pra, duhet icik ndihma e zotit me t’dhon gajret. :)
S’di kush e tha nje dite, ne me shume/fort punojme per te tjeret, se sa per veten.
Ketro....e ke GABIM.Autostrade Tiron-VORR nuk ka pasur.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
32,097
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Ketro....e ke GABIM.Autostrade Tiron-VORR nuk ka pasur.
O cun, autostrada Tirane -Durres, do kalonte ne Vore nje here. Lol

Ndala ne Vore, meqenese eshte 18- 19 km nga Tirana. Sa gjo e trashe je! :p
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,142
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Ketro....e ke GABIM.Autostrade Tiron-VORR nuk ka pasur.
Tiranë-Vorë është bër segmenti i parë, nuk e ka gabim hiç Yoko. :)
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
32,097
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Ne cilen kohe?????
Ne kohen e fillimit te ndertimit te autostradave ne Shqiperi. Lol

Po ti ne ate kohe “bridhje me kalë”. :p
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,142
Pikët
113
Përgjigje e: Për 27 muaj dhe 3 minuta Rusia ndërton urën më të gjatë në Europë

Ne cilen kohe?????
Autostrada e parë e shtruar në Shqipëri është segmenti Tiranë-Vorë.
Nano më duket ka qën Krieministër.
 
Top