• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Per ata qe investojne me crypto currency...

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,766
Pikët
113
Mendoj te praktikoj weekly trading, me nje exit strategy. Ngaqe fut njeher dhe prit tan jeten nuk funksionon.

Per short-term mbrenda 3-6 muajve kam be target: Powerledger dhe MANA.

Per weekly, mendoj te mbaj ndonje kurs, te shoh strategjite.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
43,572
Pikët
113
Mendoj te praktikoj weekly trading, me nje exit strategy. Ngaqe fut njeher dhe prit tan jeten nuk funksionon.

Per short-term mbrenda 3-6 muajve kam be target: Powerledger dhe MANA.

Per weekly, mendoj te mbaj ndonje kurs, te shoh strategjite.
ku i gjen kto kurset ta provoj dhe un iher lol
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,766
Pikët
113
ku i gjen kto kurset ta provoj dhe un iher lol
Google search lol, ka tips and tricks edhe si ben google search, me special keywords.

P.sh nje rast specifik nese don diqka specifike ne forum-al me kerku nepermjet google search e vendos site:forum-al.com mendimet e castit :p
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
52,239
Pikët
113
Vendndodhja
🇦🇱
Mendoj te praktikoj weekly trading, me nje exit strategy. Ngaqe fut njeher dhe prit tan jeten nuk funksionon.

Per short-term mbrenda 3-6 muajve kam be target: Powerledger dhe MANA.

Per weekly, mendoj te mbaj ndonje kurs, te shoh strategjite.
Don’t get 2much into it …se te behet ves si
Puna e kumarit pastaj .😃

Another trick if u want 2try in a safer and faster way … play ditore dmth in and out brenda dites, practise this way ( but pls dnt get tempted ). 😃
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,766
Pikët
113
Don’t get 2much into it …se te behet ves si
Puna e kumarit pastaj .😃

Another trick if u want 2try in a safer and faster way … play ditore dmth in and out brenda dites, practise this way ( but pls dnt get tempted ). 😃
You care about me. 😋
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
43,572
Pikët
113
ne fakt sjemi keq per ushqim , po ca kokteje duhet lol
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
18,760
Pikët
113
Po degjoja kte :oops:o_O:rolleyes: ncncncncncnncc bir selmani nenes ke te qaj me par -qesh--qesh- , mir qe s'marrin vesh, po me e bukura eshte kur ia kepusin kot, se dakort nuk ke si i di te gjitha, sidomos ca gjera dmth :), por te pakten mos fol prralla kesulkuqja me ujkun se eshte turp dhe gjynah per ate popull qe te beson. E dini qe cdo gje qe thoni ne padituri eshte denim i madh per shpirtin? Imagjino kur shpifni pastaj, Zot na ruaj nga te marret qe tallen me mekatin si te ishte thjesht nje fjal e then ashtu shkujdesur.
Programuesit nuk mund te krijojne sisteme financiare te sigurta, te forta dhe aq me pak te besueshme per te projektuar te ardhurat individuale, pa pranine e financiereve, bankiereve, kontabilisteve, qeverive etj. Kur parate luhen ne investim edhe ne bankat me te sigurta, bankieret te thone qe nuk mbrohen keto leke qe po vendos ne investim nga FDIA, as nga banka, por pergjegjesia eshte e jotja. Imagjino ne bankat me te sigurta kjo, po ne keto vende ku siguria eshte 0 me xhufka? Mos gaboni, keto sisteme jane ngritur vetem per te ligjeruar parat e paligjshme ne nje forme mafioze dhe nentavoline sic quhet duke lejuar ne heshtje veprimtarine. KAQ
Nuk mund te drejtojne programuesit kompjuterik parate vetem e vetem se benin dikur (dhe sot) kalimin e informacionit nga banka lokale ne ate qendrore dhe nga banka ne qendrat investitore, apo nga banka ne qeverite. Gjithsesi vendimi eshte personal, por une nuk mund te qendroj e heshtur kur lexoj e degjoj brockulla, pamvarsisht se bie ndesh me mendimin e disa njerezve qe i kam perzemer.

 
Last edited:

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,766
Pikët
113
Po degjoja kte :oops:o_O:rolleyes: ncncncncncnncc bir selmani nenes ke te qaj me par -qesh--qesh- , mir qe s'marrin vesh, po me e bukura eshte kur ia kepusin kot, se dakort nuk ke si i di te gjitha, sidomos ca gjera dmth :), por te pakten mos fol prralla kesulkuqja me ujkun se eshte turp dhe gjynah per ate popull qe te beson. E dini qe cdo gje qe thoni ne padituri eshte denim i madh per shpirtin? Imagjino kur shpifni pastaj, Zot na ruaj nga te marret qe tallen me mekatin si te ishte thjesht nje fjal e then ashtu shkujdesur.
Programuesit nuk mund te krijojne sisteme financiare te sigurta, te forta dhe aq me pak te besueshme per te projektuar te ardhurat individuale, pa pranine e financiereve, bankiereve, kontabilisteve, qeverive etj. Kur parate luhen ne investim edhe ne bankat me te sigurta, bankieret te thone qe nuk mbrohen keto leke qe po vendos ne investim nga FDIA, as nga banka, por pergjegjesia eshte e jotja. Imagjino ne bankat me te sigurta kjo, po ne keto vende ku siguria eshte 0 me xhufka? Mos gaboni, keto sisteme jane ngritur vetem per te ligjeruar parat e paligjshme ne nje forme mafioze dhe nentavoline sic quhet duke lejuar ne heshtje veprimtarine. KAQ
Nuk mund te drejtojne programuesit kompjuterik parate vetem e vetem se benin dikur (dhe sot) kalimin e informacionit nga banka lokale ne ate qendrore dhe nga banka ne qendrat investitore, apo nga banka ne qeverite. Gjithsesi vendimi eshte personal, por une nuk mund te qendroj e heshtur kur lexoj e degjoj brockulla, pamvarsisht se bie ndesh me mendimin e disa njerezve qe i kam perzemer.

A nuk eshte ky Alfred Cako qe mirret me teori konspirative vazhdimisht?
 
Top